PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλη χρονια !!



sakis
31-12-15, 13:39
Καλη χρονια ! Δύσκολη χρονιά ? Ποιος μπορεί να το πει όταν άνθρωποι θα κοιμηθούν απόψε στον δρόμο παιδιά θα κινδυνεύουν σε κάποια βάρκα στα στενά , και κάποιοι από τους συνανθρώπους μας μπορεί να μην εχουν φαγητο .


Καλά είμαστε θα μπορούσε να είναι και πολύ χειρότερα .Από τα θετικά που αφήνει πίσω της αυτή η χρονιά είναι ότι έχω περισσότερες φιλικές σχέσεις με τους ανθρώπους που συνεργάζομαι . Σίγουρα αυτό σημαίνει ότι κερδίζω λιγότερα χρήματα , όμως τα πολλά χρήματα δεν ήταν ποτέ ο σκοπός μου .

Η αγάπη παίζει καταλυτικό ρόλο σε καιρούς δύσκολους όπως οι σημερινοί .Ευλογήθηκα να περάσω και το 2015 με αγάπη υγεία και ανθρώπους που ανταποδίδουν.


Δεν το έκανα μόνος μου κοντά μου ήταν άνθρωποι οι όποιοι με άντεξαν με στήριξαν και με βοήθησαν . Ευχαριστώ και πάλι τα ανθρώπους που είναι κοντά μου και είναι οι αφανείς ήρωες της east electronics και εύχομαι καλή χρονιά υγεία και αγάπη για όλο τον κόσμο.


Κώστας Δημήτριου (Τεχνικός)
Χρήστος Μπλιμες (Τεχνικός)
Μιχάλης Καρατινινης (Τεχνικός)
Τάσος Νικολάου (Τεχνικός)
Βιολέτα Βλαχου ( Πολιτικός παρατηρητής )
Μιχάλης Βακαλης ( Λογιστήριο)


Σας Ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου όλους
Σάκης Πετρόπουλος

vasilllis
31-12-15, 15:52
Χρονια πολλα.

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

johnpats
31-12-15, 18:26
Χρόνια Πολλά με υγεία ,ευτυχία και πολλές επιτυχίες.
Καλη χρονιά και ευτυχισμένο το 2016!


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

soler
31-12-15, 18:32
Καλή χρονιά σε όλους εύχομαι! Δύσκολο το 2015 ελπίζω το 16 να είναι καλύτερο :)

Gaou
31-12-15, 20:39
Καλή Χρονια σε όλους παιδες και πολύ περισσότερο σε αυτους που δοκιμάστηκαν πολύ το 15..! Ευχομαι το 16 πολύ καλύτερο.

SV1GRN
31-12-15, 21:14
Καλή Χρονιά - καλύτερη από το 2015 - Υγεία να είστε καλά με τους δικούς σας.

eebabs2000
31-12-15, 22:05
Καλή και ευλογημένη χρονιά σε όλους.
61664

exop
31-12-15, 22:19
Να ευχηθώ και εγώ καλή και ευτυχισμένη χρονιά σε όλους με υγεία.

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
31-12-15, 22:59
-Σε λίγη ώρα φεύγει το 2015 και έρχεται το 2016 ίσως είναι η καλλίτερη στιγμή για εναν απολογισμό τι κάναμε ή τι δεν κάναμε τον χρόνο που φεύγει και πως θα γίνουμε καλλίτεροι.

Θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτά που λεει ο Σάκης στη πρώτη παράγραφο για να μην ξεχνιόμαστε ότι για το δράμα αυτών των ανθρώπων που είναι στις βάρκες προσπαθώντας να περάσουν τα στενά και αν φθάσουν πάλι θα ζουν σε άθλιες συνθήκες και θα δημιουργήσουν κοινωνικά προβλήματα φταίει ο πολιτισμένος κόσμος ας μη το ξεχναμε και ας το διαδίδουμε όσο μπορούμε.

Ευχές λοιπόν για ένα όσο το δυνατον πιο ευτυχισμένο χρόνο μην χάνουμε την ελπίδα και κυρίως να προσπαθήσουμε!!

finos
31-12-15, 23:03
Καλή χρωνια μαλων θα ξαναγραψω του χρονου

thanasis 1
01-01-16, 00:40
Χρονια πολλα,καλη χρονια σε ολη την παρεα με υγεια και καθε ευτυχια.:001_smile:

betacord85
01-01-16, 01:02
καλη χρονια σε ολους τους συναδελφους τεχνικους!με υγεια και ευτυχια!και να χαμογελατε!η ζωη ειναι μικρη...να ελπιζετε και να ονειρευεστε...να κανετε παντα ονειρα...οσο χρονων και αν ειστε...

d.antonis
01-01-16, 01:18
A'ι'ντε καλη χρονια κι απο μενα με πολλες και χρησιμες κατασκευες....

μποζονιο
01-01-16, 01:19
καλη χρονια

liat
01-01-16, 01:56
Καλή χρονιά σε όλα τα μέλη και στις οικογένειές μας.

Stratocaster
01-01-16, 02:26
Καλή χρονιά σε όλους τους συμφορουμίτες και τις οικογένειές σας, με υγεία και χαρά και μακάρι το 2016 να μπει ένα τέλος σ' αυτό που περνάει η χώρα μας και ο όλος ο λαός.

sabouras
01-01-16, 05:40
Το 2016 να φέρει στη ζωή μας νέα ελπίδα, νέες προσδοκίες και να αφήσει στο παρελθόν τις πίκρες. Να βλέπουμε μπροστά και να χαμογελάμε!


http://www.poly-gelio.gr/images/gif/protoxronia-gif/1.gif

apilot
01-01-16, 08:00
Εύχομαι φέτος.
Υγεία, ευτυχία, ελπίδα, πρόοδο και καλές κατασκευές.
Χαρούμενο, δημιουργικό, γεμάτο όνειρα, πολλά μηνύματα, προκλήσεις με όμορφες & ξεχωριστές στιγμές!
Το σημαντικότερο αγαθό στη ζωή είναι η υγεία τα υπόλοιπα αντιμετωπίζονται.
Εύχομαι σε εσένα και την οικογένειά σου, η καινούργια χρονιά 2016 να είναι πλούσια σε ευτυχία και πάμφτωχη σε κακές στιγμές.

p.gabr
01-01-16, 10:07
Καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία το νέο έτος

Αν και πλέον οι ευχές αυτές σε ένα τοσο δυσοίωνο επαιρχόμενο μέλλον φαίνονται κάλπικες πρέπει να λέγονται.
Υγεία λέμε εννοώντας την σωματική, αλλά αυτή συμβαδίζει με την ψυχική, με το χαμόγελο ,τα όνειρα και την αισιοδοξία , ευτυχία λέμε , ευτυχία που δεν μπορεί να υπάρξει εάν κάτι σε βασανίζει και είναι πλέον κοινό στο 90% όλων των Ελλήνων .
Οι καιροί άλλαξαν αυτά που μαθαμε πρέπει όχι να τα ξεχάσουμε, αλλά να βρούμε τρόπο να τα προσπερασουμε γιατί όχι, προσπαθώντας ο καθένας ξεχωριστά να χαρίσει ένα χαμόγελο ,να δώσει μια ελπίδα, μια μικρή βοήθεια όπου μπορεί και μια συμβουλή.
Οι καιροί αλλάξανε και σαν μην έφταναν τα δικά μας έρχονται και τα ξενοφερτα γειτονικα προβλήματα , που σιγά σιγά αρχίζουν και επηρεάζουν την καθημερινοτητα πολλών συνανθρώπων μας, φτάνοντας σιγά σιγά και στην δική μας πόρτα.
Οι καιροί αλλάξανε ότι είχαμε σκεφτεί γκρεμίστηκαν , αφήνοντας τα σχέδια στην μέση και τα παιδιά μας που εφοδιασαμε με όλα τα όπλα, μένουν χωρίς τον στίβο μάχης, ώστε να μπορέσουν να μπουν και να πολεμήσουν για αυτό που τόσο σκληρά απέκτησαν Χιλιάδες νέοι με περισσότερο μυαλο αντιμετωπιζουν με φόβο την ιδεα να φτιάξουν την δική τους οικογένεια, γιατί τα οικονομικα ειναι πολυ περιορισμένα ,ας τους ενθαρρυνουμε ,ας τους δείξουμε οτι δεν θα είναι οι πρώτοι φτωχοί που θα το τολμήσουν και όλοι μαζί με την βοήθεια της πίστης, της αγάπης ,της υποστήριξης ,να τα βοηθήσουμε να προχωρησουν .

Τώρα πλέον αυτό που μας εκτονώνεται είναι να ρίχνουμε τα βάρη στους άλλους παραβλέποντας και τις δικές μας ατασθαλίες, ξεχνώντας που στα σκουπίδια πετάγονταν τσάντες ψωμιού ,ενδύματα καινούργια που δεν μπαίναμε καν στο κόπο να τα δώσουμε σε μια εκκλησία, σε ένα φτωχό εργαζόμενο.
Εμείς οι υπαίτιοι ( άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο ) ας ξεκινήσουμε αλλάζοντας κακές συνήθειες ,ας επαναφέρουμε τους τρόπους που μαθαμε από τις γιαγιάδες που όταν το ψωμί μας έπεφτε από τα χέρια ,έπρεπε να σκύψουμε να το πιάσουμε να το φιλησουμε και όχι να το πατήσουμε. Ας μάθουμε και πάλι να λέμε δύο ευχές για τον επιούσιο και ας επαναφέρουμε την πίστη , την αγάπη ,την αγκαλιά την θέρμη του θεσμού της οικογένειας και ο πατέρας και η μάνα να γίνουν έτσι όπως πρέπει και όχι όπως προστάζουν οι μοντερνισμοι με τον όρο φίλοι Γιατί όλα ξεκινούν από εκεί και που και αυτό έχει γίνει στόχος

Καλή χρονιά , με νέα μυαλά, υπομονή ,κατανοηση και ελπίδα .

347
01-01-16, 11:06
Χρόνια Πολλά και Καλή Πρωτοχρονιά σε όλoυς με υγεία, ευτυχία και με περισσότερες γνώσεις!! :biggrin:

dalex
01-01-16, 11:19
Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και και πολλές χαρές!

gsouf
01-01-16, 11:22
Καλή χρονία και απο μένα σε όλους μας να είμαστε καλά και πάνω από ολα να μην σταματήσουμε να "κάνουμε" πράγματα απο ένα led με 555 μέχρι ότι επιθυμεί ο καθένας να μην μας φύγει η δημιουργικότητα που τόσο θέλουν να μας πάρουν.

Δεν θα πεθαίνουμε ποτέ κουφάλες νεκροθάφτες!!!!!!!

Καλή δύναμη σε όλους και φέτος

nikman
01-01-16, 11:25
Καλη Χρονιά, Χρόνια Πολλά με υγεία και ευτυχία

matthew
01-01-16, 11:30
Καλή χρονιά με υγεία! :thumbup1:

DLS 33
01-01-16, 11:32
Kαλη Χρονια ???
Με το βγηκα απο το σπιτι να ταισω τα σκυλακια ....γλυστραω πανω στον παγο και πεφτω !
Γυρναω να παρω ξυλα για την σομπα, και ...θαυμα ! μπηκε ενα ξυλακι στο νυχι μου ! το οποιο δεν μπορω να βγαλω.....

Αυτα μεχρι τωρα... :) !

georgegr
01-01-16, 11:46
Καλή χρονιά σε όλους!

Νικος Ρουσσος
01-01-16, 11:46
Καλή Χρονιά σε όλους .
Εύχομαι υγεία και οτι το καλύτερο για όλους.

Prithan
01-01-16, 12:02
Καλή χρονιά σε όλη την παρέα!
Υγεία πάνω από όλα με δημιουργικότερο το 2016!

elektronio
01-01-16, 12:18
Καλή χρονιά και από εμένα,
εύχομαι υγεία, χαρά, ευτυχία, και πολλές και καλές κατασκευές...

bchris
01-01-16, 12:32
Κι απο εμενα κυριοι και κυριες ευχες για ενα υγειες κι ευτυχισμενο 2016.

jeik
01-01-16, 12:37
Καλη Χρονια , Χρονια Πολλα σε ολους και απο εμενα !!!!

DGeorge
01-01-16, 14:36
Νά'μαι κι εγώ....
Καλή, Ευτυχισμένη Χρονιά σε όλους!
http://nstatic.tanea.gr/files/temp2/ff6af29e41a32cf9dfae675c43df6fd8.jpg

Sted
01-01-16, 15:55
Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία & χαρά.

Dbnn
01-01-16, 18:34
Καλη χρονια σε ολους σας και παντα τυχη στα μαγαζια σας, στα σπιτια σας, στις δουλειες σας!!

Και επειδη οπως στο πρωτο μηνυμα αναφερθηκε, επειδη το εχω δει το ονειρο να κοιμασαι μεσα σε αυτοκινητο τετοιες μερες, η καλη τυχη και η καλη χρονια να ειναι πρωτα για αυτους τους ανθρωπους και μετα για ολους εμας.....
Χρονια πολλα!!

steliosb
01-01-16, 19:35
Να ευχηθώ και εγώ να έχουμε καλή χρονιά με υγεία και χαρά.

Alex.137
01-01-16, 22:09
Καλή Χρονιά με Υγεία, Ευτυχία, Γαλήνη και Ειρήνη σε όλο τον Κόσμο.

midakos
02-01-16, 00:22
Καλή χρονιά παιδιά, χρόνια πολλά με υγεία και αγάπη!!!
Και όπως είπε κι ένας φίλος, μακάρι το 2016 να έχουμε περισσότερη αγάπη από μυαλό, αυτό μπορεί να βοηθήσει αρκετά!

Randy13
02-01-16, 00:30
Καλή χρόνια σε όλους με υγεία !!!!