PDA

Επιστροφή στο Forum : Κάμερα P2P σύνδεση σε κινητό και ρούτερ. Βοήθεια ζητείται.



sotron1
21-05-18, 21:12
Γειά σας παιδιά. Αγόρασα μια καμερούλα για να βλέπει η γυναίκα μου την μάνα τις που είναι 80 χρονών.
Η κάμερα είναι αυτή.

https://www.e-smarteck.gr/TCT-H9-mini-asyrmati-camera


Από το κινητό την βλέπουμε μια χαρά, σύνδεση στο ρούτερ για να την βλέπουμε και από τον υπολογιστή είναι το θέμα μας.

Υπάρχει κάποιος να γνωρίζει ;

stam1982
21-05-18, 21:21
Δεν έχει κάποιο CD με την εφαρμογή για τον υπολογιστη;Στην εφαρμογή περνάς το σήριαλ της κάμερας και βλέπεις στο πισι μέσω cloud.

aktis
21-05-18, 21:48
Σωτήρη συγγνώμη αλλα απ οτι κατάλαβες δεν έκανες και την καλύτερη αγορά ...
Στην πρότεινε το κατάστημα για την συγκεκριμένη χρήση που θέλεις ; Αν ναι να την πάς πίσω ...

Η συγκεκριμένη καμερούλα ειναι σαν τις dashcam , τις κάμερες που εχουν τα αυτοκίνητα για την κίνηση
και μάλιστα απλή ( 20-30 δολλάρια στο ebay , φτηνή spy cam για να γραφει σε sd ,όχι για συνεχη παρακολούθηση που θέλεις εσυ )
Το wifi που έχει ειναι για να συνδεθείς κατευθειαν πάνω της , δεν εχει πουθενα ρυθμίσεις για p2p κλπ
Ισως να δοκιμάσεις αν έβαζες το teamviewer σε ένα κινητό στο σπίτι της πεθεράς σου με την εφαρμογη της κάμερας
και να στελνει την οθόνη του στο δικο σου σπιτι ...
αλλά δεν ξερω αν μπορει το teamviewer στο κινητο να κανει ταυτόχρονα και τις 2 συνδέσεις ( wifi direct + wifi to router )
Πιθανότατα το teamviewer θα θέλει 3g για να στειλει αυτα που παίρνει απο το wifi direct

https://www.ebay.com/itm/HD-1080P-WiFi-DIY-Module-Spy-Camera-Hidden-Mini-DV-DVR-Video-Motion-Detection-QZ-/172854050600

sotron1
21-05-18, 22:07
Δεν έχει κάποιο CD με την εφαρμογή για τον υπολογιστη;Στην εφαρμογή περνάς το σήριαλ της κάμερας και βλέπεις στο πισι μέσω cloud.

Δεν δουλεύει. Το πρόγραμμα που έχει, Βρίσκει μία IP Wi-Fi κάμερα που έχω σε ένα εξωτερικό χώρο αλλά την κάμερα αυτή, δεν την βλέπει, το κινητό μου δίπλα την βλέπει.

73932

sport_billys
29-07-18, 13:33
Θα κατεβάσεις το blue stacks στον υπολογιστη η ποια εφαρμογή ειναι στην ουσία Android στον υπολογιστη. Μετά θα μπεις απο το bluestacks στο play store και θα κατεβάσεις την εφαρμογή που έχεις και στο κινητό και έτσι θα βλέπεις και απο τον υπολογιστη


Sent from my iPhone using Tapatalk