PDA

Επιστροφή στο Forum : EINAI EΓΚΥΡΟ Η ΑΠΑΤΗ?



crown
10-10-16, 21:09
http://www.needpolo.co

Γνωριζει καποιοs εάν είναι αληθινα τα προιοντα η ανεβαινουν στα δεντρα?

picdev
10-10-16, 21:32
μουφα ειναι , 20 δολάρια δεν παίρνεις μπανάνα, ενα 100αρι κάνουν, δες σε yoox assos κτλ για original

Kirby
10-10-16, 21:33
Ρίξε μια ματιά στο Αγγλικό κείμενο στο κάτω μέρος της σελίδας, για να δείς το επίπεδο γνώσης των Αγγλικών του συγγραφέα. Έχω την αίσθηση οτι δίνουν και 2 μπανάνες για κάθε παραγγελία.
Και η σωστή σελίδα: http://www.ralphlauren.com

leosedf
10-10-16, 22:21
Μην πηγαίνεις σε μάρκες, πάνε απλά σε ποιοτικά ρούχα.

chip
10-10-16, 22:42
στείλε ένα email στην ralph lauren και ρώτα!

picdev
10-10-16, 22:44
τα ποιοτικά ειναι και τα ακριβά , αν ημουν αδύνατος και ήξερα οτι θα κρατήσω τα ρούχα μου μονο ακριβά θα έπαιρνα, γιατι σου κρατάνε χρόνια

sakisr
10-10-16, 22:46
Μαλλον ειναι απο παλιες κολεξιον και τα εχουν κατεβασει τοσο πολυ γιατι δε τα παιρνει κανεις! Ειδατε τα σχεδια και τα χρωματα? Μονο για τις Αποκριες ειναι!!!!!
Το ιδιο κανει και Benetton.Φιλος που σπουδαζε στην Ιταλια μου ειπε καποτε οτι περιμεναν να αλλαξει κολεξιον και τα αγοραζαν απο τις λαικες κοψοχρονια!

picdev
10-10-16, 22:49
αυτό γινεται και υπάρχουν προσφορές σε μεγάλα καταστήματα assos yoox κτλ

Dragonborn
11-10-16, 03:06
Δελτίο τύπου αστυνομίας: Εντοπίσθηκε αποθήκη με απομιμητικά προϊόντα στον Κολωνό. Συνελήφθη ένας 33χρονος υπήκοος Κίνας ενώ ταυτοποιήθηκαν και αναζητούνται δύο συνεργοί του. Κατασχέθηκαν 5.763 απομιμητικά προϊόντα.

Περισσότερα: http://bit.ly/2d8sRwx

.

lepouras
11-10-16, 04:24
να ρωτήσω κάτι? σκέφτομαι ότι εφόσον όλες αυτές οι εταιρίες κόβουν και ράβουν ρούχα παπούτσι σε χώρες όπως το Νεπαλ η Μαλεσία η Κίνα κλπ κλπ και με κόστος που πολλές φορές δεν ξεπερνά το 1 δολάριο το κομμάτι άσχετα αν τα πουλάνε 50-100-200 τότε που είναι το δύσκολο να βγάλει ο Κινέζος, ο Νεπαλέζος κλπ κλπ και μερικές χιλιάδες κομμάτια παραπάνω ώστε να πουληθούν στην μαύρη αγορά?

info@kalarakis.com
11-10-16, 09:38
αυτά που θα πουλήσει ο κινέζος τα λένε μαϊμού Αυτά που θα πουλήσει η ίδια η εταιρεία τα λένε "original"
Ασχετα αν έχουν παραχθεί απο το ίδιο εργοστάσιο

chip
11-10-16, 12:19
να ρωτήσω κάτι? σκέφτομαι ότι εφόσον όλες αυτές οι εταιρίες κόβουν και ράβουν ρούχα παπούτσι σε χώρες όπως το Νεπαλ η Μαλεσία η Κίνα κλπ κλπ και με κόστος που πολλές φορές δεν ξεπερνά το 1 δολάριο το κομμάτι άσχετα αν τα πουλάνε 50-100-200 τότε που είναι το δύσκολο να βγάλει ο Κινέζος, ο Νεπαλέζος κλπ κλπ και μερικές χιλιάδες κομμάτια παραπάνω ώστε να πουληθούν στην μαύρη αγορά?

και φυσικά μπορεί να γίνει... γι αυτό προσπαθούν οι εταιρίες με κάποιο τρόπο να μην γίνει (είτε κάποιος που θα επιτηρεί την παραγωγική διαδικασία είτε κάποιο εξάρτημα που θα το φτιάχνουν σε άλλη εταιρεία (πχ κάποιο μεταλικό κουμπί) είτε επιλογή κάποιας εταιρείας που θεωρείτε αξιόπιστη.....

Αν τελικά τα προϊόντα φτιαχτούν από την ίδια γραμμή παραγωγής τότε είναι δύσκολος ο εντοπισμός τους...
όμως συνήθως δεν είναι ακριβώς ίδια πχ κάποιο κουμπί κάποια ραφή κάποια στάμπα... κάτι... έχει μία πολύ μικρή διαφορά την οποία κάποιος άνθρωπος της εταιρίας είναι εκπαιδευμένος να την ανιχνεύει... και ο άνθρωπος αυτός γυρνάει στα μαγαζιά και βρίσκει τις μαϊμούδες και από εκεί και πέρα το θέμα πάει στην δικαιοσύνη.... και φυσικά από τον καταστηματάρχη φτάνουν στις αποθήκες....

Kirby
11-10-16, 12:41
να ρωτήσω κάτι? σκέφτομαι ότι εφόσον όλες αυτές οι εταιρίες κόβουν και ράβουν ρούχα παπούτσι σε χώρες όπως το Νεπαλ η Μαλεσία η Κίνα κλπ κλπ και με κόστος που πολλές φορές δεν ξεπερνά το 1 δολάριο το κομμάτι άσχετα αν τα πουλάνε 50-100-200 τότε που είναι το δύσκολο να βγάλει ο Κινέζος, ο Νεπαλέζος κλπ κλπ και μερικές χιλιάδες κομμάτια παραπάνω ώστε να πουληθούν στην μαύρη αγορά?

Θα μου επιτρέψεις να σου απαντήσω μιας και κάτοικος Κίνας τα τελευταία 10 χρόνια και ταξιδευτής στην Ανατολή. Ναι, ισχύει. Η Armani πχ. παραγγέλνει 1.000.000 κομάτια στον Κινέζο που κατασκευάζει 1.500.000. Η εταιρεία απορρίπτει 150.000 σαν ελαττωματικά. Ταυτόχρονα, ένας άλλος βιοτέχνης κατασκευάζει 500.000 κομμάτια Antonio Armani, ή Diabora, ή Buduburry (έχω άπειρες φωτό!!), και όλα καταλήγουν στην κατανάλωση, τα ελαττωματικά και τα περισσεύματα στη Δύση στις λαΙκές και τα Diabora στην Ανατολή. Χαμένος φυσικά ο καταναλωτής γιατί το καλό (σχετικά) είναι ΥΠΕΡ-ΥΠΕΡ-εκτιμημένο (επώνυμο τρομάρα του!!), και η μαϊμού φυσικά αισχρής ποιότητας. Είδα πρόσφατα στην Ελληνική τηλεόραση ρεπορτάζ για 'Ελληνα που πήρε βραβείο για ένα αναψυκτικό με αλόη και τσάϊ που το κατασκευάζει στην Ελλάδα και στο Βιετνάμ. Θα φταίει ο Βιετναμέζος να βγάλει τσάϊ με αλόη και να τον τσακίσει? Δυστυχώς βγάζουμε (συνεχώς) τα μάτια μας μόνοι μας...

eleCtroAsxetos
11-10-16, 13:56
Χίλιες φορές να αγοράζω κινέζορουχο απο ιντερνετ ή απο ελληνικο κινεζομαγαζο παρα να περναω εξω απο ελληνικο καταστημα ρούχων, ο μαγαζατορας να με περιμενεις στην εισοδο και την ωρα που παρατηρω τη βιτρινα να με ρωταει αν μπορει να με εξυπηρετησει...ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ
Καμακι στις ταβερνες όχι και στο ρουχαδικα. Υπαρχει πολύς κόσμος που κοιτάει τις βιτρίνες τεταρτη και δευτέρα απόγευμα που είναι κλειστά και ειναι αυτο το πρήξιμο αιτία.

Για αγορές απο ίντερνετ κοιτάτε και το amazon uk απο εκεί εχω κάνει εγω αρκετες αγορές (όταν στέλνει ελλαδα γιατι πλεον μας εχει στο φτύσιμο...). Επίσης ASOS αλλα αποφύγετε τη φίρμα ASOS. Καλή φίρμα και προσιτή και σε amazon και σε ΑΣΟΣ η esprit για ανδρες απο 20-35

picdev
11-10-16, 14:18
Ποτέ δεν έχω δει φτηνή μπλούζα να έχει ίδια ποιότητα με τη λακοστ και τη πόλο . Όσες φορές και να την πληνεις είναι ίδια , φυσικά ή ποιότητα καμιά σχέση , το ύφασμα ειδικά , δεν χαλάει δε από τα πολλά πλυσηματα . Του χαρά πχ χαλάνε πολύ γρηγορα

Sent from my 2014813 using Tapatalk

sakisr
11-10-16, 18:51
να ρωτήσω κάτι? σκέφτομαι ότι εφόσον όλες αυτές οι εταιρίες κόβουν και ράβουν ρούχα παπούτσι σε χώρες όπως το Νεπαλ η Μαλεσία η Κίνα κλπ κλπ και με κόστος που πολλές φορές δεν ξεπερνά το 1 δολάριο το κομμάτι άσχετα αν τα πουλάνε 50-100-200 τότε που είναι το δύσκολο να βγάλει ο Κινέζος, ο Νεπαλέζος κλπ κλπ και μερικές χιλιάδες κομμάτια παραπάνω ώστε να πουληθούν στην μαύρη αγορά?

Εδω ακουσα οτι επιτηδες βγαζαν παρτιδες και καλα ''ελλατωματικες'' και φευγαν απο τη πισω πορτα κομματια γνησια.Παντως επειδη φοραω φανατικα μπλουζακια τυπου polo δε δινω πανω απο εικοσι ευρω ακομα κι αν ειναι φιρμα!Προτιμω τα παζαρισια, ή απο εταιρειες δευτεροκλασατες πχ Admiral, Marks 'n Spencer, και φυσικα μετα απο τοσα χρονια εμαθα και να ξεχωριζω την ποιοτητα!

crown
11-10-16, 19:42
Ποτέ δεν έχω δει φτηνή μπλούζα να έχει ίδια ποιότητα με τη λακοστ και τη πόλο . Όσες φορές και να την πληνεις είναι ίδια , φυσικά ή ποιότητα καμιά σχέση , το ύφασμα ειδικά , δεν χαλάει δε από τα πολλά πλυσηματα . Του χαρά πχ χαλάνε πολύ γρηγορα

Sent from my 2014813 using Tapatalk
Σωστοs ο Ακηs εχειs απολυτο δικιο η admiral χαλασε στο 3 πλυσιμο εχω lacoste εδώ και 15 χρονια αρα λοιπον είναι το ποσα μ,πορει να πληρωσει κανειs .Άλλο η μετρια ποιοτητα και άλλο η πρωτη ποιοτητα τι λεμε τωρα

street
11-10-16, 20:00
εγω λεω οτι ειναι μια χαρα , θυμιζει λιγο τηλεπωλησεις ..... του στιλ απο 150 μονο 20 και μετα σκεφτεσαι και λες μα κατεβαζει τα βρακια του και στηνει κωλο για να πουλησει ? οχι δεν ειναι ετσι , και με τα 20 εχει 500% κερδος πανω , να παρε παραδειγμα τα παπουτσια που δειχνουν στη τηλεοραση τωρα 3 ζευγαρια με 40 ευροπουλα , τα πηρα σαν μαλακας και ξηλωθηκε η σολα μεσα σε δυο βδομαδες στα δυο το αλλο ακομα δεν το φορεσα , το αστειο ειναι οτι τα αγορασε και η θεια μου απ την λαικη με 3 ευροπουλα το ζευγαρι που και παλι ξεκολλισε η σολα , αντε πες τα παπουτσια με βενζινοκολα τα διορθωνεις αν το εχεις και λιγο .... γενικα τα ρουχα ειναι αρκετα φθηνα και καθαροτατο κερδος .... τωρα τελευταια αρκετα καταστηματα ξεστοκαρουν ρουχα επωνυμα που καναν 25-30 με 1-2 ευρω με το και καλα προσχημα τελος σεζον .... :001_smile: