PDA

Επιστροφή στο Forum : Κρυφή Camera Παρακολουθησης



antykaps
11-08-17, 12:28
Καλημέρα,

Μετα απο προβλημα υγείας της μητέρας μου μετακομισε σε γκαρσιονερα στι ισογειο του σπιτιου μου
Επειδή παχσει απο ανοια θέλω να τοποθετήσω μια camera για να επιβλέπω τι κανει καποιες στιγμες που είναι μόνη

Υπάρχει ασυρματο ιντερνετ οποτε προσανατολιζομαι σε Ip camera με παρακαλουθηση ειτε σε android συσκευες είτε σε PC

Η κατασταση της σιγα σιγά επιδεινωνετεκαι συντομα θα χρειαστεί βοήθεια απο καποιον άνθρωπο και επειδή εγω και η γυναίκα μου δουλευουμε αναγκαστικα θα παρουμε καποια γυναίκα να την φροντίζει και να΄της κανει παρέα

Θα ηθελα λοιπόν για να μπορώ να βλέπω την συμπεριφορα της γυναίκα που θα την φροντίζει , η camera να είναι κρυφή , καμουφλαρισμένη

Εχετε κατι οικονομικο να προτείνετε

Ευχαριστώ!!

nikknikk4
11-08-17, 22:01
βαλε φανερες καμερες και ενημερωσε
τον η την συνοδο για την υπαρξη τους

πριν αναλαβει τη δουλεια




δεν θα κερδισεις κατι με το να δεις εκ των υστέρων αν εχει κακη συμπεριφορα προς την μητερα σου.


το κακο ηδη θα εχει συμβει.

info@kalarakis.com
12-08-17, 07:21
Οπως εγραψε και ο προηγουμενος ο " φοβος φυλαει τα εριμα"

mikemtb
12-08-17, 08:16
Οπως εγραψε και ο προηγουμενος ο " φοβος φυλαει τα εριμα"
Έτσι όμως πρέπει να βάλει παντού, να μην αφήσει ακάλυπτο κανένα σημείο του σπιτιού!
Μπορεί να βάλει ψεύτικες.. Η' μία αληθινή και τις υπόλοιπες ψεύτικες σε ίδιο body. Έτσι βγαίνει και πιο οικονομικό! ( δεν έχω κάτι συγκεκριμένο να προτεινω)

Στάλθηκε από ένα κινητό που χρησιμοποιεί Tapatalk

antykaps
12-08-17, 13:41
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Αποφάσσια να βάλω "φανερή" camera

Θέλω να εχει δυνατοτητα να ακουω (μικροφωνο) αλλα να εχει την δυνατοτηα να μπορώ να μιλαω και να με ακουει
Εχετε κατι υποψιν σας οικονομικο?

Xarry
12-08-17, 13:48
https://www.banggood.com/Digoo-BB-M1-Wireless-WiFi-USB-Baby-Monitor-Alarm-Home-Security-IP-Camera-HD-720P-Two-Way-Audio-p-1083520.html?rmmds=search

Την εχω παρεικαι ειναι αρκετα καλη για τα λεφτα της.
εχει αυτα που ζητας συν του οτι μπορεις να την κουνας με το κινητο σου.

Βεβαια για τη χρηση που την θελεις δεν ξερω αν θα βρεθει ατομο να συνεργαστει μαζι σου. Συν του οτι απο την μια απαγορευεται αυστηρα η βιντεοσκοπηση η παρακολουθηση εργαζομενου αλλα απο την αλλη ειναι σπιτι σου. Δεν ξερω αν προβλεπεται κατι για αυτη την περιπτωση.

antykaps
12-08-17, 15:09
Βεβαια για τη χρηση που την θελεις δεν ξερω αν θα βρεθει ατομο να συνεργαστει μαζι σου. Συν του οτι απο την μια απαγορευεται αυστηρα η βιντεοσκοπηση η παρακολουθηση εργαζομενου αλλα απο την αλλη ειναι σπιτι σου. Δεν ξερω αν προβλεπεται κατι για αυτη την περιπτωση.

Για αυτό τον λόγο αρχικά εψαχνα καποια κρυφή καμερα επειδή φοβάμαι οτι δεν θα βρω ατομο
Αλλα αρχικά θα την χρησιμοποιήσω για να επιτηρώ την μητέρα μου που θα είναι μονη της .. αν αργοτερα χρειαστει βοηθεια απο κ'αποια γυναικα το συζηταω η την ξηλώνω

Να ρωτήσω κατι ακομη Υπαρχει κάποιο panic bouton wifi που να με ειδοποιει στο κινητο μου μεσω καποιου apk