PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΧΩ ΣΟΒΑΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΑΝ ΒΟΗΘΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗ ΕΙΜΑΙ



Panagiotis1988
09-01-18, 21:07
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ Ε.Η.Ε ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥ Α.Γ.Δ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΝΙΑΙΩ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΕΠΑΣ ΒΡΙΚΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΜΠ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΑΝ ΒΟΗΘΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΓΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΜΕΣΟ ΟΑΕΔ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΚΟ ΔΟΜ Η ΑΛΛΙΩΣ ΙΟΜ ΑΥΤΟΣ ΠΑΡΕΤΗΘΗΚΕ ΕΠΙΔΗ ΓΑΜΙΘΙΚΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΥΒΑΛΙΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΡΤΕΣ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΕΠΙΔΗ ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΝ ΚΑΘΙΚΟΝΤΟΝ ΕΠΕΡΝΕ ΠΟΙΟ ΛΙΓΑ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΕΡΝΕ ΑΠΟ ΜΕΡΕΜΕΤΙΑ ΕΞΩ ΗΡΘΕ ΠΡΩΧΤΕΣ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΑΝΙΔΙΚΕΥΤΟΣ ΕΡΓΑΤΗΣ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ ΑΝΕΡΓΟΣ ΤΟΝ ΒΑΛΑΝΕ ΣΤΟ ΚΑΜΠ ΜΕ ΜΕΣΟ ΑΥΤΟΣ ΕΛΕΓΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΟΝΟ ΚΑΜΙΑ ΜΠΡΙΖΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΩ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΗ ΜΟΝΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΔΗΞΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ 1) ΔΕΝ ΕΦΕΡΕ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΟΥΤΕ 1 ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ 2) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΑΞΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 3) ΠΗΓΑΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΗΞΕΡΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΠΟΡΤΕΣ ΑΛΛΑΖΑΜΕ ΠΟΜΟΛΑ 4) ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΑΝΗΓΗ ΣΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ3 ΚΟΜΑΤΙΑ ΤΑ ΤΟ 1 ΓΙΝΕΤΕ ΣΚΑΛΑ ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΕ 2 ΚΟΜΑΤΙΑ Η 1+1 Η 3 ΜΙΑ ΣΚΑΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΗΞΗ 5) ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΝΕ ΕΝ ΑΜΑΤΙ ΚΟΥΖΙΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑ ΤΗ ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΑΣΗ Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑΓΕ ΤΑ ΦΙΣ ΤΟΥ ΒΡΑΧΥΚΥΚΛΩΜΕΝΟΥ ΜΑΤΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΩΝΑΞΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΘΑ ΣΕ ΧΤΥΠΙΣΩ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΑΛΛΑΞΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΕΓΩ - 5) ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΙΝΕ ΝΑ ΔΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥΜΕΤΡΟ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΟΗ ΤΟ ΡΕΥΜΑ 6) ΠΗΓΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΕΝΤ ΛΑΜΠΕΣ ΣΩΛΗΝΕΣ Τ8 ΥΠΑΡΧΟΥΝ 3ΕΙΔΗ ΝΟΜΙΖΟ Ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΔΕΝ ΤΕΡΙΑΖΗ Η ΛΑΜΠΑ ΑΛΛΑΖΗΣ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΝΩ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΛΕΣ Η ΛΑΜΠΕΣ ΙΔΙΕΣ ΕΙΝΑΙ 6) ΜΕΤΡΑΓΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΜΑΤΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΠΑΕΙ ΜΕ ΒΑΤΤ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΤΡΙΕΤΕ ΕΤΣΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΒΟΗΘΟΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΗ ΝΑ ΑΛΑΨΗ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΩΤΩΣΗ ΑΝΘΡΩΠΟ Η ΝΑ ΓΙΝΗ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΕΠΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΣΤΑΘΜΟ 20Κ ΒΟΛΤ ΣΚΥΕΤΟΜΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΥΨΗΣ ΕΠΙΔΗ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝΕ ΑΝΕΡΓΟΣ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΡΝΕ 350Ε ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΒΡΙΚΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ 850 Ε ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ 3 ΠΑΙΔΙΑ 1 ΑΝΗΛΙΚΟ ΕΝΑ ΓΙΟ 30 ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΡΗ ΠΟΥ ΣΠΟΥΔΑΖΗ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΗ ΣΟΒΑΡΗ ΠΟΙΝΙΚΗ ΕΥΘΗΝΗ ΝΑ ΓΙΝΗ ΑΤΥΧΗΜΑ

Panagiotis1988
09-01-18, 21:14
ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΕΝΑΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΝΑ ΚΑΝΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΣΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΑΠΟΧΕΥΤΕΥΣΗΣ 2 ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΗ ΘΑ ΜΑ ΒΑΛΟΥΝΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΦΕΝΕΤΕ 99% ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΗ ΜΠΟΡΗ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ Η ΚΟΥΒΑΛΙΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΓΙΝΗ ΑΤΥΧΗΜΑ ΘΑ ΕΧΩ ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΗ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ ΕΣΥ ΓΙΑΤΗ ΔΕΝ ΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ Ο ΝΟΜΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΒΟΗΘΟΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥ 200 ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΑ 3 ΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1000 ΒΟΛΤ ΚΑΙ 200 ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1000 ΒΟΛΤ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

her
09-01-18, 22:23
Δεν σε άκουσα...τι έλεγες;
πρόσεχα αλλού....

Κυριακίδης
09-01-18, 22:59
(Παναγιώτη με μικρά γράμματα .)

ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΓΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΜΕΣΟ ΟΑΕΔ Δεν έχεις καμία ποινική ευθύνη και στο υπογράφω . Πάνω από όλα ποινική ευθύνη έχει εις βάρος του δημοσίου για τον τρόπο που επιλέγει τα όποια άτομα εις το 10 πλάσιο. Βλέπε
ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ ΑΝΕΡΓΟΣ ΤΟΝ ΒΑΛΑΝΕ ΣΤΟ ΚΑΜΠ ΜΕ ΜΕΣΟ
Άμα είσαι άτομο "γενικών καθηκόντων " , κάτι ξέρουν τα αφεντικά σου , και ακολούθησε τους χωρίς να μιλάς . Αυτό θέλουν τα συμφέροντα του δημοσίου. Όλα τα άλλα είναι καραγκιοζιλίκια.
Για να σε κάνω να καταλάβεις πόσο καραγκιόζης είναι το δημόσιο , έχουμε ένα παράδειγμα .
Έστω και θέλεις εσύ εθελοντικά να φτιάξεις π.χ. μια καρέκλα και αυτή η καρέκλα απαιτεί 1-2 εξαρτήματα (βίδες κτλ ) θα σου πει το δημόσιο δεν εγκρίνονται τα υλικά αυτά για την αγορά τους . Φυσικά το δημόσιο θα καταλήξει να αγοραστούν νέες καρέκλες (αν και όταν αγοραστούν) . Αυτό είναι το δημόσιο . Εσύ γιατί αγχώνεσαι ?

Fire Doger
09-01-18, 23:02
Να τον βάλεις να κάνει τον χαμάλη και να μην πιάνει καλώδια. Για να αλλάξεις 1 πόμολο δεν θέλεις ούτε πτυχίο ούτε γνώσεις, σε δουλεύει...
Αν δεν θέλει να καταλάβει να ενημερώσεις έγγραφα έχοντας πιστοποίηση παραλαβής τον αρμόδιο και ότι καταλαβαίνουν ας κάνουν μετά.
Για να είσαι καλυμμένος ότι φρούτο και να σου βγάλουν αν γίνει κάτι.

Και εννοείτε μην αφήσεις τις μλκιες του για να τον κράξουν, πάνω απ' όλα προέχει η ασφάλεια.

lepouras
09-01-18, 23:03
τώρα άμα σου πω ότι με τον τρόπο που γράφεις δεν έβγαλα άκρη τη θες να πεις? υπάρχουν τα μικρά γράμματα γιατί τα κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις (μπορεί και να το κάνεις από αγανάκτηση αλλά εδώ δεν έχει νόημα να το κάνεις) και υπάρχουν και κάποια άλλα σύμβολα(τα λένε και σημεία στίξης) που τα λένε τελεία (.) κόμμα(,) και κάποια άλλα. αλλά έστω με αυτά θα βολευόμασταν να τα χρησιμοποιήσεις για να καταλάβουμε που και πότε σταματάει η μια πρόταση και ξεκινάει η επόμενη.


θύμισε μου? τέλειωσες και δυο φορές το σχολείο?

picdev
09-01-18, 23:06
(Παναγιώτη με μικρά γράμματα .)
Δεν έχεις καμία ποινική ευθύνη και στο υπογράφω . Πάνω από όλα ποινική ευθύνη έχει εις βάρος του δημοσίου για τον τρόπο που επιλέγει τα όποια άτομα εις το 10 πλάσιο. Βλέπε
Άμα είσαι άτομο "γενικών καθηκόντων " , κάτι ξέρουν τα αφεντικά σου , και ακολούθησε τους χωρίς να μιλάς . Αυτό θέλουν τα συμφέροντα του δημοσίου. Όλα τα άλλα είναι καραγκιοζιλίκια.
Για να σε κάνω να καταλάβεις πόσο καραγκιόζης είναι το δημόσιο , έχουμε ένα παράδειγμα .
Έστω και θέλεις εσύ εθελοντικά να φτιάξεις π.χ. μια καρέκλα και αυτή η καρέκλα απαιτεί 1-2 εξαρτήματα (βίδες κτλ ) θα σου πει το δημόσιο δεν εγκρίνονται τα υλικά αυτά για την αγορά τους . Φυσικά το δημόσιο θα καταλήξει να αγοραστούν νέες καρέκλες (αν και όταν αγοραστούν) . Αυτό είναι το δημόσιο . Εσύ γιατί αγχώνεσαι ?

http://www.huffingtonpost.gr/2016/07/01/diethnis-organismos-metanasteysis-iom-ngo-katagrafi_n_10452232.html

δεν νομίζω να φταίει το δημόσιο, το δημόσιο φταίει για την ύπαρξη των λαθραίων και των ΜΚΟ, αφού αφτές οι ΜΚΟ τόσο αγαπάνε τους λαθραίους , σίγουρα δεν διακινδηνεύουν να πάθουν κανένα κακό απο τον "ηλεκτρολόγο"

picdev
09-01-18, 23:11
:001_unsure::001_unsure: μονο εμενα μου έρχεται να ξεράσω με αυτές τις ΜΚΟ και το φαγοπότι που γίνεται , α ρε τανκς που θέλετε

Οι χορηγοί του ΔΟΜ αυτή τη στιγμή είναι η Ευρωπαϊκή Επιτροπή, η Βρετανική Κυβέρνηση, EEA Grants (http://eeagrants.org/), CEB (http://www.coebank.org/en/), UDI (https://www.udi.no/), και η κυβέρνηση της Ελβετίας.

Ο ΔΟΜ είναι αφοσιωμένος στη διαχείριση της μετανάστευσης με απόλυτο σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα, ώστε να επωφελούνται τόσο οι μετανάστες όσο και οι χώρες υποδοχής


9.Πιστεύετε ότι υπάρχουν αρνητικά στερεότυπα ή παρανοήσεις (πχ από τα ΜΜΕ) όσον αφορά τη δράση σας; Για παράδειγμα έχουν διατυπωθεί κατηγορίες έναντι ορισμένων ΜΚΟ ότι παροτρύνουν τους πρόσφυγες να αγνοήσουν επίσημες ευρωπαϊκές αποφάσεις;
Σε ο,τι αφορά το ΔΟΜ δεν μπορεί να ειπωθεί κάτι αντίστοιχο. Οι δράσεις και ο ρόλος του είναι ξεκάθαρα και γίνονται με διαφάνεια.

Κυριακίδης
09-01-18, 23:20
δεν νομίζω να φταίει το δημόσιο, το δημόσιο φταίει για την ύπαρξη των λαθραίων και των ΜΚΟ,
Άρα φταίει το δημόσιο που επέτρεψε τις ΜΚΟ. (μην ρίχνεις το βάρος στις ΜΚΟ βάζοντας παρωπίδες για τους κύριους υπεύθυνους) .

lepouras
09-01-18, 23:21
:001_unsure::001_unsure: μονο εμενα μου έρχεται να ξεράσω με αυτές τις ΜΚΟ και το φαγοπότι που γίνεται , α ρε τανκς που θέλετε

Οι χορηγοί του ΔΟΜ αυτή τη στιγμή είναι η Ευρωπαϊκή Επιτροπή, η Βρετανική Κυβέρνηση, EEA Grants (http://eeagrants.org/), CEB (http://www.coebank.org/en/), UDI (https://www.udi.no/), και η κυβέρνηση της Ελβετίας.

Ο ΔΟΜ είναι αφοσιωμένος στη διαχείριση της μετανάστευσης με απόλυτο σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα, ώστε να επωφελούνται τόσο οι μετανάστες όσο και οι χώρες υποδοχής


9.Πιστεύετε ότι υπάρχουν αρνητικά στερεότυπα ή παρανοήσεις (πχ από τα ΜΜΕ) όσον αφορά τη δράση σας; Για παράδειγμα έχουν διατυπωθεί κατηγορίες έναντι ορισμένων ΜΚΟ ότι παροτρύνουν τους πρόσφυγες να αγνοήσουν επίσημες ευρωπαϊκές αποφάσεις;
Σε ο,τι αφορά το ΔΟΜ δεν μπορεί να ειπωθεί κάτι αντίστοιχο. Οι δράσεις και ο ρόλος του είναι ξεκάθαρα και γίνονται με διαφάνεια.





οκ πάρε τα τανκς και τράβα να μπουκάρεις μέσα στον ΟΗΕ γιατί ο ΔΟΜ είναι ο ΟΗΕ.

geob
09-01-18, 23:39
Δηλαδή το σοβαρό σού πρόβλημα είναι ότι δουλεύεις για 400 μεροκάματα για το δημόσιο, και για προϊστάμενο σού έφεραν έναν άσχετο... Πρώτον δεν έχεις καμία ευθύνη γιατί είσαι ο ΒΟΗΘΌΣ και δεύτερον άστον και πότε μη φτιάξει τίποτα, τί φοβάσαι? μη δυσαρεστηθούν οι μετανάστες και φύγουν από Ελλάδα? Πρόσεχε μη σε σκοτώσει μόνο....

picdev
10-01-18, 00:58
οκ πάρε τα τανκς και τράβα να μπουκάρεις μέσα στον ΟΗΕ γιατί ο ΔΟΜ είναι ο ΟΗΕ.

σιγά τον ΟΗΕ που τον έχεις και σε υπόληψη, ούτε αυτοί που τον έφτιαξαν δεν τον κάνουν καλά

thomastropo
10-01-18, 01:06
Δηλαδή το σοβαρό σού πρόβλημα είναι ότι δουλεύεις για 400 μεροκάματα για το δημόσιο, και για προϊστάμενο σού έφεραν έναν άσχετο... Πρώτον δεν έχεις καμία ευθύνη γιατί είσαι ο ΒΟΗΘΌΣ και δεύτερον άστον και πότε μη φτιάξει τίποτα, τί φοβάσαι? μη δυσαρεστηθούν οι μετανάστες και φύγουν από Ελλάδα? Πρόσεχε μη σε σκοτώσει μόνο....

Πολυ σημαντικη παρατηρηση!
Εχε τον απο κοντα γιατι εσυ δε φταις σε τιποτα
Ο καθενας εχει την ευθυνη των πραξεων του και θα δωσει λογο για αυτες και ας εχει και 100 παιδια....

lepouras
10-01-18, 01:46
σιγά τον ΟΗΕ που τον έχεις και σε υπόληψη, ούτε αυτοί που τον έφτιαξαν δεν τον κάνουν καλά
σου είπε κανένας ότι τον έχω σε υπόληψη? άλλο σου είπα αλλά εσύ δεν το καταλαβαίνεις.

street
10-01-18, 03:21
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

καιρο ειχαμε να διαβασουμε τετοια θεματα ...

καταρχας ..... ηρεμησε και παρτο απ την αρχη ....

καταδευτερον ..... καλα να παθεις .... και δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο !

αλλα για παρτο ξανα απ την αρχη σωστα και κατανοητα ...

street
10-01-18, 03:29
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ Ε.Η.Ε ΕΧΩ ΑΔΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥ Α.Γ.Δ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΚΑΙ ΕΝΙΑΙΩ ΛΥΚΕΙΟ
ξεκαθαρισε την σκεψη σου :001_smile:

apilot
10-01-18, 07:12
Με τέτοια χάλια και χωρίς γνώση πως να πάμε μπροστά.
Ο ένας χειρότερος από τον άλλον.
Υπάρχουν άνεργοι που κάθονται στο σπίτι τους και δουλεύουν κάποιοι που δεν ξέρουν να βιδώσουν ούτε μια βίδα.
Αυτό είναι το Δημόσιο που δεν ενδιαφέρεται για τίποτε και για κανέναν. Κανείς δεν προσπαθεί να το διορθώσει αυτό το χάλι.
Που πάμε ρε παιδιά . Λυπάμαι για όλα αυτά.
Την καλημέρα μου σε όλους.

KATSO001
10-01-18, 09:14
Το Ελληνικό Δημόσιο και το φαγοπότι των ΜΚΟ συμπυκνωμένο σε ένα ποστ...

chip
10-01-18, 10:46
νομικός δεν είμαι αλλά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι...
για τον άλλον δεν μπορεί να έχει ευθύνη...
όμως θα έχει ευθύνη για αυτά που κάνει ο ίδιος και δεν υπάρχει επιβλέπων... (εφόσον κάνει πράγματα που δεν έχει δικαίωμα από το πτυχίο που έχει χωρίς ύπαρξη υπευθύνου)
σα μία νοσοκόμα να απουσιάζει ο γιατρός και παίρνει η ίδια πρωτοβουλία για το τι φάρμακα να δώσει στον ασθενή.... ακόμα και σωστά να τα δίνει και να έχει σώσει 100δες ασθενείς όταν θα της πετύχει μία ατυχία με έναν ασθενή που δεν θα ανταποκριθεί σωστά στα φάρμακα που έδωσε (που πιθανόν τα ίδια να έδινε και ο γιατρός) θα έχει σοβαρό πρόβλημα!!!

picdev
10-01-18, 11:13
Με τέτοια χάλια και χωρίς γνώση πως να πάμε μπροστά.
Ο ένας χειρότερος από τον άλλον.
Υπάρχουν άνεργοι που κάθονται στο σπίτι τους και δουλεύουν κάποιοι που δεν ξέρουν να βιδώσουν ούτε μια βίδα.
Αυτό είναι το Δημόσιο που δεν ενδιαφέρεται για τίποτε και για κανέναν. Κανείς δεν προσπαθεί να το διορθώσει αυτό το χάλι.
Που πάμε ρε παιδιά . Λυπάμαι για όλα αυτά.
Την καλημέρα μου σε όλους.

Μα δεν ειναι δημόσιο, τέτοια χάλια αμφιβάλω αν έχει το δημόσιο που όλοι τόσο πολυ κατηγορούμε.

Αν υπήρχε κράτος όλοι οι λαθραίοι και οι ΜΚΟ και οι πράκτωρες τους θα ήταν στη θάλασσα τώρα.
Δόξα το θεό έχουμε πολύ θάλασσα και αρκετά ξερονήσια.

Και ο στρατός που ταίζει όλους τους χαραμοφάιδες λαθραίους , στο δημόσιο ανήκει , και το 2015 τάισε δωρεάν χιλιάδες απο αυτούς.
Επίσης ο στρατός πλήρωνε με δικά του έξοδα διόδια για δρομολόγια φαγητού και οι ΜΚΟ και οι ΟΗΕεδες έπαιρναν εκατομμύρια

thomastropo
11-01-18, 01:20
Παναγιωτη πες μας μετα απο ολα οσα διαβασες εδω εβγαλες καποιο συμπερασμα ή ειμαστε φωνη χωρις ακουσμα?

Αφαντος ο Παναγιωτης... ελπιζω να ειναι καλα και χωρις απωλειες:crying:

lepouras
11-01-18, 08:32
μάλλον διαβάσανε τα όσα είπε εδώ, από τον ΔΟΜ ,και τον φωνάξανε για συνέντευξη.... :biggrin:

κολας
11-01-18, 10:12
Εμείς είμαστε άνεργοι και ψάχνουμε καιρό για δουλειά,και ο τύπος οχι μόνο βρήκε δουλειά χωρίς την παραμικρή ιδέα αλλά παίρνει και 850.
Να χαιρόμαστε το ωραίο κράτος με την υπέροχη αξιολόγιση και τα επίσης αξιοθάυμαστα ρουσφέτια.

vasilllis
11-01-18, 16:34
Ηλεκτρολόγος νομίζω λέγεται η ομάδα στο φουμπου όπου αναρτούν συνέχεια για τεχνικους

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

nick1974
11-01-18, 19:32
κι ελεγα πως στην ωρθωγραφυα εχω θεμα, αλλα τελικα μαλλον ψιλοθεματακι θα ναι :biggrin:


επισεις αυτο που δε βγαζει κανενα απολυτως νοημα ειναι το:

ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΔΗΞΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ 2) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΑΞΙ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 3) ΠΗΓΑΜΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΠΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΗΞΕΡΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΠΟΡΤΕΣ ΑΛΛΑΖΑΜΕ ΠΟΜΟΛΑ 4) ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΑΝΗΓΗ ΣΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ3 ΚΟΜΑΤΙΑ ΤΑ ΤΟ 1 ΓΙΝΕΤΕ ΣΚΑΛΑ ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΕ 2 ΚΟΜΑΤΙΑ Η 1+1 Η 3 ΜΙΑ ΣΚΑΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΗΞΗ

Που σχετιζεται η ηλεκτρολογια με τα αμαξια, τις σκαλες και τα πομολα??? :001_huh:

klik
11-01-18, 20:59
ΣΟΒΑΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, παγΜατι

ΝΕΚΤΑΡΙΟΟΣ
12-01-18, 10:11
παιδια καλημερα το στην γελαδα οσοι εχουν μεσον πανε μονο μπροστα . παραδειγμα ημουνα συμαθητης με καποιον ο οποιος ουτε παταγε στα μαθηματα το πηρε με 10 και επειδη ειχε μεσον τεραστιο και ηταν ετοιμος να μπει στην δεη του ειχαν , να φανταστειται πεδιλα καινουργια ,εργλεια κλπ, και οι μονοιμοι 40-45 χρονια δεναν τα πεδιλα με συρματα , τελικα ο πιτσιρικος το μετανιοσε εμηναν για καλη μας τηχη τα πεδιλαα και ειναι τωρα στον οτε χαχαααααα

antonisfa
12-01-18, 17:04
παιδια καλημερα το στην γελαδα οσοι εχουν μεσον πανε μονο μπροστα . παραδειγμα ημουνα συμαθητης με καποιον ο οποιος ουτε παταγε στα μαθηματα το πηρε με 10 και επειδη ειχε μεσον τεραστιο και ηταν ετοιμος να μπει στην δεη του ειχαν , να φανταστειται πεδιλα καινουργια ,εργλεια κλπ, και οι μονοιμοι 40-45 χρονια δεναν τα πεδιλα με συρματα , τελικα ο πιτσιρικος το μετανιοσε εμηναν για καλη μας τηχη τα πεδιλαα και ειναι τωρα στον οτε χαχαααααα
Θα του έπεφτε λιγάκι βαριά η δουλειά στους εναερίτες για αυτό πήγε στον ΟΤΕ...αυτά να μην υπήρχαν!

Panagiotis1988
12-01-18, 22:45
το προβλημα λυθικε θα ερχεται ο παλιοσ εγκαταστατης που το βοηθουσα για 2 ωρεσ την ημερα και θα πληρωνετε κανονικα ο αλλοσ δεν ξερη και το παραδεχεται κι ολασ αλλα ειναι επικυνδινωσ δεν ειναι να τον περνω μαζι μου

thomastropo
13-01-18, 00:23
το προβλημα λυθικε θα ερχεται ο παλιοσ εγκαταστατης που το βοηθουσα για 2 ωρεσ την ημερα και θα πληρωνετε κανονικα ο αλλοσ δεν ξερη και το παραδεχεται κι ολασ αλλα ειναι επικυνδινωσ δεν ειναι να τον περνω μαζι μου
Ωραια η προσφορα του! Λυσεις υπαρχουν παντα!