PDA

Επιστροφή στο Forum : Ομάδα εργασίας Arduino



tgi
25-10-16, 15:29
Καλημέρα σας
δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο μέρος για να κάνω την ερώτηση... ή ακόμα καλύτερα για αν θέσω το ερώτημά μου. Αν δεν είναι, παρακαλώ τους admin να αλλάξουν φάκελος συζήτησης...

Θελω πολύ να ασχοληθώ με Arduino και δεν ξέρω σχεδόν τίποτα... Εχω τελειώσει ηλεκτρονικός και η δουλειά μου ειναι σαν System & Network admin σε μια εταιρία
Σκέφτηκα ότι ειναι μια καλή ευκαιρία μαζί με εμένα, να μάθει και ο γιός μου (2η γυμνασίου) για να αρχίσει να κάνει κάτι επικοδομητικό με υπολογιστές εκτός από το να παίζει παιχνίδια!

Υπάρχει καμία ομάδα όπου μπορούμε να ενταχθούμε και να μάθουμε ή να υλοποιούμε κάποια μικρά ή μεγάλα project και έτσι σιγά-σιγά και να μαθαίνουμε αλλα και να μπαίνει και σε ένα team work ο πιτσιρικάς μου???

Μπορείτε να με βοηθήσετε να μου δώσετε καμιά ιδέα πως μπορώ να ξεκινήσω και εγώ αλλα και πιτσιρικάς με το μικρότερο δυνατό έξοδα και με ευέλικτα ωράρια??

Ευχαριστώ όλους για ότι μου συμβουλεψετε!

Fire Doger
25-10-16, 15:52
Μπορείς να ρωτήσεις στο σχολείο αν έχουν κάποια ομάδα ρομποτικής, εδώ οι σύλλογοι κάνουν κάτι τέτοια κόλπα και αγοράζουν τα παιδιά κιτ και τα στήνουν.
Επίσης δεν γνωρίζω αν λειτουργεί αλλά μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο εδώ (https://www.hackerspace.gr/#) να ρωτήσεις τι φτιάχνουν κλπ