PDA

Επιστροφή στο Forum : Πτυχίο ηλεκτρονικών



setes
23-01-16, 14:12
Θα ήθελα να αποκτήσω ένα πτυχίο ηλεκτρονικών οποιασδήποτε ειδικότητας και οποιουδήποτε επιπέδου αλλά δεν έχω τη δυνατότητα να παρακολουθήσω μαθήματα τις καθημερινές. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω πτυχίο δίνοντας μόνο εξετάσεις;

vasilllis
23-01-16, 15:56
κανε μια ερωτηση νομιζω στα επαλ βγαλανε να παιρνας ταξεις μονο με εξετασεις(νομιζω ομως ειναι για τις δυο τελευταιες.
Επειδη οπως καταλαβα θελεις απλα το χαρτι μιας και δν προκειται να μαθεις τιποτα δες εδω http://diplomacompany.com/

setes
23-01-16, 16:02
Επειδη οπως καταλαβα θελεις απλα το χαρτι μιας και δν προκειται να μαθεις τιποτα δες εδωhttp://diplomacompany.com/

xaxaxaxa

lepouras
23-01-16, 16:25
πήγαινε σε κανα νυχτερινό. μετά της 8 το βράδυ δεν έχεις χρόνο?

The_Control_Theory
23-01-16, 16:26
Κανονικά θα έπρεπε κάποιος που έχει τις γνώσεις να μπορούσε να δίνει εξετάσεις. Ακόμα και σε ΤΕΙ ΑΕΙ. Γνώμη μου.

GiwrgosTH
23-01-16, 16:48
Δεν έχεις κανένα βουλευτή γνωστό να στο φέρει σπίτι?
Ειδικά τώρα που είναι όποιος προλάβει?
Διαφορετικά δύσκολο!

betacord85
23-01-16, 17:01
δεν μας ειπες την χρηση που θες...για να βρεις δουλεια?ετσι για να διακοσμησεις τον τοιχο σου?πηγαινε σε νυχτερινο...αλλα μην περιμενεις να μαθεις κατι...

SProg
23-01-16, 17:10
Κανονικά θα έπρεπε κάποιος που έχει τις γνώσεις να μπορούσε να δίνει εξετάσεις. Ακόμα και σε ΤΕΙ ΑΕΙ. Γνώμη μου.


Για Ελλαδα μιλαμε ε; Θα γινοταν ενα ωραιο βυσματο-μπουρδελο με πτυχια.Απο Χ ηλεκτρολογους πχ θα ειχαμε X^2

The_Control_Theory
23-01-16, 17:14
Για Ελλαδα μιλαμε ε; Θα γινοταν ενα ωραιο βυσματο-μπουρδελο με πτυχια.Απο Χ ηλεκτρολογους πχ θα ειχαμε X^2


χαχαχα Ελλαδάρα

leosedf
23-01-16, 20:02
Τι άλλο θα δούμε ρε...


Ξέρει κανείς που μπορώ να πάρω ένα πτυχίο αστροναύτη? Μόνο με καμιά εξέταση της πλάκας όμως που να τρέχω τώρα.

picdev
23-01-16, 20:08
πήγαινε σε ιδιωτικό ΙΕΚ και πες απο την αρχή οτι δεν θα παρακολουθείς , δεν έχουν τέτοια θέματα , το έχουν κάνει κάτι γνωστοί μου.
Ενας φιλος δε που δούλευε πάνω σε ηλεκτρολογικά του χάρισαν και το 1ο χρόνο

GiwrgosTH
23-01-16, 20:22
Τι άλλο θα δούμε ρε...


Ξέρει κανείς που μπορώ να πάρω ένα πτυχίο αστροναύτη? Μόνο με καμιά εξέταση της πλάκας όμως που να τρέχω τώρα.
Έχεις διαστημόπλοιο έτοιμο και θες δίπλωμα οδηγού??? :thumbup:

leosedf
23-01-16, 20:35
Σε παρακαλώ!! Ξέρω να βάζω μπρος Α320 αεροπλάνο και να το πετάω και επίσης ξέρω να πιλοτάρω Soyuz, έχω δει πολλά βιντεάκια στο γιουτουμπ.
Να μου δώσουν το χαρτί μην το παιδεύουμε άλλο.

georgegr
23-01-16, 20:44
Πρώτη φορά αριστερά... και μάλλον τελευταία... οπότε όποιος προλάβει, πρόλαβε...

vasilllis
24-01-16, 00:48
δεν μας ειπες την χρηση που θες...για να βρεις δουλεια?ετσι για να διακοσμησεις τον τοιχο σου?πηγαινε σε νυχτερινο...αλλα μην περιμενεις να μαθεις κατι...

Εδω φιλε θα διαφωνησω.Αν θελει να μαθει θα μαθει.Αν δεν θελει ακομα και στο τει να παει θα το τελειωσει και δεν θα μαθει τιποτα.

CybEng
24-01-16, 01:35
Προ ετών υπήρχε η σχολή Κλίμενς στην Αθήνα που πρόσφερε μαθήματα ηλεκτρονικής δι'αλληλογραφίας και κατ'όπιν δίνοντας κρατικές εξετάσεις έπαιρνες πτυχίο ηλεκτρονικού μέσης εκπαίδευσης.

Μάλιστα μαζί με το εκπαιδευτικό υλικό σου έδιναν και τον Πολυκυκλωματιστή μοντέλο 1002 για να κάνεις εξάσκηση.

Η σχολή υπήρχε σίγουρα μέχρι τα μέσα της δεκαετίας του '80. Είχα "ψήσει" έναν θείο μου τεχνικό του ΟΤΕ να κάνει τα μαθήματα για να αλλάξει ειδικότητα από τα δίκτυα ΟΤΕ σε Ρ/Η.

Αν είχες μεράκι μάθαινες.

johnpats
24-01-16, 15:36
Υπαρχει και το ιεκ κορελκο που μαθαινεις ηλεκτρονικα απο αποσταση.......
Αρκει να μην χρειαστει να τα χρησιμοποιησεις καπου.....
Παντως αν ειναι να παρεις το χαρτι για να το εχεις καντο,αν ειναι για να το χρησιμοποιησεις σε δουλεια ,καλυτερα να μην το κανεις φιλε μου.
Μπορει να αποβει μοιραιο για την ζωη σου...


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

baladofatsas
24-01-16, 16:49
Να πω κι εγω την εξυπνάδα μου. Αν και δεν είναι πτυχία αλλά σεμινάρια, ρίξε μια ματιά εδώ https://elearn.elke.uoa.gr/news.html
Ισως σε ενδιαφέρει κάποιο θέμα...
Εγώ έκανα το σεμινάριο "Μηχανικός Δικτύων". Για τον π.... τελείως! Το τελείωσα πολύ εύκολα και δεν έμαθα τίποτα. Πλήρωσα 400€ περίπου. Τώρα περιμένω να μου στείλουν το χαρτί με το σήμα του καποδιστριακού. :)

johnpats
24-01-16, 18:22
Το θεμα με εσενα ειναι οτι εκανες ενα σεμιναριο και πολύ καλα εκανες ,οπότε θεωρητικα κατεχεις μια κυκλικη γνώση αλλα καμια σοβαρή εταιρεία δεν θα σε βαλει με ενα χαρτι σεμιναριου να δουλεψεις ως μηχανικος δικτυων.

Ο φιλος παραπανω ζηταει να αποκτησει πτυχιο αρα και δυνατότητα μελέτης,εγκατάστασης ,επίβλεψης,κατασκευής....


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

betacord85
24-01-16, 22:21
Εδω φιλε θα διαφωνησω.Αν θελει να μαθει θα μαθει.Αν δεν θελει ακομα και στο τει να παει θα το τελειωσει και δεν θα μαθει τιποτα.
με τι διαφωνεις?ειπα οτι αν παει σε νυχτερινο δεν θα μαθει τιποτα λογω επιπεδου μαθηματω...γιατι πιστευετε οτι τα μαθηματα του νυχτερινου ειναι ιδια με τα ιεκ τει αει σχολες δελτα ξυνη κτλ?για να κανει τετοια ερωτηση σε φορουμ αρα εχει ενα επιπεδο γνωσεων σε αυτον τον κλαδο και θελει το χαρτι για καποια δουλεια...ειτε για να να ανοιξει μαγαζι ειτε γιανα οδυλεψεισε καποια εταιρια...

vasilis1
25-01-16, 00:00
Εγω που παρακολουθώ μαθήματα σε εσπερινό ΕΠΑΛ γιατί μαθαίνω;εχω μαλλον χαμηλότερο επίπεδο απο το πολυ χαμηλό επίπεδο των μαθημάτων.ισοπεδωση σε ολα,αν θες να μάθεις μαθαίνεις.

betacord85
25-01-16, 00:09
πλακα κανεις?ειναι ιδιες οι γνωσεις που σου προσφερει το εσπερινο οπως το λες η καθε νυχτερινο με καποια ιδιωτικη σχολη η καποιο τει?οτι πληρωνεις παιρνεις ακομα και στις σχολες...ακομα και με την κλιμενς που ειπε καποιος πιο πριν καμια σχεση με το τοτε νυχτερινο...ναι το 2016 εχεις το google και μαθαινεις για ελα το 1980 να δουμε πως θα τα μαθαινες...τεσπα για να μην πολυλογουμε ο φιλος θελεις αρπα κολα το χαρτι αν ξερει καποιος απο εδω μεσα τον τροπο ας του το πει...και για τελευταια φορα μην συγκρινετεα νυχτερινα επαλ επας με αει τει και ιδιωτικες πανω στην ειδικοτητα μας...αλλοι καθηγητες αλλο περιβαλλον αλλος εξοπλισμος εραγστηριου

vasilis1
25-01-16, 00:15
Κάθε επίπεδο εκπαίδευσης προσφέρει και διαφορετικό επίπεδο γνώσεων,δεν ειναι δίκη μου ανακάλυψη.εγω βλέπω (αν και δεν παρακολουθώ την ειδικότητα μας αφου εχω πτυχίο εδω και πολλά χρόνια) ότι ολα ειναι θέμα του τι απαιτούμε ,και ναι οπως ολα δεν ειναι μαύρα ετσι ολα δεν ειναι άσπρα.τωρα αν ο φιλος θέλει άρπα κολα χαρτί,που ψιλιαζομαι λόγω αλλαγών στις άδειες λειτουργίας καταστημάτων ότι αυτο θέλει,μπορεί να ψάξει και να βρει ιδιωτικές ,εσπερινά και ότι αλλο μπορεί να βρει.

betacord85
25-01-16, 00:47
α μπραβο...και κατι αλλο που ανοιχτηκε θεμα περι πτυχιου και αδειας...ακουσα απο εναν φιλο ηλεκτρολογο οτι θα παει να δωσει κατευθειαν εξετασεις και θα παρει το πτυχιου του ηλεκτρονικου...χαρηκα για εκεινον...αλλα οταν του πεταξα και του λεω ρε μακη να σου πω αν θελω και εγω να κανω το αντιστιτροφο και να παω κατευθειαν να δωσω για το χαρτι του ηλεκτρολογου μου ειπε με ειρωνικο υφος χιλιων καρδιναλιων οχι δεν παιζει για εσας τους ηλεκτρονικους...γιατι ετσι?αν καποιος ηλεκτρολογος ξερει ας μας πει

vasilllis
25-01-16, 08:56
με τι διαφωνεις?ειπα οτι αν παει σε νυχτερινο δεν θα μαθει τιποτα λογω επιπεδου μαθηματω...γιατι πιστευετε οτι τα μαθηματα του νυχτερινου ειναι ιδια με τα ιεκ τει αει σχολες δελτα ξυνη κτλ?για να κανει τετοια ερωτηση σε φορουμ αρα εχει ενα επιπεδο γνωσεων σε αυτον τον κλαδο και θελει το χαρτι για καποια δουλεια...ειτε για να να ανοιξει μαγαζι ειτε γιανα οδυλεψεισε καποια εταιρια...

Μπαμπη διαφωνω στο οτι δεν θα μαθει τιποτα.Αν δεν θελει δεν θα μαθει.Ναι οπως τα λες ,δεν προοκειται να μαθει,θα γραφτει θα παει 2 φορες και θα παει να παρει το πτυχιο.Δεν προκειται να μαθει τιποτα.Το επιπεδο ομως των μαθηματων ειναι αλλο,πολυ καλυτερο.

GiwrgosTH
25-01-16, 09:02
Συμφωνώ με τον Βασίλη, κάποιος με θέληση για μάθηση που θα σπουδάσει στην ΚΛΙΜΕΝΣ δια αλληλογραφίας θα μάθει περισσότερα από αυτόν που πήγε στο ΜΙΤ απλά για να φάει τα λεφτά του πατέρα του.
Ας ξεκινήσει κάποιος από κάπου, όπου τον βολεύει, να πάρει τις βάσεις και από εκεί και πέρα μπορεί από μόνος του να χτίσει πάνω σε αυτές τα θεμέλια.

vasilllis
25-01-16, 09:05
Κοιτα Γιωργο.δεν ξερω για το μιτ αλλά εδώ Ελλάδα εχω δει-ακούσει τα πάντα.δεν αμφιβάλλω πλέον για πολλά.
Σε όλες τις σχολές υπάρχουν αξιόλογοι καθηγητές και μη.Στο χέρι σου είναι.

setes
25-01-16, 09:16
Δουλεύω σε εταιρεια security εδώ και χρόνια. Την εποχή που ζητούσαν τεχνικό έψαχναν ηλεκτρολόγο ΤΕΙ. Για την αδεία χρειάζεται πτυχίο ηλεκτρονικού ακόμα και απο σχολή του ΟΑΕΔ. Το προβλημα ειναι οτι στην πόλη που μένω δεν υπάρχει καμιά σχόλη ηλεκτρονικών και για αυτό θα μπορουσα μόνο να πηγαίνω να δίνω μαθήματα.

vasilllis
25-01-16, 14:48
Δουλεύω σε εταιρεια security εδώ και χρόνια. Την εποχή που ζητούσαν τεχνικό έψαχναν ηλεκτρολόγο ΤΕΙ. Για την αδεία χρειάζεται πτυχίο ηλεκτρονικού ακόμα και απο σχολή του ΟΑΕΔ. Το προβλημα ειναι οτι στην πόλη που μένω δεν υπάρχει καμιά σχόλη ηλεκτρονικών και για αυτό θα μπορουσα μόνο να πηγαίνω να δίνω μαθήματα.
Ρωτησε σε επαλ νυχτερινο,βγαλαν ενα νομο περσι που απο καποια ταξη περναει με εξετασεις στο τελος της χρονιας.