PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με χρήση CPU σε υπολογιστή.



elektronio
04-12-15, 08:18
Σε ένα δεύτερο υπολογιστή desktop που έχω (win7) και θέλω να χρησιμοποιήσω μόνο για ιντερνετ και ηλεκτρονικά μου συμβαίνει το εξής, χωρίς να κάνω τίποτε η χρήση της CPU φτάνει στο 100% και μένει εκεί. Ανοίγω την διαχείριση εργασιών και δεν βλέπω κάποια εφαρμογή (του υπολογιστή, εγώ δεν τρέχω τίποτε εκείνη τη στιγμή) να έχει ανεβασμένη χρήση CPU.

Στον υπολογιστή δεν υπάρχουν σημαντικά αρχεία αλλά αν γίνεται να αποφύγω την επίπονη διαδικασία του format και των ενημερώσεων και ξανά πέρασμα προγραμμάτων καλό θα ήτανε.
Έχετε καμμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω;

SV1JRT
04-12-15, 09:43
Στοιχεία για το εν λόγο ΠιΣι θα βοηθούσαν.....
Αλλιώς, να πάμε στην γνωστή χαρτορίχτρα, να μας πει τι ΠιΣι έχεις....

.

GeorgeVita
04-12-15, 09:49
Καλημέρα, εφόσον αναφέρει WIN, ξεκινάμε πάντα από το ίδιο σημείο:
στο boot πατάς F8, εκκίνηση των windows σε safe mode και τρέχεις από κονσόλα το mrt
https://www.microsoft.com/en-us/download/malicious-software-removal-tool-details.aspx
https://www.google.gr/search?q=win7+cpu+100%25+site%3Amicrosoft.com

info@kalarakis.com
04-12-15, 10:03
στα windows υπάρχουν και οι λεγόμενες hidden proccess Αυτές δεν φαίνονται στο task manager
Υπάρχουν στο ιντερνετ προγράμματα που τις δείχνουν.

Πατέντες
04-12-15, 10:19
Ενημερώσεις ψάχνει.
Αν πατήσεις ''εμφάνιση διεργασιών από όλους τους χρήστες'' θα δεις μια διεργασία που λέγετε ''svchost'' η οποία εκτός από την Cpu παίρνει και ένα μεγάλος μέρος της Ram.
Αν έκανες πρόσφατα format τότε θα πρέπει να κάνεις μια - δυο μέρες υπομονή και θα σταματήσει.
Βέβαια, αν έχεις pentium 4 και windows 7 θα είναι σαφώς χειρότερα από το μιας νεότερης γενιάς επεξεργαστή.

Gaou
04-12-15, 10:41
σε safe περιβαλλον μπήκες . αν και εκει δουλευει συνεχώς τότε μάλλον έχεις κάποια κακή ρυθμιση στο bios ή καποιο πρόβλημα. αν απο την αλλη δεν τα κάνει τότε ειναι κατι απο αυτα που προλλαλησαν οι συμφορουμιτες.

elektronio
04-12-15, 11:30
Ενημερώσεις ψάχνει.
Αν πατήσεις ''εμφάνιση διεργασιών από όλους τους χρήστες'' θα δεις μια διεργασία που λέγετε ''svchost'' η οποία εκτός από την Cpu παίρνει και ένα μεγάλος μέρος της Ram.
Αν έκανες πρόσφατα format τότε θα πρέπει να κάνεις μια - δυο μέρες υπομονή και θα σταματήσει.
Βέβαια, αν έχεις pentium 4 και windows 7 θα είναι σαφώς χειρότερα από το μιας νεότερης γενιάς επεξεργαστή.

Διάνα έπεσες, Pentium 4 είναι, μνήμη μάλλον 2Gb (δεν θυμάμαι καλά και είμαι αλλού τώρα) και το έκανα σχετικά πρόσφατα format αλλά έκανα όλες τις ενημερώσεις πέρασα προγράμματα κλπ, το άφησα για κάποιο διάστημα γιατί πήρα την κάρτα δικτύου. Τώρα που του έβαλα την κάρτα πάλι πήγα να κάνω ενημερώσεις ξανά και παρουσιάζει τα παραπάνω αλλά δεν μου φαίνεται φυσιολογικό, αυτό δείχνει σαν να κολλάει, δείχνει στα εικονίδια της μπάρας το winupdate και με το ποντίκι επάνω του βγάζει μήνυμα "γίνεται λήψη και ενημέρωση 0%". Ακόμα και μετά από πολλή ώρα 0%; Και γιατί πάει στο 100% η χρήση της CPU; δεν συμβαίνει αυτό σε άλλους υπολογιστές όταν κάνει λήψη ενημερώσεων.

picdev
04-12-15, 11:35
Αυτός ο επεξεργαστής δεν κάνει για 7 , καλή υπομονή .
Απενεργοποιήσει τα γραφικά των ,windows και κλείσε και τις ενημερώσεις

elektronio
04-12-15, 11:40
Καλημέρα, εφόσον αναφέρει WIN, ξεκινάμε πάντα από το ίδιο σημείο:
στο boot πατάς F8, εκκίνηση των windows σε safe mode και τρέχεις από κονσόλα το mrt
https://www.microsoft.com/en-us/download/malicious-software-removal-tool-details.aspx
https://www.google.gr/search?q=win7+cpu+100%25+site%3Amicrosoft.com


Ευχαριστώ για τα λινκ φαίνονται ενδιαφέροντα, θα τα δω καλύτερα το απόγευμα.

elektronio
04-12-15, 11:46
Αυτός ο επεξεργαστής δεν κάνει για 7 , καλή υπομονή .
Απενεργοποιήσει τα γραφικά των ,windows και κλείσε και τις ενημερώσεις

Όπως ανέφερα δεν το θέλω για βαριές δουλειές, ιντερνετ και για ηλεκτρονικά mplab και δοκιμές πλακετών που σχετίζονται με υπολογιστή για να μην κάψω τίποτε από το laptop.
Τα γραφικά φαίνεται να τα σηκώνει (όταν δεν έχει το πρόβλημα με την χρήση CPU)
τις ενημερώσεις δεν θα ήθελα να τις κλείσω γιατί τα win είναι πολύ τρύπια και η Microsoft συνεχώς τα μπαλώνει.

pani
04-12-15, 11:58
Εγκατέστησε αυτό το update πρώτα: https://support.microsoft.com/en-gb/kb/3102810

picdev
04-12-15, 12:50
Δουλειά δεν θα κανείς , ένας μονοπυρινος 15 χρόνων δεν είναι για windows 7. Όταν κάνει update δεν θα το χρησημοποιεις . το aero χρισημοποιει το gpu αλλά γιατί να το ταλεπορεις με άχρηστα γραφικά και εφέ , αν και λογικά θα τα έχει κλείσει μονο του.
Καλά καλά ούτε τα 2gb δεν φτάνουν.
Καλύτερα βάλε xp.
Έχω και εγώ στο εργαστήριο pc με 4gb ram αλλά καινούριο επεξεργαστή pentium. Βάλε τα pdf , internet , ραδιόφωνο , κανένα eagle ,κανένα compiler, ε πάει γέμισε ή Ραμ
Εκτός αν τα τρέχεις ένα ένα

Dbnn
04-12-15, 13:00
Κλεισε και τα update να μην ψαχνει. Επισης μια τονοτικη ενεση ειναι να απενεργοποιησεις aero κλπ, στον πινακα ελεγχου, ρυθμισεις συστηματος, ρυθμισεις αποδοσης εμφανισης καπως ετσι εχει κλικαρισμενο να αποφασιζουν τα windows, θα βαλεις μεγιστη αποδοση.

SV1JRT
04-12-15, 13:03
Διάνα έπεσες, Pentium 4 είναι, μνήμη μάλλον 2Gb (δεν θυμάμαι καλά και είμαι αλλού τώρα) και το έκανα σχετικά πρόσφατα format αλλά έκανα όλες τις ενημερώσεις πέρασα προγράμματα κλπ, το άφησα για κάποιο διάστημα γιατί πήρα την κάρτα δικτύου. Τώρα που του έβαλα την κάρτα πάλι πήγα να κάνω ενημερώσεις ξανά και παρουσιάζει τα παραπάνω αλλά δεν μου φαίνεται φυσιολογικό, αυτό δείχνει σαν να κολλάει, δείχνει στα εικονίδια της μπάρας το winupdate και με το ποντίκι επάνω του βγάζει μήνυμα "γίνεται λήψη και ενημέρωση 0%". Ακόμα και μετά από πολλή ώρα 0%; Και γιατί πάει στο 100% η χρήση της CPU; δεν συμβαίνει αυτό σε άλλους υπολογιστές όταν κάνει λήψη ενημερώσεων.


Αυτός ο επεξεργαστής δεν κάνει για 7 , καλή υπομονή .
Απενεργοποιήσει τα γραφικά των ,windows και κλείσε και τις ενημερώσεις


Γι αυτόν τον λόγο ζήτησα τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή, τα οποία ΑΚΟΜΑ δεν ξέρουμε....
Που πας ρε Καραμήτρο με P4 και 2GB RAM (που μπορεί να είναι και 1GB) ??
P4 με 2GB ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΙ WIN7. ΤΕΛΟΣ !!!
Δεν έχει σημασία αν τον θές για "ελαφριές" εφαρμογές -κατά την άποψη σου-.

.

Πατέντες
04-12-15, 14:58
Συμφωνώ με τον Σωτήρη ως προς την Cpu αλλά και ως προς την Ram
Πιστεύω πως και με 2Gb θα δούλευε σχετικά καλά αλλά τα 4Gb είναι must.
Εγώ έχω ένα laptop C2D T7300 στα 2Ghz και όταν είχα 2Gb Ram δούλευε μια χαρά, βέβαια όταν έβαλα 4Gb τότε είδα αλλιώς τα πράγματα!!!
Όταν δε έβαλα και έναν Ssd!!!

https://www.youtube.com/watch?v=Eqj2Q9aDMy8

Panoss
04-12-15, 15:17
Συμφωνώ με τον Σωτήρη ως προς την Cpu αλλά και ως προς την Ram
Πιστεύω πως και με 2Gb θα δούλευε σχετικά καλά αλλά τα 4Gb είναι must.
Εγώ έχω ένα laptop C2D T7300 στα 2Ghz και όταν είχα 2Gb Ram δούλευε μια χαρά, βέβαια όταν έβαλα 4Gb τότε είδα αλλιώς τα πράγματα!!!
Όταν δε έβαλα και έναν Ssd!!!

Αυτό μ' ενδιαφέρει, έχω κι εγώ ένα εξίσου αδύναμο pc και τρέχω βαριά προγράμματα, NetBeans, mysql κλπ.


2,20 gigahertz AMD Athlon 64 X2 Dual Core
256 kilobyte primary memory cache
1024 kilobyte secondary memory cache
64-bit ready
Multi-core (2 total)
Not hyper-threaded

Board: ASUSTeK Computer INC. M2N-MX SE Plus Rev x.xx

RAM 868MB .

Έψαξα να βρω ραμ από ebay (εδώ επειδή είναι DDR2 τις έχουν ακριβές), 3 φορές παρήγγειλα, καμιά δεν ήρθε :lool:, ευτυχώς πήρα πίσω τα λεφτά μου. Τελικά βαρέθηκα να παραγγέλνω κι έχω μείνει με τα 868ΜΒ.

Έβαλα Micro XP by eXperience κι αυτό έσωσε αρκετά την κατάσταση (οπότε Μάρκο δοκίμασέ το).

Κατά πόσο βελτιώθηκε η ταχύτητα όταν έβαλες παραπάνω ραμ;

elektronio
04-12-15, 15:21
Συμφωνώ με τον Σωτήρη ως προς την Cpu αλλά και ως προς την Ram
Πιστεύω πως και με 2Gb θα δούλευε σχετικά καλά αλλά τα 4Gb είναι must.
Εγώ έχω ένα laptop C2D T7300 στα 2Ghz και όταν είχα 2Gb Ram δούλευε μια χαρά, βέβαια όταν έβαλα 4Gb τότε είδα αλλιώς τα πράγματα!!!
Όταν δε έβαλα και έναν Ssd!!!


Παναγιώτη, δεν δουλεύω με αυτόν τον υπολογιστή, το λαπτοπ μου παρ' ότι είναι 5ετίας είναι i7 με 8Gb μνήμη και αυτόνομη κάρτα γραφικών 2Gb.
Από την πρώτη στιγμή είπα ότι είναι μικρό αλλά μιας και βρίσκεται να το βάλουμε να κάνει καμιά δουλειά. Το έχω στον πάγκο που έχω για εργαστήριο οπότε καλό είναι να μην πιάνει μόνο χώρο. Αναβάθμιση δεν σκοπεύω να το κάνω και δεν αξίζει. Άμα δεν πάει και σφαίρα δεν πειράζει. Αρκεί να διορθωθεί το πρόβλημα, που απ' ότι βλέπω είναι πρόβλημα των Windows. Το βράδυ θα δοκιμάσω τις συμβουλές με τα λινκ παραπάνω και βλέπουμε.
Το να το πετάξω είναι το εύκολο.

Πατέντες
04-12-15, 15:29
Σε πρώτη φάση πρέπει να είσαι σίγουρος για το είδος και το μέγιστο μέγεθος της Ram που δέχεται ο υπολογιστής.
Η μεγάλη διαφορά είναι στο ότι τα προγράμματα, δεν χρησιμοποιούν πλέον το αρχείο σελιδοποίησης του σκληρού δίσκου.
Φαντάσου έναν σκληρό δίσκο που διαβάζει 50Mb/s να προσπαθεί να κάνει και την δουλειά της Ram.
To βίντεο που έβαλα παραπάνω, είναι από το laptop μου, που παρά τα 8 του χρόνια, στέκεται καλά.
Μοντέλο: Compal IFL90
CPU: Intel Core 2 Duo T7300 2,00GHZ
RAM: 4GB DDR2 667
GPU: Nvidia 8600M GT 512MB
SSD: 64GB Sandisk
HDD: 160GB WD
Windows 7 Home Premium 64

Πατέντες
04-12-15, 15:32
Παναγιώτη, δεν δουλεύω με αυτόν τον υπολογιστή, το λαπτοπ μου παρ' ότι είναι 5ετίας είναι i7 με 8Gb μνήμη και αυτόνομη κάρτα γραφικών 2Gb.
Από την πρώτη στιγμή είπα ότι είναι μικρό αλλά μιας και βρίσκεται να το βάλουμε να κάνει καμιά δουλειά. Το έχω στον πάγκο που έχω για εργαστήριο οπότε καλό είναι να μην πιάνει μόνο χώρο. Αναβάθμιση δεν σκοπεύω να το κάνω και δεν αξίζει. Άμα δεν πάει και σφαίρα δεν πειράζει. Αρκεί να διορθωθεί το πρόβλημα, που απ' ότι βλέπω είναι πρόβλημα των Windows. Το βράδυ θα δοκιμάσω τις συμβουλές με τα λινκ παραπάνω και βλέπουμε.
Το να το πετάξω είναι το εύκολο.
Αν κλείσεις τις ενημερώσεις, θα σταματήσει να γκαζώνει. Φυσικά και να μην το πετάξεις, απλά δεν θα ήταν καλύτερα να του βάλεις XP για να κάνεις την δουλειά σου καλύτερα;

street
04-12-15, 15:40
μαρκο δωστα δρομο ολα win mouin .. βαλε ενα ubuntu και απογειωσε το ! :biggrin: θα σε υπερ καλυψει και μονο για πεταμα δεν θα ειναι ....

elektronio
04-12-15, 16:09
μαρκο δωστα δρομο ολα win mouin .. βαλε ενα ubuntu και απογειωσε το ! :biggrin: θα σε υπερ καλυψει και μονο για πεταμα δεν θα ειναι ....

Φίλε Δημήτρη, το προσπάθησα παλιότερα αυτό. Έβαλα ubuntu όπως λες και απλώς το κοιτούσα. Δεν μπορούσα να κάνω τίποτε, ούτε προγράμματα να βάλω (να βρω πρώτα για να βάλω) ούτε να επικοινωνήσω με άλλους υπολογιστές ούτε υπήρχαν τα προγράμματα που με ενδιέφεραν για linux. Φαντάζομαι ότι θα γίνονταν αυτά αλλά εγώ δεν ήξερα πως οπότε το πέταξα και ξαναγύρισα στα παλιά μάπα (πλην όμως γνώριμα) παράθυρα.

Dbnn
04-12-15, 16:22
Αυτό μ' ενδιαφέρει, έχω κι εγώ ένα εξίσου αδύναμο pc και τρέχω βαριά προγράμματα, NetBeans, mysql κλπ.

Έψαξα να βρω ραμ από ebay (εδώ επειδή είναι DDR2 τις έχουν ακριβές), 3 φορές παρήγγειλα, καμιά δεν ήρθε :lool:, ευτυχώς πήρα πίσω τα λεφτά μου. Τελικά βαρέθηκα να παραγγέλνω κι έχω μείνει με τα 868ΜΒ.

Έβαλα Micro XP by eXperience κι αυτό έσωσε αρκετά την κατάσταση (οπότε Μάρκο δοκίμασέ το).

Κατά πόσο βελτιώθηκε η ταχύτητα όταν έβαλες παραπάνω ραμ;

Μπορω να εχω την πηγη των micro XP by eXperience αν με θυμηθεις;; θελω να τα δοκιμασω στο λαπτοπ μου που ειναι λιγο .....σαπιο χαχα

picdev
04-12-15, 16:33
Εντάξει αν θες να φας 2 μήνες τη ζωή σου για να κανείς μια απλή δουλειά , άστα να πάνε στο .....
Καλό είναι και το mint kai to ubuntu , όταν θες να παίξεις ή όταν ξέρεις τι θες να κανείς και γιατί . καμία φορά θες μόνο να κανείς τη δουλειά σου .
Οπότε δεν μπορώ να ακούω βάλε ubuntu και θα δεις , χωρίς να ξέρεις τι γνώσεις έχει ο άλλος (προγραμματισμού , shell κτλ )και τι προγράμματα θέλει να δουλέψει που μπορεί να μην υπαρχουν ή θα πρέπει να βάλει κανένα wine για να τρέξουν ή πακέτα ή να φαει κάποιες ώρες μέρες μέχρι να το κάνει να δουλέψει

Panoss
04-12-15, 17:15
Μπορω να εχω την πηγη των micro XP by eXperience αν με θυμηθεις;; θελω να τα δοκιμασω στο λαπτοπ μου που ειναι λιγο .....σαπιο χαχα
Νομίζω το 'χα κατεβάσει από: http://www.mediafire.com/?ynv5hvh7pmt password: warez-bb .
Αν έχεις πρόβλημα πες να στο στείλω στο email σου, νομίζω είναι 80ΜΒ. Μόνο!
Δοκίμασέ το και γράψε εντυπώσεις, είμαι σίγουρος ότι θα εντυπωσιαστείς.
Διάρκεια εγκατάστασης, αν θυμάμαι καλά, 5 λεπτά!:lool:

street
04-12-15, 17:42
Οπότε δεν μπορώ να ακούω βάλε ubuntu και θα δεις , χωρίς να ξέρεις τι γνώσεις έχει ο άλλος (προγραμματισμού , shell κτλ )και τι προγράμματα θέλει να δουλέψει που μπορεί να μην υπαρχουν ή θα πρέπει να βάλει κανένα wine για να τρέξουν ή πακέτα ή να φαει κάποιες ώρες μέρες μέχρι να το κάνει να δουλέψει

και γ@μ@ τα " σχολεια " μου μεσα χαχαχαχαχααα .... :lool::lool:

Dbnn
04-12-15, 20:56
Νομίζω το 'χα κατεβάσει από: http://www.mediafire.com/?ynv5hvh7pmt password: warez-bb .
Αν έχεις πρόβλημα πες να στο στείλω στο email σου, νομίζω είναι 80ΜΒ. Μόνο!
Δοκίμασέ το και γράψε εντυπώσεις, είμαι σίγουρος ότι θα εντυπωσιαστείς.
Διάρκεια εγκατάστασης, αν θυμάμαι καλά, 5 λεπτά!:lool:

Κατεβάζω ήδη!! Για να δούμε, σε λίγο θα σου πω!!

Dbnn
05-12-15, 03:35
Τζίφος.

Προσπάθησα σε 4 σκληρούς, φορμαρισμένους απο hirens boot cd σε FAT32, FAT, NTFS, μόλις ξεκινήσει την αντιγραφή αρχείων απο το cd στον δίσκο βγάζει σφάλμα οτι δεν βρήκε σκληρό δίσκο στον υπολογιστή.
Ξανάκαψα το ISO, το πέρασα και σε USB bootable αλλά τίποτα το ίδιο κάνει.
Μάλλον έχει σφάλμα το ISO, γιατί σε αυτό το λάπτοπ έχω ξαναβάλει win XP χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία.

Panoss
05-12-15, 09:48
Παράξενο μου φαίνεται, εγώ το εγκατέστησα πανεύκολα χωρίς κανένα πρόβλημα.
Δημήτρη, είσαι συγγενής του Μητσοτάκη;:biggrin:

Στείλε μου το email σου να σου στείλω αυτό που 'χω εγώ μπας κι είναι διαφορετικό (αν και δεν νομίζω) να 'μαστε σίγουροι.
(τώρα που το κοίταξα το δικό μου είναι 99,9ΜΒ )
Εδιτ: Χίαρ εντ νάου (http://www.filedropper.com/microxp-v082) που λέει κι ο Αλέξης!:lool: (αυτό είναι το δικό μου, πατάς 'download this file', το γκρι κουμπί)

elektronio
05-12-15, 11:34
Παράξενο μου φαίνεται, εγώ το εγκατέστησα πανεύκολα χωρίς κανένα πρόβλημα.
Δημήτρη, είσαι συγγενής του Μητσοτάκη;:biggrin:

Στείλε μου το email σου να σου στείλω αυτό που 'χω εγώ μπας κι είναι διαφορετικό (αν και δεν νομίζω) να 'μαστε σίγουροι.
(τώρα που το κοίταξα το δικό μου είναι 99,9ΜΒ )
Εδιτ: Χίαρ εντ νάου (http://www.filedropper.com/microxp-v082) που λέει κι ο Αλέξης!:lool: (αυτό είναι το δικό μου, πατάς 'download this file', το γκρι κουμπί)

Το κατέβασα αλλά ο νορτονας μου σβήνει το αρχείο γιατί το θεωρεί μολυσμένο.

Panoss
05-12-15, 12:13
Ωχ, τώρα που το λες βρήκα αυτό https://www.virustotal.com/en/file/06b9f343d12818a1aa1e6426be3feeaaa87a203a032307bd9a 8af119a47623c1/analysis/
:001_unsure:




Ad-Aware
Trojan.Generic.4004424
20150919


Arcabit
Trojan.Generic.D3DF998
20150919


Avast
Win32:Malware-gen
20150919


Avira
SPR/HideWindows.I
20150919


BitDefender
Trojan.Generic.4061592
20150919


F-Secure
Trojan.Generic.4061592
20150919


GData
Trojan.Generic.4061592
20150919


Kaspersky
not-a-virus:RiskTool.Win32.HideWindows.s
20150919


Microsoft
Trojan:Win32/Malat
20150919


NANO-Antivirus
Trojan.Win32.Droco.ktqxw
20150919


Symantec
PUA.Gen.2
20150918


Zillya
Dropper.Droco.Win32.305
20150918





Το 'χα σκανάρει με το mallwarebytes και δεν μου 'χε βρει τίποτα...

Panoss
05-12-15, 15:09
Σ' ένα αρχείο (cmdow.exe στο system32) που μου φαινόταν ύποπτο έκανα on line scan στο virustotal.com και μου 'βγαλε διάφορα όπως το παραπάνω μήνυμα, ότι δηλαδή είναι μολυσμένο.
Το κατέβασα κι από το sourcefourge.net και μου βγαλε και γι αυτό τα ίδια (που αποκλείεται να 'ναι μολυσμένο).
Οπότε μάλλον δεν σημαίνει ότι είναι μολυσμένο αλλά ότι έχει αναφερθεί ότι κατά καιρούς έχουν αναφερθεί μολυσμένα cmdow.exe.

Dbnn
05-12-15, 15:27
Το κατέβασα αλλά ο νορτονας μου σβήνει το αρχείο γιατί το θεωρεί μολυσμένο.

Καλά ο νόρτονας ακόμα και τον εαυτό του θεωρεί μολυσμένο...............
Γενικά οι κόπιες των ΧΡ είναι μολυσμένες. Πρέπει να παω σε ενα φιλαράκι που έχει ΟΕΜ cd να το κάνω μια κόπια.
Άδειες έχω 3-4 νόμιμες.

Panoss
05-12-15, 17:43
Υπάρχει κι αυτή η λύση: Δημιουργήστε μια "light" έκδοση των XP με το nlite! (http://www.thelab.gr/topic/63217-guide%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%81%CE %B3%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-light-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-xp-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-nlite/)

Dbnn
05-12-15, 19:08
Υπάρχει κι αυτή η λύση: Δημιουργήστε μια "light" έκδοση των XP με το nlite! (http://www.thelab.gr/topic/63217-guide%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%81%CE %B3%CE%AE%CF%83%CF%84%CE%B5-%CE%BC%CE%B9%CE%B1-light-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-xp-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-nlite/)

Το δοκιμάζω και αυτό τώρα.