PDA

Επιστροφή στο Forum : Απάντηση crow runner σε εισερχόμενες κλήσεις



setes
07-01-16, 14:01
Ξέρει κανείς αν είναι δυνατόν ο συναγερμός crow runner να μην απαντάει καθόλου σε εισερχόμενες κλήσεις;
Υπάρχει η επιλογή P175E 1E 2 (απόρριψη φαξ) που καθορίζει με ποιο τρόπο θα απαντάει ο συναγερμός αλλά φαίνεται ότι είτε έχω ενεργοποιημένη αυτή την επιλογή είτε όχι, αν πάρω τηλ στη γραμμή που είναι συνδεδεμένος ο συναγερμός 3 ή 4 ή το πολύ 5 φορές και το σηκώσει κάποιος,την τελευταία ο συναγερμός απαντάει.

stam1982
07-01-16, 15:14
Συνηθως αυτος που καλει. πρεπει να κανει παυση ανω των 10 δευτερολεπτων αναμεσα σε 2 κλησεις.Διαφορετικα απανταει ο συναγερμος στην δευτερη κληση αμεσως.

k_sotiris
07-01-16, 18:02
Εάν δεν θέλεις να απαντάει καθόλου, βάλε στις εισερχόμενες κλήσεις να απαντάει στα 20 κουδουνίσματα.
Εγώ όταν δοκίμαζα σε ένα σπίτι σε πόσα μπορεί να απαντήσει στα 8 ήταν καλά και στα 9 έκλεινε η γραμμή από τον ΟΤΕ.

setes
07-01-16, 20:45
Εάν δεν θέλεις να απαντάει καθόλου, βάλε στις εισερχόμενες κλήσεις να απαντάει στα 20 κουδουνίσματα.
Εγώ όταν δοκίμαζα σε ένα σπίτι σε πόσα μπορεί να απαντήσει στα 8 ήταν καλά και στα 9 έκλεινε η γραμμή από τον ΟΤΕ.


Το πρόβλημα είναι ότι όσα κουδουνίσματα και να το βάλω να απαντάει αν κάνεις πολλές κλήσεις απανωτές κάποια στιγμή ο συναγερμός απαντάει από το πρώτο κουδούνισμα. Αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα όταν έχεις έναν επαγγελματικό χώρο που μπορεί να δεχθεί πολλές απανωτές κλήσεις.

vasilllis
07-01-16, 21:04
Το πρόβλημα είναι ότι όσα κουδουνίσματα και να το βάλω να απαντάει αν κάνεις πολλές κλήσεις απανωτές κάποια στιγμή ο συναγερμός απαντάει από το πρώτο κουδούνισμα. Αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα όταν έχεις έναν επαγγελματικό χώρο που μπορεί να δεχθεί πολλές απανωτές κλήσεις.

Γιατι πιθανων απο λαθος εχεις ρυθμιση για -αποριψη φαξ- στην εντολη Ρ175Ε1Ε-(κανε το 3 off).Αν ειναι αναμενο τοτε απανταει σε καθε δευτερη κληση 45δευτ.μετα την πρωτη.