Σύνδεση

Επιστροφή στο Forum : midland g5xt



kleima
19-05-16, 17:52
Αγορασα τον ασυρματο midland g5xt .οι οδηγιες χρησεως ειναι σε ολες ,εκτος της ελληνικης,γλωσας.εψαχα στο διαδυκτιο,αλλα δε βρηκα τιποτα.μηπως καπιος μπορεινα βοηθησει?το προβλημα,ειναι πως ο πωλητης που εκανε τις ρυθμισεις,το εκανε να ειναι συνεχως ανοιχτο! Και το εχει στο 01,ενω εγω το θελω στο p1. Δυστυχως δεν μπορω να παω πισω στο καταστημα,αλλα αυτε απο το τηλεφωνο,μπορει να βοηθησει,αλλα ουτε και πολυ καλα αγγλικα ξερω.οποτε αν καπιος,βρει οδηγιες στα ελληνικα,ας μου στηλει το λινκ,το αρχειο.η ας μου πει τι να κανω με αυτα τα προβληματα.ευχαριστω

finos
19-05-16, 18:05
http://www.tehnoturg.ee/kasutusjuhend/Midland_G5XT_user_manual_EN.pdf προς το τελος !

kleima
19-05-16, 19:56
Ευχαριστω,αλλα το αρχειο,ενφανιζεται σεσμικρυνση,δεν μπορω να το μεγεθυνω.δεν ξερω τι φταιει.μπορεις,να το διασβασεις και να μου πεις,τι πρεπει να κανω,σε αυτα τα δυο προβληματα?η καπιο αλλο τροπο,να το διαβασω το αρχειο?

angel_grig
19-05-16, 20:26
Κανε δεξι κλικ πανω στο αρχειο,σωσε το καπου και μετα ανοιξε το με το pdf reader που εχεις και κανε zoom..

kleima
20-05-16, 17:08
Ok,βρηκα τον τροπο,να διαβασω τις οδηγιες.λυθηκαν τα προβληματα.ευχαριστω,πολυ,για την βοηθεια σας.αλλα υπαρχει καπιο κολπακι,να καλητερεψει η λυψη σηματος?σε αποσταση 100μ ακουγονται παρασυτα,διακοπες.μπορω να κανω κατι στην κεραια?

lepouras
20-05-16, 18:32
όχι και είναι παράνομο να του πειράξεις κεραία και ισχύ και γενικά οτιδήποτε που δεν το προβλέπει ο κατασκευαστείς και οι κανονισμοί που του επιτρέπουν να κυκλοφορεί χωρίς άδεια..

kleima
21-05-16, 03:25
Λεγωντας,να κανω κατι,στην κεραια,εννωουσα,να βαλω ενα κομματι καλωδιο στο διπλασιο μηκος της υπαρχουσας κεραιας,λ/2,η,,αλουμινιο που καλυτερευει την λυψη.θα εχει αποτελεσμα,κατι απο αυτα?

kleima
24-05-16, 17:52
Στον ασυρματο,δοκιμασσα ναβαλω ακουστικα,οχι τα δικα του_δεν πωλουνται μαζχι,αλλα χωρια,23€_με το βισμα να ειναι στερεοφωνικο.αλλα δεν ακουγεται.αν βγαλω,λιγο εξω το βισμα,ακουγεται στα ακουστικα και στο ηχειο,του ασυρματου.αν βαλω μονοφωνικο θα εριναι ενταξει,η,καπιο αλλο τροπο,πουνα ακουγεται,μονο στα ακουστικα?