PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΓΟΡΑ ΣΥΧΝΟΜΕΤΡΟΥ



iordanidis
24-11-16, 15:20
Καλησπερα ξανα στη παρεα.Και φυσικα χρειαζεται να ξαναπω ευχαριστω για τις απαντησεις σας για τα αλλα θεματα που ανοιξα και χωρις την βοηθεια σας θα τα παρατουσα.
Τωρα εχω ενα θεματακι που με ανησυχει και θελω την βοηθεια σας(αν γινεται φυσικα).Καταρχην ασχολουμε με γκαραζοπορτες.Τοποθετηση και επισκευη.Εχω το εξης προβλημα.Οταν βγαζουμε καποια χειριστηρια αντιγραφης κοιταμε να ειναι απο σοβαρες εταιριες και οχι κινεζικα για να μην χανουν την συχνοτητα τους ευκολα και γινομαστε ρεζιλι.Τα συχνομετρα που υπαρχουν ομως καποιων εταιριων μπορουν να διαβασουν μονο την κωδικοποιηση του χειριστηριου.Και φυσικα το προβλημα μας ειναι οτι εδω που βρισκομαι βαζουν οτι μαρκα βρουν με αποτελεσμα να θελεις εκατο οργανα για να τα βρεις ( και εαν ειναι συμβατο με την εταιρια που δουλευεις να προγραμματιστει.)
Εγω ψαχνω με λιγα λογια ενα συχνομετρο που να μπορω να διαβασω καταρχην το χειρηστηριο, Δευτερον να μπορω να μπορω να προγραμματισω (φυσικα με το αναλογο χειριστηριο οταν χρειαζεται 12bit-24bit-36bit και 64bit-keelog τα τελευταια) αλλα και να μπορω να βαλω μια συχνοτητα με τον κωδικο της φυσικα χωρις να παω στον χωρο εκει ουτε να εχω το χειριστηριο το πρωτοτυπο στα χερια μου.(Μην μου προτεινεται την REMOCON.Ειναι χαλια)
Φυσικα δεν περιμενω να γινονται ολα αυτα με ενα οργανο αλλα αν καποιος το γνωριζει το θεμα και θελει να απαντησει θα με βοηθουσε για να βρω μια ακρη με το τι παιζεται.
Ευχαριστω και σορρυ για το μεγαλο κειμενο

iordanidis
24-11-16, 15:51
Και φυσικα να βαλω και μια αλλη εναλλαγη που ποιο πολυ με ενδιαφερει.Εαν γινει εγκατασταση μιας πορτας σε οικοδομη τα χειριστηρια δεν φευγουν ολα μαζι.
Ποσο ευκολο ειναι να μπορω να προγραμματισω απο το μαγαζι το χειριστηριο ωστε να παει ετοιμο στον πελατη και να μην αναγκαζομαι να πηγαινω καθε τοσο στην οικοδομη αλλα και να μην εχω στοκ απο καθε οικοδομη ενα χειριστηριο.Σημειωνω οτι αυτο γινεται στα παλαιοτερα με τα κουμπια χειστηρια και τα 12bit.Τωρα πια θα θελαμε μια πιο ισχυρη κωδικοποιηση 64bit-keelog
Ευχαριστω
.