PDA

Επιστροφή στο Forum : ΞΑΝΘΙΩΤΗΣ Ο ΕΦΕΥΡΕΤΗΣ ΤΟΥ ΥΒΡΙΔΙΚΟΥ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ



aporiess
02-08-17, 17:51
https://www.youtube.com/watch?v=wRCOaxBz-xY

rama
03-08-17, 10:45
Θα σε απογοητεύσω, αλλά τέτοιες κατασκευές έχουν γίνει εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Ενας φίλος μου μάλιστα στη Μυτιλήνη ήταν πρωτοπόρος και είχε κερδίσει και σχετικό βραβείο σε έκθεση στην Αθήνα. Στο εμπόριο υπάρχουν εδώ και πολλά χρόνια τέτοια μοντέλα.

kioan
03-08-17, 10:57
Ακριβώς αυτό που είπε και ο Άγγελος παραπάνω. Δεν καταλαβαίνω ως προς τι ο χαρακτηρισμός του ως "εφεύρεση".

lepouras
03-08-17, 14:29
και εγώ έχω την απορία του τη ψάχνεις και έχεις πλακώσει μια τον Τεσλα μια τον εφευρέτη μια τα αεικίνητα μια τα αντίβαρα. κανε και καμιά αναζήτηση στο φορουμ έχουμε γεμίσει με αυτά.

leosedf
03-08-17, 15:18
Ακριβώς αυτό που είπε και ο Άγγελος παραπάνω. Δεν καταλαβαίνω ως προς τι ο χαρακτηρισμός του ως "εφεύρεση".

Στο δικό του κόσμο μέσα στο μυαλό του είναι ο πρώτος.

aktis
03-08-17, 15:30
Δεν είναι ακριβώς εφευρεση , αλλά καινιοτομία , ηταν στο kainotomeis.gr , νο 2 ( κατηγορία runners up , πρόταση αρ 20 , σελίδα 123 στο λινκ )
Προτείναν διάφορες μεθόδους για τη βελτίωση της αυτονομίας ενος υβριδικού ποδηλάτου

http://www.kainotomeis.gr/App_Upload/En-Lefkoma.pdf

info@kalarakis.com
03-08-17, 15:42
Θα προτεινα να βλεπει περισσοτερο youtube.-
Το ιδιο ισχυει και για καινοτομιες περισσοτερο youtube ebay alibaba. Αν αυτο που φτιαχνει καποιος ΔΕΝ υπαρχει σε αυτα ευχαριστως να το δεκτο σαν καινοτομια, εφευρεση και να του βγαλω και το καπελο που λεγανε παλια.

Panoss
03-08-17, 16:56
Εγώ ανακάλυψα το Γιανννη με τα 3 ν και χωρίς τόνο, δεν θα τον βρείτε ούτε στα γιουτούμπ ούτε στα αλί μπαμπάζ, αυτό είναι και καινοτομία και εφεύρεση, ΘΕΛΩ ΒΡΑΒΕΙΟ ΝΟΜΠΕΛ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!!:001_cool:

lepouras
03-08-17, 17:13
τη τώρα που με ανακάλυψες σου ανήκω? :w00t:
θέλω ποσοστά από το νόμπελ. :biggrin:

Panoss
03-08-17, 17:18
Θα σου έδινα.
























Αλλά τα λεφτά χαλάνε τον άνθρωπο.:saad:
ΟΧΙ Γιανννακη μου, δεν μπορώ να κάνω τέτοιο έγκλημα, αποκλείεται!!

lepouras
03-08-17, 17:50
Θα σου έδινα.
Αλλά τα λεφτά χαλάνε τον άνθρωπο.:saad:
ΟΧΙ Γιανννακη μου, δεν μπορώ να κάνω τέτοιο έγκλημα, αποκλείεται!!
κάτι τέτοια έλεγε και ο Ηρακλής και τον κάνανε τσιμέντο....... άστα αυτά


https://www.youtube.com/watch?v=Ba8sRcPX-hU :lool:

Panoss
03-08-17, 18:12
Έχω αρχίσει βάρη, δε φοβάμαι τίποτα:

70424

aporiess
05-08-17, 08:50
Καλύτερα να αναδεικνύουμε τέτοιους ανθρώπους παρά να αναδεικνύουμε πράγματα τύπου survivor

xristos2
05-08-17, 10:31
Καλύτερα να αναδεικνύουμε τέτοιους ανθρώπους παρά να αναδεικνύουμε πράγματα τύπου survivor


δηλαδη προτιμας να βλεπεις τετοιους ανθρωπους αντι την ειρηνη παπαδοπουλου;; εγω με αυτην εχω φετιχ αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιττα

70436

GiwrgosTH
05-08-17, 10:45
Καλύτερα να αναδεικνύουμε τέτοιους ανθρώπους παρά να αναδεικνύουμε πράγματα τύπου survivor
+1000!!!!
Και μακάρι όλοι αντί να ασχολούνται με τι κάνει το κάθε βλαμμένο στο σαρβάιβορ να ξόδευαν την ενέργειά τους σε κάτι δημιουργικό, όπως αυτός ο κύριος!
Αλλά όχι και εφευρέτης...
Εφαρμοστής, υπάρχουσας εδώ και χρόνια τεχνολογίας, ναι!

aktis
05-08-17, 11:17
Και μένα έχει μετατρέψει φίλος μου το ποδήλατο του σε υβριδικο με κινέζικο κιτ ,
αλλά δεν εχω δει στο εμποριο όλα αυτα τα χαρακτηριστικά μαζί .

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ: Εξοπλισμός μετατροπής ποδηλάτου σε ηλεκτρικό, με μικροϋπολογιστή που υπολογίζει την κλίση του δρόμου, τη διαχείριση της τροφοδοσίας των ενεργειακών πηγών και τον έλεγχο των κινητήρων, μετατρέποντάς τους σε γεννήτριες κατά την πέδηση ή κατηφορική κίνηση. Ακόμη, μετατροπή της παλμικής κίνησης των αμορτισέρ και της σέλας σε ηλεκτρική ενέργεια, ενώ διαθέτει σταθερά και περιστρεφόμενα φωτοβολταϊκά στους τροχούς, που φορτίζουν ελεγχόμενα την μπαταρία με σταθερή τάση, ανεξαρτήτως της ηλιοφάνειας.