Σύνδεση

Επιστροφή στο Forum : Κλήση από κέντρο Crow



george33
11-06-18, 19:01
Καλησπέρα, έχω εγκαταστήσει έναν crow με ένα gsm για κλήσεις σε περίπτωση παραβίασης, έβαλα μια κάρτα sim την οποία την εξάντλησε με μόλις λίγες κλήσεις...όσο διάστημα έκανα τις δοκιμές.
Μίλησα με τον προμηθευτή και μου είπε πως όταν κάνει κλήση και την απορρίψω από το κινητό, ενεργοποιείτε ο αυτόματος τηλεφωνητής του κινητού και η κλήση για τον συναγερμό συνεχίζεται με αποτέλεσμα να μου αδειάσει όλη την sim γρήγορα.
Ισχύει αυτό;
Και δεύτερον όταν έχεις κλήση πως πρέπει να αντιδράς για να μην χρεώνεις πολύ την κάρτα; Να απαντάς και μετά να το κλείνεις;

nestoras
11-06-18, 19:31
Ισχύει αυτό που σου είπαν αν έχεις ενεργοποιημένο τον τηλεφωνητή σου.
Να κοιτάξεις να βάλεις κάρτα στο gsm που να έχει δωρεάν κλήσεις προς το νούμερο που καλεί. Όλες οι εταιρείες δίνουν δωρεάν λεπτά για κλήσεις στο ίδιο δίκτυο.

george33
11-06-18, 19:43
Υπάρχει κάποιος συνδυασμός πλήκτρων για να απορρίπτεις μια κλήση χωρίς όμως να ενεργοποιηθεί ο τηλεφωνητής σου;

Nightkeeper
12-06-18, 00:23
Υπάρχει κάποιος συνδυασμός πλήκτρων για να απορρίπτεις μια κλήση χωρίς όμως να ενεργοποιηθεί ο τηλεφωνητής σου;
Νομίζω πώς δεν υπάρχει.
Οπως επίσης και η χρήση αυτόματου τηλεφωνιτή στα κινητά θεωρείται, κατά τη γνωμη μου πάντα,ξεπερασμένη .Αν δεν το χρειάζεται ο πελάτης καλύτερα να του πεις να τον απενεργοποίηση .

george33
12-06-18, 08:41
Ναι όντως δεν χρειάζεται. Αλλιώς απαντάς την κλήση και μετά την απορρίπτεις...έτσι;

vasilllis
12-06-18, 10:11
απαντας και για να γινει αντιληπτο οτι απαντησες πατας #.\Αν το εχεις προγραμματισει με κωδικο τοτε θελει κωδικο #