PDA

Επιστροφή στο Forum : Συναγερμός αυτοκινήτου



redondo7
22-12-17, 15:16
Καλημέρα στην ομάδα,σκέφτομαι να βάλω ένα από τα δύο στο αμάξι,για συναγερμό πήρα τιμές για viper 200 ευρώ και cobra 220 ευρώ,κομπλέ με μαστορικά,συναγερμό και μοτεράκι πόρτας οδηγού!Για απλό μηχανισμό μία προσφορά 80 ευρώ και ηάλλη 135 ευρώ!Περιμένω γνώμες και αν ξέρετε κάτι για τους συναγερμούς που ανέφερα!

Πατέντες
22-12-17, 16:57
Θα βοηθούσες περισσότερο τα μέλη, αν έβαζες και κάποιο link των συναγερμών.

redondo7
23-12-17, 01:57
Οι συγκεκριμένοι συναγερμοί,είναι ο viper 3100 και
COBRA AK4693 (G193)!

p270
23-12-17, 10:11
kai τα δυο ειναι entry level εγώ θα προτιμούσα το viper μια και είναι τις ίδιας εταιρίας με έναν clifford(πολύ ακριβότερος από αυτόν που εχεις βάλει) που έχω και είμαι απόλυτα ευχαριστημενος,δεν λέω όμως ότι ειναι κακός ο cobra είχα σε άλλο αυτοκίνητο
σημαντικό ρόλο παίζει και η σωστή τοποθέτηση αυτό να το εχεις στο μυαλό σου ανεξάρτητα από την επιλογή που θα κάνεις

aktis
23-12-17, 15:19
Αυτός είναι ο viper ? https://www.ebay.com/p/Viper-3100V-One-Way-Vehicle-Security-System/2142145278
Με μια πρώτη ματια δεν εχει ουτε κυλιώμενους κωδικούς .... μακρια ...
Πάρε ενα μηχανικό μπαστούνι καλύτερα

p270
23-12-17, 16:37
αυτός ειναι διαβάστε τα χαρακτηριστηκα http://www.pancarshop.gr/index.php?target=products&product_id=908135

λεει οτι εχει κυλιωμενους κωδικους αν λεει λαθος παω πασο

redondo7
23-12-17, 22:23
http://ican.gr/synagermos-aytokinitoy-viper-3100v
Το Viper 3100V είναι το πιο προσιτόσύστημα ασφαλείας της Viper. Διαθέτει προστασία καπό, πορτ παγκάζ, πόρτες,μπλοκάρισμα κινητήρα και διπλό αισθητήρα κραδασμών. Έχει 2 χειριστήρια 3-Buttonμε δύο βοηθητικά κανάλια. Πλήρως αναβαθμίσιμο με όλα τα αξεσουάρτης Directed. Με κυλιόμενους –μεταβαλλόμενους μη αντιγράψιμους κωδικούς, ο συναγερμός Viper 3100V αποτελεί τοπλήρως αναβαθμισμένο ηλεκτρονικό σύστημα που υπάρχει σήμερα για το αυτοκίνητό σας.

Αισθητήρας 2 ζωνών
- Ασφαλής διακοπή μίζας
- Σειρήνα 6-τόνων
- ΠρογραμματισμόςBitwriter, για εύκολη ρύθμιση παραμέτρων
- Είσοδο χωρίς κλειδί καιλειτουργίες AUX
- Υποστήριξη Comfort

street
24-12-17, 03:51
για τι αμαξι προοριζετε δεν ειπες ...

redondo7
24-12-17, 14:43
accent 2002

xsterg
24-12-17, 15:24
ακυρο φιλε. το αμαξι δεν χρειαζεται συναγερμο. θα πεταξεις αδικα τα χρηματα σου. η αξια του αυτοκινητου ειναι περιπου η αξια του συναγερμού.

redondo7
24-12-17, 20:10
Ξέρεις ποιά είναι η αξία του αυτοκινήτου;200 ευρώ;Ρίξε μια ματιά για να δεις όσο κάνει το συγκεκριμένο μοντέλο,δεν είναι ευρωπαικός κουβάς!

redondo7
24-12-17, 20:15
Με ενδιαφέρει το ξεκλείδωμα με τηλεχειρισμό,αλλά δεν ξέρω αν είναι λειτουργική,οι μηχανισμοί ξεκλειδώματος,αν το είχε κάνει από την αρχή η εταιρία στην χώρα μας,δεν θα είχα μπει στον κόπο να το ψάξω το θέμα,ένα απλό μοτεράκι ήθελε,και μηχανισμό για κεντρικό κλείδωμα με τηλεχειριστήρια!

picdev
27-09-18, 12:38
θα ήθελα να πάρω εναν συναγερμό , δεν με ενδιαφέρει να ειναι 2way γιατί θελει φορτιση το control.
Απο μάρκες τι λέτε viber cobra ? αυτό που θέλω ειναι να έχει και μια έξοδο που θα ενεργοποιεί κάποιο gps να παίρνει τηλ ή να στέλνει sms

p270
27-09-18, 13:39
θα ήθελα να πάρω εναν συναγερμό , δεν με ενδιαφέρει να ειναι 2way γιατί θελει φορτιση το control.
Απο μάρκες τι λέτε viber cobra ? αυτό που θέλω ειναι να έχει και μια έξοδο που θα ενεργοποιεί κάποιο gps να παίρνει τηλ ή να στέλνει sms

αν το μονο θεμα που εχεις για την μη αγορα two way συναγερμο μπορω να σου πω εκπειρας οτι θελει φορτισμα καθε 4-5 μηνες το χειριστηριο

picdev
27-09-18, 14:37
5 6 μήνες είναι καλά , θα το σκεφτώ . Δεν ξέρω τι προσφέρει παραπανω

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Ste7ios
27-09-18, 17:15
Στον δικό μου συναγερμό κρατάει κάπου στο μήνα και παραπάνω. Πρέπει να εξαρτάται και από την ένταση του σήματος. Ακόμη και τόσο δεν ενοχλεί.

Το τι προσφέρει; Όταν για τον οποιοδήποτε λόγο δεν ακούγεται η σειρήνα (είσαι μακριά, έχει θόρυβο, κλπ) εσύ έχεις την ειδοποίηση σου, τι έκανε trigger το συναγερμό και πότε.

Προτίμησα αυτή τη λύση καθώς δεν έχω όρεξη να πληρώνω και άλλα στις εταιρίες κινητής, και να έχω λίγο μικρότερη κατανάλωση της μπαταρίας της μοτοσικλέτας σε σχέση με αυτούς που είχαν τότε GSM...

p270
27-09-18, 17:34
5 6 μήνες είναι καλά , θα το σκεφτώ . Δεν ξέρω τι προσφέρει παραπανω

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
εχω clifford τον πρωτο μηνα μου τρωει μια γραμμη και τον εχω πανω απο 7 χρονια ,αυτο που προσφερει ειναι ειδοποιηση στο χειριστειριο που εχει οθονη και σου δειχνει για ποιο λογο κτυπα ο συναγερμος και με ηχητικο σημα αλλα και οπτικο
υποτιθετε οτι εχει εμβελεια 1χιλ αλλα αυτο παιζεται

xsterg
29-09-18, 08:09
www.car.gr
δικο σου το αυτοκινητο, δικα σου και τα χρηματα. βαζεις οτι θελεις. εγω στην θεση σου θα εβαζα εναν απλο συναγερμο που ν ασυνεργαζεται και με τις ηλεκτρομαγνητικες κλειδαριες. αν κανεις την εγκατασταση και μονος σου θα πληρωσεις μονο το υλικο που ειναι ο συναγερμος.

picdev
01-10-18, 13:45
Δεν θα τη κάνω εγώ την εγκατάσταση γιατί δεν θέλω να σπάσω τίποτα . Όσο αναφορά τις κλειδαριές στο δικό μου το skoda είχα βρει την εντολή κλειδώματος και είχα βάλει ένα δέκτη γκαραζοπορτας με μια αντίσταση 180 για να διαβάζει ο ad κλείδωμα ξεκλείδωμα .

Αυτό που ήθελα ήταν να έχει μια ψηφιακή έξοδος για να συνδέσω κανένα gps

Καμία πρόταση σε μάρκα ?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

picdev
27-01-19, 12:00
επανέρχομαι στο θέμα, σε corsa D , σκέφτομαι συναγερμό Can bus , έχει κάποιο μειονέκτημα ? επίσης θα ήθελα να παίρνει και gps ,
υπάρχει κάτι σε νορμαλ τιμή ? μπορεις να βάλεις και εξωτερικό αλλά αν υπάρχει κάτι που να ειναι ενσωματωμένο ακομα καλύτερα.

Επίσης έχω δει οτι κυκλοφορούν φίσες odb που παρακάμπτουν το imobilizer , μέσω can bus , μήπως ο συναγερμός ειναι καλύτερο να μην ειναι can bus ?
επίσης ακούω προτάσεις τι να κόβει ο συναγερμός για να μην παίρνει μπρος το αμάξι, ενας ηλεκτρολόγος μου είπε οτι δεν κόβει τιποτα για να μην έχει προβλήματα αργότερα κτλ .
επίσης σιγουρα θα βάλω και κρυφό διακόπτη

p270
27-01-19, 12:12
clifford , viper ειναι can bus και δεν υπαρχει κανενα μειονεκτημα οσο για το gps ναι συνδεεται επανω τους αλλα αν ειναι αυτα του ebay να ξερεις οτι καταναλωνουν πολυ απο την μπαταρια του αυτοκινητου
ειχα βαλει ενα και αν δεν κυκλοφορουσα το αυτοκινητο επι 5 ημερες σχεδον δεν επαιρνε μπροστα και με νεα μπαταρια ολα αυτα

αλλα να ξερεις οτι εχουν και δικο τους συστημα η παραπανω συναγερμοι αλλα ειναι με συνδρομη ,αν δεν κανω λαθος 30ευρω τον χρονο

picdev
27-01-19, 12:14
έχει ο viper και clifford can bus ? για δώσε μοντέλο

ο tytan αξίζει ? μηπως ειναι κινέζικο ?

http://tytan.pro/products

p270
27-01-19, 12:23
ριξε μια ματια εδω https://www.gelisound.gr/SearchShop2.aspx?Id=3030
τους εχει ολους μαζεμενους ,εγω εχω τον 330.3χ αλλα νομιζω οτι δεν βγαινει πλεον

τον εχω 7 χρονια χωρις κανενα προβλημα

τον tytan δεν τον ξερω για να πω την αληθεια πρωτη φορα τον ακουω

p270
27-01-19, 12:35
δες και αυτο ,δεν ηξερα οτι υπαρχειο τετοιο πραμα https://www.gelisound.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=721189

GSR600
28-01-19, 22:47
Στο προηγουμενο αυτοκινητο μου OPEL ASTRA H ειχα τοποθετησει GT ALARM και ημουνα απολυτα ευχαριστημενος αφου σκεφτομουνα να το ξηλωσω οταν πουλησα το αυτοκινητο αλλα δυστυχως το εδωσα ετσι.:saad:
Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης αξιοπιστοι και με πολλες λειτουργιες. Παιρνουν ακομα και ασυρματες παγιδες.Εγω ειχα συνδεσει με ασυρματη παγιδα την γκαραζοπορτα με το αυτοκινητο!!
Ριξε μια ματια...
https://www.soundstar.gr/pa_brand/gt-auto-alarm/