PDA

Επιστροφή στο Forum : [win 10 insider program ] ...στα γρηγορα



finos
28-06-16, 20:37
λιπων απ οτην 1η εκδωση των γουιν 10 τα εβαλα στο pc μου :001_smile:
σε 1 κομματι ειχα τα 8,1 και σε ενα αλλο τα 10 ποιο πολθ δυλεβα τα 10
κι τωρα θελω να ξαναβαλω insider δομη
εκανα αυτα (http://windows.microsoft.com/el-gr/windows/preview-how-to?ocid=tp2_nav_howto) εχω το pc καμια βδομαδα ανιχτο κι ακομα δεν εχω τα preview
μπορω να κανω κατι αλο ή η m$ θα τα στειλει οποτε θελει :001_tongue:

nikosp
28-06-16, 20:42
λιπων απ οτην 1η εκδωση των γουιν 10 τα εβαλα στο pc μου :001_smile:
σε 1 κομματι ειχα τα 8,1 και σε ενα αλλο τα 10 ποιο πολθ δυλεβα τα 10
κι τωρα θελω να ξαναβαλω insider δομη
εκανα αυτα (http://windows.microsoft.com/el-gr/windows/preview-how-to?ocid=tp2_nav_howto) εχω το pc καμια βδομαδα ανιχτο κι ακομα δεν εχω τα preview
μπορω να κανω κατι αλο ή η m$ θα τα στειλει οποτε θελει :001_tongue:


Εδώ τι θέλει να πει ο ποιητής βοηθήστε με να καταλάβω

finos
28-06-16, 20:47
υπαρχει καποιος τροπος για να μπουν τα win 10 insider στο pc γριγωροτερα ;

Panoss
29-06-16, 11:30
Εδώ τι θέλει να πει ο ποιητής βοηθήστε με να καταλάβω
Γι αυτό υπάρχει και το translate.google.com, τα λέει απλά και κατανοητά ο άνθρωπος:

aldduhun min otin sadarat li'awwal marrat fi ghinia 10 wadaeat ealaa jihaz alkambiutir alkhass bi
fi qiteat wahidat kan 8.1 w fi 10 akhir ma polth dyleva 10
w alan 'urid 'an 'aeadd alhaykal min alddakhil
faealt lahum laday jihaz kamabayutir la anichto 'usbue wahid w lkn ana lm yakun ladayk almeayna
'astatie 'an 'afeal shayyanaan halatan 'aw m $ sawf nursil lahum kullama kan yjb


Λοιπόν Βάγγο κοίτα τι θα κάνεις, είναι απλό:

ma hara' 'aqul marratan 'ukhraa fi Vango 'iyh ?

Sakan89
29-06-16, 13:01
https://www.youtube.com/watch?v=Vm2oyynssEQ


Θες να συμμετέχεις στο πρόγραμμα insider στα 10 ή να κάνεις αναβάθμιση τα 8,1 σε 10 insider ?

finos
29-06-16, 13:33
ειμαι insider απο οταν βγικε η πρωτη εκδοση των 10 .
και ηταν τοσο απλο οσο ενα γ@μι#@@νο reboot για να μπουνε

GiwrgosTH
29-06-16, 15:20
ειμαι insider απο οταν βγικε η πρωτη εκδοση των 10 τοτε ακομα 9 και ηταν τοσο απλο οσο ενα γ@μι#@@νο reboot
Ευτυχώς που τώρα έγινες κατανοητός :001_tt2:
Έχεις τα 10, έχεις τα 9 (9???), έχεις την Beta έκδοση των 10, κανείς δεν κατάλαβε!

kioan
29-06-16, 15:22
Εγώ δεν έχω καταλάβει τι είναι το "insider"

Αυτό δεν ήταν έκδοση για test users των Win10 προτού αυτά βγουν στην αγορά; Τώρα ποιο το νόημα;

info@kalarakis.com
29-06-16, 15:44
και εγώ δεν κατάλαβα τι θέλει.

μάλλον θέλει το παρακάτω:
Όταν υπάρχει ήδη εγκατεστημένο το 7 ή το 8 βγάζει ένα εικονίδιο για να κατεβάσεις και να κάνεις εγκατάσταση τα 10
αυτό το εικονίδιο βγαίνει μετά που κατεβαίνουν κάποiες ενημερώσεις των windows
Πρέπει να ρωτά πως θα "βγάλει" αυτό το εικονίδιο για να κατέβουν τα windows

Προς ενημέρωση δε
Με ανακοίνωση της η Microsoft είχε δώσει δωρεάν αναβάθμιση μέχρι 29/6 Τώρα τα windows κατεβαίνουν επί πληρωμή 119ευρο
Δεν έχει ανακοινώσει όμως πότε θα βγει το πρώτο service pack,
για να ξέρουμε πότε να περιμένουμε τα windows 11

exop
29-06-16, 16:23
Προς ενημέρωση δε
Με ανακοίνωση της η Microsoft είχε δώσει δωρεάν αναβάθμιση μέχρι 29/6 Τώρα τα windows κατεβαίνουν επί πληρωμή 119ευρο


29 Ιουλίου είναι


Important
Don’t miss out! The free upgrade offer to Windows 10 will end on July 29, 2016.

https://support.microsoft.com/en-us/help/12435/windows-10-upgrade-faq

Fire Doger
29-06-16, 16:27
http://gr.pcmag.com/upgrade-windows-10/17960/news/deite-pos-na-epispeusete-to-upgrade-sta-windows-10
Δες εδώ με το CMD κάνουν κάτι κόλπα

navar
29-06-16, 18:34
Τελικά ο βάγγος θα γίνει κατάσκοπος η όχι ;

finos
29-06-16, 18:35
βρε τα ΕΧΩ τα 10
ειμαι σχεδων απο την αρχη insider δηλ beta tester
απο τοτε του βγικανε τα win 10 (29/7/15) εβαλα τα rtm κι τρ εχω την αναβαθμηση νοεμβριου
τρ που εχω χρονο θελω να ξαναεχω insider δομη . για οσους εχουν win10 1511(α9ναβαθημη νοεμβριου )μπωρουνε να την βαλουνε .
εκανα τα βηματα (ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ 10 (setings>update>advance>insider preview ))
και μου εβγαλε να εχω το pc ανοιχτο κι στο internet το αφισα ετσι καμια βδομαδα κι δεν ξανακοιταξα :001_rolleyes: νομιζα θα κανει αυτοματη επαναεκινηση
δεν την εκανε
ρωταω εδω γιατι νομιζα οτι ΔΕΝ ηχαν κατεβει ακομα μπεν σημερα βλεπω reboot to innstall insider το παταω κι βουαλα εβαλα τα insider για αυτο ειπα παρπανω οτι ηταν ενα γ@μιμ##**νο reboot:cursing:

Panoss
29-06-16, 18:46
Τελικά ο βάγγος θα γίνει κατάσκοπος η όχι ;
Κατά δήλωσή του, ειναι ήδη:

ειμαι insider
Εδώ τον βλέπουμε εν δράσει:
65472

finos
29-06-16, 18:53
:cursing::angry:](*,):hammer:8-)ειμαι της cia

kioan
29-06-16, 20:24
θελω να ξαναεχω insider δομη
Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα τι δομή είναι αυτή που θες και να την ξαναέχεις κιόλας.

Θες να είσαι beta tester σε ένα προϊόν που δεν είναι πλέον σε φάση beta;

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160629/e9513c354d56bfe42262f17f9a0dca38.jpg

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

finos
29-06-16, 20:56
2/8 βγενει το aniversarry update οι insiders ή beta testers την δοκιμαζουν απο τρ κι αυτο θελω να κανω κι εγω

nikosp
29-06-16, 21:41
2/8 βγενει το aniversarry update οι insiders ή beta testers την δοκιμαζουν απο τρ κι αυτο θελω να κανω κι εγω

Οκ κατάλαβα τώρα
Μία ερώτηση όμως χωρίς να είμαι αδιάκριτος εσύ τι είδους τέστ θέλεις να κάνεις στην έκδοση των windows που λές ?
Στείλανε και σε μένα η Microsoft την δυνατότητα να κάνω τέστ στην pre release έκδοση αλλά δεν ενδιαφέρθηκα διότι δεν είχα κάποιο τεστ να κάνω
Εσύ τι κάνεις ?
Κάτι πολύ σπουδαίο όμως δεν το έχεις προσέξει
Εδώ και πάρα πολύ καιρό βλέπω στα διάφορα post που κάνεις υπάρχουν ανορθογραφίες που πραγματικά βγάζουν μάτια
'Ηθελα να σου πω πώς όταν έκανα την εγκατάσταση του Windows 7 στο laptop που σου γράφω δεν θυμάμαι τις ρυθμίσεις που έκανα και έχω πλήρη ορθογραφικό οδηγό και υποστήριξη στα Ελληνικά Ιταλικά και Αγγλικά με πολύ ευρύ λεξιλόγιο
Ρώτα καλύτερα στο forum αυτό πώς μπορείς να το κάνεις και εσύ και θα σου είναι πιστεύω πολύ χρήσιμο
Αυτές οι ρυθμίσεις έμειναν και με την αναβάθμιση στα Windows 10 που έκανα

finos
29-06-16, 23:01
απλα μου αρεσει να κανω "bug hunting" '
και να πρωτινω ιδεες για να αναπτυχθεί το os
και μου αρεσει να δοκιμάζω νέα πράματα

moutoulos
29-06-16, 23:23
Ρε Βαγγέλη όλο ... όλο ορολογίες είσαι !!!.
Δεν μπορώ να σε παρακολουθήσω ... :lool:


Νοιώθω οτι "κατέβηκα στην πόλη" απο το Πητσικλανίμπερι

GiwrgosTH
30-06-16, 10:39
Αν κατάλαβα καλά δεν ρωτάς κάτι και δεν ζητάς κάποια βοήθεια, απλά εξηγείς ότι ήθελε reboot για να πάρει το νέο λειτουργικό, σωστά? :confused1:

finos
30-06-16, 11:02
στην αρχη επειδη τον ειχα ανοιχτο καμια βδομαδα και δεν τα εβαλε ακομα ρωτισα εδω . χτες ειδα : reboot to install win 10 beta και το ανεφερα μιπως το χριαστει καποιος

Dbnn
01-07-16, 01:11
στην αρχη επειδη τον ειχα ανοιχτο καμια βδομαδα και δεν τα εβαλε ακομα ρωτισα εδω . χτες ειδα : reboot to install win 10 beta και το ανεφερα μιπως το χριαστει καποιος

Μολις τα εβαλα τα δεκαρια απο αμαβαθμιση. Ενημερωθηκαν και ενεργοποιηθηκαν. Ολα αυτα δεν μου πηραν δυο ωρες. Απορω τι ψαχνεις και τι κανεις λαθος για ακομα μια φορα.

lepouras
01-07-16, 13:46
Μολις τα εβαλα τα δεκαρια απο αμαβαθμιση. Ενημερωθηκαν και ενεργοποιηθηκαν. Ολα αυτα δεν μου πηραν δυο ωρες. Απορω τι ψαχνεις και τι κανεις λαθος για ακομα μια φορα.
το διάβασες όλο το θέμα? μάλλον όχι. τράβα στο #13 να δεις τη ήθελε να κάνει.