PDA

Επιστροφή στο Forum : AVCAM Password



radiotimes
04-02-16, 14:47
Επεσε στα χερια μου ενα παλιο καταγραφικο AVCAM C2A3 και προσπαθω να το σεταρω αλλα δεν βρισκω το Password ουτε το super ουτε το user.Το εχει δουλεψει κανεις η να γνωριζει τους κωδικους???????

kioan
04-02-16, 14:57
Το εχει δουλεψει κανεις η να γνωριζει τους κωδικους???????

Το συγκεκριμένο δεν το έχω δουλέψει, αλλά έχω δουλέψει αυτό (http://www.google.com) :001_rolleyes:

Για δοκίμασε τα παρακάτω και πες μας αν κάνουν:
user: 88888888
pass: 88888888

radiotimes
04-02-16, 15:44
Oχι δεν παιζει και φοβαμαι μηπως αυτος που το εκανε εγκατασταση εχει αλλαξει το password οποτε αν ξερει κανεις πως το επαναφερουμε στο αρχικο?????

kioan
04-02-16, 15:54
Oχι δεν παιζει και φοβαμαι μηπως αυτος που το εκανε εγκατασταση εχει αλλαξει το password
Α διαβάζοντας το αρχικό μήνυμα είχα καταλάβει πως προσπαθείς να το εγκατασησεις εσύ :saad:

nestoras
04-02-16, 16:08
Επεσε στα χερια μου ενα παλιο καταγραφικο AVCAM C2A3 και προσπαθω να το σεταρω αλλα δεν βρισκω το Password ουτε το super ουτε το user.Το εχει δουλεψει κανεις η να γνωριζει τους κωδικους???????

Σου είναι εύκολο να βγάλεις μια φωτογραφία με την πρόσωψη του καταγραφικού και μία ακόμη με την οθόνη που σου ζητάει τον κωδικό;
Έχουν περάσει πολλά καταγραφικά από τα χερια μου και από κάποια έχω και κωδικούς ανάκτησης εργοστασίου.

radiotimes
04-02-16, 17:04
Αυτα ειναι Παναγιωτη 624436244462445
Να πω επισης οτι το ανοιξα εβγαλα την μπαταρια την βραχυκυκλωσα και τωρα γραφει ημερομηνια 2000.Αρα εγινε reset.

nestoras
04-02-16, 17:50
Αυτα ειναι Παναγιωτη
Να πω επισης οτι το ανοιξα εβγαλα την μπαταρια την βραχυκυκλωσα και τωρα γραφει ημερομηνια 2000.Αρα εγινε reset.

Από ότι βλέπω, μπαίνεις κανονικά στo μενού. Ποιο είναι το πρόβλημα;
Δοκίμασε τα παρακάτω:



(καθόλου password)
123456
1111
111111
88888888
12345
11111111


Αν το καταγραφικό είναι παλιό (το συγκεκριμένο πρέπει να είναι αφού είναι mpeg4 κι όχι H264) υπάρχει πιθανότητα να γίνει και reset ο κωδικός βγάζοντας τη μπαταρία. Στα πιο νέα καταγραφικά αυτό δε συμβαίνει, απλά χάνουν την ώρα...

Αν πατήσεις "enter" πάνω στον "superuser", τι σου εμφανίζει μετά;

Σε περίπτωση που δε μπορείς να βγάλεις άκρη με τον προμηθευτή, προσπάθησε να επικοινωνήσεις απευθείας με τον κατασκευαστή (Κίνα).
Θα τους γράψεις ένα e-mail στα Αγγλικά και θα τους εξηγήσεις ότι το καταγραφικό είναι δικό σου κι ότι ξέχασες τον κωδικό. Θα τους επισυνάψεις το ταμπελάκι με τα στοιχεία (serial number, μοντελο, mac address). Σχεδόν όλοι οι κατασκευαστές έχουν δικούς τους κωδικούς. Σε παρόμοια περίπτωση πάντως μου είχαν στείλει τον κωδικό ξεκλειδώματος σχεδόν αμέσως!

radiotimes
04-02-16, 19:13
Στο μενου μπαινω κανονικα αλλα μου ζηταει το password για οποιαδηποτε νεργεια θελω να κανω.Το pass ειναι 6 χαρακτηρων.Εχω δοκιμασει ολες τις επιλογες που γραφεις.Κι οταν πατησω enter στον superuser μου αναβοσβηνουν τα αστερακια για να βαλω το password.

nestoras
04-02-16, 19:29
Στο μενου μπαινω κανονικα αλλα μου ζηταει το password για οποιαδηποτε νεργεια θελω να κανω.Το pass ειναι 6 χαρακτηρων.Εχω δοκιμασει ολες τις επιλογες που γραφεις.Κι οταν πατησω enter στον superuser μου αναβοσβηνουν τα αστερακια για να βαλω το password.

Δοκίμασε και τα έξι μηδενικά.
Αν έχει αλλαχτεί ο κωδικός τότε μάλλον δε θα αποφύγεις την επικοινωνία με τον κατασκευαστή δυστυχώς.

geo1973
04-02-16, 20:42
Τα avcam τα έφερνε ο τριδήμας
Για κάνε ένα τηλεφώνημα στο 2102620250 μήπως βγάλεις κάποια άκρη

Nightkeeper
08-02-16, 22:38
Δοκίμασες μόνο από το κύριο μενού μέσω του χειριστηριου ή και μέσω δυκτιου?