PDA

Επιστροφή στο Forum : BANGGOOD



street
29-12-17, 00:42
μετα απο πολυ καιρο ειπα να κανω παραγγελια τωρα , βλεπω μου σπαει την παραγγελια στα 4 ,

To ensure the fastest delivery our system will automatically split your items into 4 orders
παλια τα εβαζε ολα σε ενα τσουβαλι , εχει κανα κουμπι ? ηθελα να επιλεξω priority σε ολα μαζι , μιλαμε για σκατολοιδια κατω απο 2 κιλα ....

υσ με το priority του στα φερνει η acs ?

kioan
29-12-17, 00:44
Συνήθως τα σπάει αν δεν τα έχουν όλα μαζί ταυτόχρονα διαθέσιμα.

street
29-12-17, 00:49
τα εχει λεει ολα , κατι που δεν ειχε με εβγαλε ειδοποιηση να με ενημερωσει οταν ερθει και κλπ κλαιν ....

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπαινουν ολα μαζι ...

street
29-12-17, 01:01
και απ οτι βλεπω τωρα χρεωνει το τρακιν στην καθε μια 1,10 δλδ επι 4 ? και το priority το ιδιο αν και εχει διαφορα στ επιμερους , αν ειναι ετσι το ποσο φτανει για εξπρες ems ..

lepouras
29-12-17, 01:15
όταν είναι πράγματα που έχει ο ίδιος πολίτης-αποθήκη τότε στα δίνει όλα σε ένα πακέτο με ένα Priority Air Mail. αλλιώς δεν μπορεί να στα κάνει πακέτο σε ένα και στα κάνει ένα ανά πολίτη- αποθήκη. το ότι δεν έχεις να κάνεις με πολίτη δεν σημαίνει ότι τα έχει μαζεμένα το bnaggood.
πχ εδώ βλέπει ότι ενώ ήταν διαφορετικές παραγγελίες (διαφορετικά λινκ το κάθε είδος ) σε κάποια που ήταν στην ίδια αποθήκη- πωλητή μου τα έκανε ένα πακέτο και πλήρωσα μια αποστολή. αλλά τα υπόλοιπα δεν ήταν οπότε έγινε μεμονωμένη διαδικασία για το κάθε ένα.
71826
και εδώ βλέπει από το ίδιο λινκ άρα και τον ίδιο πωλητή- αποθήκη που διάλεξα 4 διαφορετικά είδη που είχε. οπότε εδώ έγινε ένα πακέτο και πλήρωσα μια φορά για Priority Air Mail και Insurance: παρότι μου έγραψε ότι θα μου τα σπάσει σε δύο για ποιο γρήγορα.
71827

michalism
29-12-17, 16:44
Γιάννη, ότεν λες πωλητή, μήπως εννοείς warehouse?
Η δική μου εμπειρία είναι όπως τα λές αλλά με στοκ σε διαφορετικές αποθήκες του Banggood. αυτοί απόσο ξέρω είναι οι ίδιοι πωλητές, δεν είναι όπως το ebay.

Χρονια πολλά σε όλους με την ευκαιρία!

lepouras
29-12-17, 16:58
από όσο ξέρω στην ουσία και αυτοί με πολίτες έχουν να κάνουν αλλά δεν έχεις να κάνεις εσύ τίποτα με αυτούς. τώρα αν στοκάρουν σε αποθήκες προϊόντα δεν ξέρω να σου πω.

mtzag
02-08-18, 05:43
Το insurance tariff το εχει δοκιμασει κανεις?
Θελω να παρω κατι ογκωδες που κανει 300 ευρω.
Δεν εχει μεθοδο αποστολης priority direct mail.
Εχει ομως ems + insurance tariff.
Σιγουρα 100% θα φαει τελωνειο... ΘΑ μου δωσουνε ομως τα λεφτα του τελωνειου απο το banggood ή θα φαω ταπα ?

Panoss
02-08-18, 12:31
Γιατί να σου δώσουνε τα λεφτά του τελωνείου από το Banggood;

kioan
02-08-18, 13:21
Σύμφωνα με το Banggood, Tariff Insurance σημαίνει πως αν σου ζητηθεί να πληρώσεις φόρο, θα σου επιστρέψουν το ποσό του φόρου αυτό μόλις τους στείλεις την απόδειξη πληρωμής του.
https://forum.banggood.com/forum-topic-200944.html

ΜαστροΤζεπέτο
02-08-18, 15:58
Το insurance tariff το εχει δοκιμασει κανεις?
Θελω να παρω κατι ογκωδες που κανει 300 ευρω.
Δεν εχει μεθοδο αποστολης priority direct mail.
Εχει ομως ems + insurance tariff.
Σιγουρα 100% θα φαει τελωνειο... ΘΑ μου δωσουνε ομως τα λεφτα του τελωνειου απο το banggood ή θα φαω ταπα ?

Κάποια στιγμή που είχα κάνει ανάλογη παραγγελία και για πλάκα έστειλα φωτό των αποδείξεων και του πακέτου γκρινιάζοντας για τα πολλά έξοδα κλπ,σε δύο μέρες μου είχαν πιστώσει την κάρτα μου με όλα τα έξοδα. Αυτό από το lightinthebox αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς τί ασφάλεια είχα πληρώσει... Τώρα περιμένω κάτι που για μισό ευρώ μπορεί να φάει τελωνείο αδίκως αλλά θα δω, παιχνίδι ισοτιμιων είναι....