PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξηλωμα πινακα απο Δεητζηδες



Dennis87
25-04-17, 20:04
Ρε παιδιά παω σήμερα να περασω σε ενα μαγαζί με κομμένη παροχή λογο αλλαγής μίσθωσης καινούργιες γραμμές και ηλεκτρογογικα απ την αρχη και τι να δω....Αυτοι οι ανεκδιήγητοι της δεη ειχαν απλα κατεβάσει της ασφάλειες του τριφασικου ρολογιού και ειχαν ξηλωσει (κοψει)και τα πεντε καλωδια απο τον πατο εκεί δηλαδή που βγαίνουν απο τον τοίχο για να μπουν στον πίνακα (εξωτερικός) και λείπουν και τριφασικος διακόπτης οι ασφάλειες τηξεως και ο τριφασικος αντιηλεκτροπληξιακος,ολη η κατω ραγα δηλαδή.Ποσο ποιο γελοίοι θα γίνουν

pstratos
25-04-17, 20:44
Ο πίνακας που κατέστρεψαν που ήταν? Στο εσωτερικό του κτηρίου? έχει η ΔΕΗ ή ΔΕΔΗΕ δικαίωμα να παρέμβει στο εσωτερικό του κτηρίου? Μόνο το κουτί του μετρητή δεν τους ανοίκει?

xristos2
25-04-17, 20:46
ΖΗΤΩ ΤΟ ΕΘΝΟΣ
ΖΗΤΩ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ
ΖΗΤΩ Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ

Πατέντες
25-04-17, 21:08
Μήπως, λέω εγώ τώρα, τα τσούρνεψε κανένας για σκραπ; :-k

el greco 1
25-04-17, 22:38
εισαι σιγουρος οτι το εκαναν αυτοι η τα ξυλωσε καποιος αλλος?

antonisfa
25-04-17, 23:06
Δεν είναι δουλειά των Δεητζήδων αυτή. Για ψάξτο καλύτερα...

Μήπως τα ήθελε κάποιος για το σπίτι?:001_tongue:

Dennis87
30-04-17, 20:01
ΠαιδιΑ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ακρη,μια γειτόνισσα γιαγια μου ειπε οτι οταν ηρθαν απο την δεη να κοψουν το ρευμα τα ξυλωσαν ολα. Επίσης μου ειπε οτι τον συγκεκριμενο τον βλεπει συχνα και ειναι απο εκει κοντα.

gsmaster
30-04-17, 20:53
Καλά ντάξει. ΔΕΗτζήδες "και καλά" πάνε στα σπίτια ηλικιωμένων "για έλεγχο" και ξαφρίζουν ελεύθερα.... πως θα πήγαινε να ξηλώσει ότι του έλειπε ?

KATSO001
01-05-17, 15:20
Η Δεη μονο τον διακοπτη κατεβαζει στο ρολοι. Σε εξαιρετικες περιπτωσεις κόβει το ρεύμα απο την κολώνα. Αυτό που λες δεν νομιζω οτι το εκανε η δεη...

Dennis87
01-05-17, 18:16
Εδω λεμε οτι υπαρχει ανθρωπος που ειδε το σκηνικο και μου το ειπε ακριβως οπως εγινε και επισης εχω δουλεψει στην δεη ξερω ακριβως τους κανονες, οπως ξερω και καλα τι αυθαιρεσίες κανουν εκει μεσα σε ολα τα επίπεδα,αν και δεν χρειαζεται να δουλευεις εκει μεσα για να καταλαβεις οτι ειναι οτι να ναι.
Η Δεη μονο τον διακοπτη κατεβαζει στο ρολοι. Σε εξαιρετικες περιπτωσεις κόβει το ρεύμα απο την κολώνα. Αυτό που λες δεν νομιζω οτι το εκανε η δεη...

el greco 1
01-05-17, 21:27
να λες σωστα Παναγιωτη δεν δουλευες στον ΔΔΗΕ αλλα στον εργολαβο που εχει αναλαβει με διαγωνισμο να κανει αλλες υπηρεσιες για λογαριασμο του ΔΔΗΕ ετσι οπως τα λεω δεν ειναι?πες μας να καταλαβουμε.

Dennis87
01-05-17, 23:11
Ναι συγνώμη κεκτημένη τατυτητα.....Εχω δουλεψει στον εργολαβο της δεη και σαν τεχνικος βοηθητικός και σαν μετρητής των ρολογιων.αλλα εχω και μια εξαμηνη συμβαση κανει στην δεη παλι βοηθητικος....
να λες σωστα Παναγιωτη δεν δουλευες στον ΔΔΗΕ αλλα στον εργολαβο που εχει αναλαβει με διαγωνισμο να κανει αλλες υπηρεσιες για λογαριασμο του ΔΔΗΕ ετσι οπως τα λεω δεν ειναι?πες μας να καταλαβουμε.