PDA

Επιστροφή στο Forum : Άκουσον άκουσον



Επιστήμων
26-11-15, 21:20
Το Facebook μου μπλοκάρισε το λογαριασμό επειδή έστειλα μερικά μηνύματα παραπάνω
και τώρα μου ζητάει φωτογραφία ταυτότητας για να μου τον ξεμπλοκάρει .
Μήπως να στηθώ στα τέσσερα καλύτερα ?

Αλλά και εγώ τους έγραψα στα φρύδια μου και άνοιξα νέο λογαριασμό
και συνεχίζω ακάθεκτος !

nestoras
26-11-15, 21:25
Για εξήγησε και σε εμάς να ξέρουμε πόσα είναι τα "μερικά" παραπάνω και προς ποιους απευθύνονταν; (σε άσχετους, σε φίλους κτλ)

leosedf
26-11-15, 22:02
Λογικό, αν πουλούσες κασκόλ κι εκεί.
Θα σου κάνει το ίδιο και στον άλλον.

moutoulos
26-11-15, 23:15
... μου μπλοκάρισε το λογαριασμό επειδή έστειλα μερικά μηνύματα παραπάνω ...

Θέλεις λίγο να μας το αναλύσεις ?. Είμαι πολύ περίεργος (το παθαίνω μερικές φορές)
όταν κάποια πράγματα μου φαίνονται περίεργα.

Δηλαδή αν εγώ τώρα ... στείλω 100 μηνύματα, θα με μπλοκάρει ?.

matthew
27-11-15, 02:16
Το Facebook μου μπλοκάρισε το λογαριασμό επειδή έστειλα μερικά μηνύματα παραπάνω
και τώρα μου ζητάει φωτογραφία ταυτότητας για να μου τον ξεμπλοκάρει .
Μήπως να στηθώ στα τέσσερα καλύτερα ?

Αλλά και εγώ τους έγραψα στα φρύδια μου και άνοιξα νέο λογαριασμό
και συνεχίζω ακάθεκτος !
Ευτυχώς που δεν έχω λογαριασμό εκεί, οπότε δεν μπορούν να με μπλοκάρουν! :mrgreen:
Πάντως σε αρκετούς έχει συμβεί παρόμοιο περιστατικό & μετά τους ζητάγανε να στείλουν φωτό της ταυτότητας τους. :-k Μάλλον για να τους φακελώσουν καλύτερα... :sneaky2:
Φτιάξε καμιά 10ριά λογαριασμούς ακόμη, να τους έχεις εύκαιρους, καλού κακού! :001_cool:

johnpats
27-11-15, 10:25
Μηπως τα μηνυματα που σου εστειλε το fb περι ταυτότητας ειναι fake και ηθελαν να υποκλέψουν τα στοιχεία σου;


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

leosedf
27-11-15, 10:32
Όχι όταν έχεις ιο (Yo!) που στέλνει παντού η εσύ ο ίδιος σπαμάρεις το κάνει.

Dbnn
27-11-15, 13:19
Όχι όταν έχεις ιο (Yo!) που στέλνει παντού η εσύ ο ίδιος σπαμάρεις το κάνει.

thats my nigga

Επιστήμων
27-11-15, 16:16
Εγώ ρε παίδες μπορεί να θέλω να στείλω και 1000 διαφημιστικά μηνύματα τη μέρα.
Ενοχλώ κάποιον ? Ή μήπως τελικά ενοχλώ τον εγωισμό μερικών "φρυδιών"
που νομίζουν ότι κάνουν κουμάντο κάπου ?
Στο κάτω κάτω αν ενοχλείτε κάποιος χρήστης από το μήνυμα μου να του
ζητήσω και συγνώμη.

Γατάκια - φρυδάκια .

leosedf
27-11-15, 16:27
Όχι φίλε μου γιατί να ενοχλείς κανέναν, φυσικά και δεν ενοχλείς.
Απλά σου εξηγούμε γιατί έγινε αυτό που έγινε.

Βέβαια από την αντίδραση σου καλό θα ήταν να φας καμιά εβδομάδα και από εδώ. Αποκαλείς μόνο τους συντονιστές γατάκια η όλους τους χρήστες? Δε νομίζω ότι χρειάζονται τέτοιες αντιδράσεις.

betacord85
27-11-15, 16:29
επιστημων εχει τυχει να ενοχλουντε κοπελιτσες απο ενοχητικους τυπους και να ερχονται συνεχως στο fb οτι ο ταδε με ενοχλει μου στελνει συνεχως διχως να το ξερω και γενικα τετοια φαση...αλλο αν εχεις φτιαξει κατι σαν promosion οπως τα σκουφακια και τα πλεκτα...

Dbnn
27-11-15, 16:51
επιστημων εχει τυχει να ενοχλουντε κοπελιτσες απο ενοχητικους τυπους και να ερχονται συνεχως στο fb οτι ο ταδε με ενοχλει μου στελνει συνεχως διχως να το ξερω και γενικα τετοια φαση...αλλο αν εχεις φτιαξει κατι σαν promosion οπως τα σκουφακια και τα πλεκτα...

Γενικά ενοχλούνται στο fb, όχι μόνο κοριτσάκια.
Σε πολλούς δεν αρέσει να τους έρχονται μηνύματα διαφημιστικού περιεχομένου.
Και μάντεψε, τρώς αναφορά και γειά σας.

Αυτό βέβαια έγινε απο κάτι τύπους που την πέφτανε ανεξέλεγτα σε όποια έβρησκαν. Γέμισε αναφορές το fb και έχει σκουρήνει το θέμα.

leosedf
27-11-15, 19:03
Άντε μάστορα τα λέμε σε κανένα χρόνο πάλι.

pstratos
27-11-15, 20:00
Αν ενοχλείς? Φυσικά και ενοχλείς! Τον χρήστη που χωρίς να σου δώσει το mail του εσύ του γεμίζεις το inbox, τον διαχειριστή του server που θες να στείλεις πχ 500 mails σε 30 sec (αν και οι πιο πολλοί servers αυτά τα aporr;iptoyn). Τέλος αν θες να ενημερώνεις τους δυνητικούς σου πελάτες για τα προιόντα σου υπάρχουν και οι mailing λίστες, που από το ΔΙΚΟ ΣΟΥ domain (poy to ΔΙΚΟ ΣΟΥ bandwith που πλήρωσες καταναλώνεις) κάνουν με ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ αυτό ακριβώς- να στέλνουν το ίδιο μαιλ σε 100-1000-20.000 παραλήπτες χωρίς να μας γαμάνε τους ενδιάμεσους servers