PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατασκευή Βιογραφικού Ηλεκτρολόγου βο -Εγκαταστάτη Ηλεκτρολόγου



Panagiotis1988
23-06-18, 00:00
καλισπερα αν μπορει καποιος να με συμβουλευση στην κατασκευη βιογραφικου εφτιαξα λογαριασμο στο www.kariera.gr (http://www.kariera.gr) , εφτιαξα ενα βιογραφικο εχω βαλη πραγματικα στοιχεια οτι εχω δουλεψη σε προγραμμα κεινωφελεσ του ΟΑΕΔ βοηθος εγκαταστατη Ηλεκτρολογου και εργατης σκαλωσιας θελω να μου δωσετε συμβουλες τι πρεπι να γραψω τι οχι εχω καποια προυπηρεσια απο ενα προγραμμα του ΟΑΕΔ σε λιγο τελιωνη σε 2-3 μηνες επιδη θα γινη παραταση αν συμφερη να σπασω το συμβολαιο και να βρω δουλεια Ευβοια- Βοιωτια κοντα στην χαλκιδα επιδη μενω Χαλκιδα και εχω τελιωση Επας ηλεκτρολογια ΕΗΕ και ιεκ θερμουδραυλικος το βιογραφικο το εχω φτιαξει


ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΣΥΝΤΟΜΟ



ΑΤΟΜΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ



ΟΝΟΜΑ:Π
ΕΠΙΘΕΤΟ:Σ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ:ΧΑΛΚΙΔΑ ΕΥΒΟΙΑ
e-mail:Stefanis1989@gmail.com
ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ:ΑΓΑΜΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ:16/10/1989
ΣΠΟΥΔΕΣ



Ε.Π.Α.Σ Ηλεκτρολόγια Ε.Η.Ε Εσωτερικών Ηλεκτρικών Εγκαταστάσεων
Ι.Ε.Κ τεχνίτης Θερμουδραϋλικός
Ενιαίο Λύκειο

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

Α)6 Μηνες Ηλεκτροτεχνίτης βοηθός εγκαταστάτη Ηλεκτρολόγου απο πρόγραμμα κεινωφελούς εργασίας του Ο.Α..Ε.Δ


Β) Έχω δουλέψει και σε τεχνική εταιρία οικοδομική σαν εργάτης σκαλωσιάς βοηθός τεχνίτη σκαλωσιάς


Σχετικα με εμενα

Ψάχνω δουλειά στην Χαλκίδα η' στην Ευβοία -Βοιώτια για τεχνιτής ηλεκτρολόγος έχω άδεια ηλεκτροτεχνίτη Α,Γ,Δ ειδικότητας και μπορώ να δουλεψω σαν βοηθος του εγκατάστατη ηλεκτρολόγου .
ΓΝΩΣΕΙΣ Η/Υ

Εχω απλές γνώσης Η/Υ


ΞΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ

ΑΓΓΛΙΚΑ: B class


ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Διπλώμα Οδήγησης β' ερασιτεχνικό

Panagiotis1988
23-06-18, 00:06
θελω να ρωτισω κατι ποσο ειναι ο μεσος ορος μισθου βοηθου εγκαταστατη εγω τωρα περνω 585 e μικτα μαζι με ενσυμα και 495 e καθαρα τι πρεπει να βαλω στο kariera.gr

mikemtb
24-06-18, 03:53
Παρε αγροτικο και γινε αγροτης , πιο πολλα θα βγαζεις 😀😀😀

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

IRF
24-06-18, 08:21
Προσπάθησε να έρθεις σε προσωπική επαφή με εργολάβους ή με όποιον νομίζεις ότι μπορείς να συνεργαστείς.Σίγουρα θα κάνεις το βιογραφικό αλλά να θυμάσαι ότι κάποιοι βασίζονται στην προσωπική επαφή.δηλαδή π.χ.εργοδηγός που είχε σωρό βιογραφικά και του πήρε όλους σε συνέντευξη(δεκάδες υποψήφιοι)αντί για συνέντευξη τους πήγε σε έναν καρβουνιασμένο βιομηχανικό πίνακα και είπε πάρε εργαλεία και φτιάχνε.Κάποιο άρχισαν να ρωτάνε διάφορα πως κάηκε αυτό; τι τροφοδοτεί το άλλο; κλπ ένας πήρε τα εργαλεία και άρχισε να φτιάχνει χωρίς κουβέντα αφού τον παρατηρούσε για μισάωρο (οι άλλοι ακόμα ρωτούσαν διάφορα)τελικά τον προσέλαβε.Επίσης η προϋπηρεσία σε κάποιους αναγνωρισμένους εργοδότες θα σου εξασφαλίσει μετά τη δουλειά χωρίς κανένα έλεγχο σε βιογραφικό μόνο που θα λες δούλεψα εκεί θα σε προσλαμβάνουν.Πρέπει να αποδείξεις τις γνώσεις σου τα χαρτιά δεν τα πιστεύει εύκολα κάποιος και συνήθως δεν έχει το χρόνο να τα μελετήσει.Επίσης θέλει να δει τον χαρακτήρα αυτού που θα συνεργαστεί;στριμάδι; άσχετος; τεμπελόσκυλο;

Panoss
24-06-18, 10:38
αντί για συνέντευξη τους πήγε σε έναν καρβουνιασμένο βιομηχανικό πίνακα και είπε πάρε εργαλεία και φτιάχνε.Κάποιο άρχισαν να ρωτάνε διάφορα πως κάηκε αυτό; τι τροφοδοτεί το άλλο; κλπ ένας πήρε τα εργαλεία και άρχισε να φτιάχνει χωρίς κουβέντα αφού τον παρατηρούσε για μισάωρο (οι άλλοι ακόμα ρωτούσαν διάφορα)τελικά τον προσέλαβε.
(ερώτηση άσχετου, οπότε μη βαράτε :001_rolleyes:) Δεν έπρεπε να ξέρει τι τροφοδοτεί η κάθε ασφάλεια στον πίνακα ώστε να βάλει τη σωστή;
Άρα αυτός που δεν ρώτησε τίποτα στην τύχη έβαζε τις ασφάλειες και κακώς προσελήφθη.

jimk
24-06-18, 10:46
(ερώτηση άσχετου, οπότε μη βαράτε :001_rolleyes:) Δεν έπρεπε να ξέρει τι τροφοδοτεί η κάθε ασφάλεια στον πίνακα ώστε να βάλει τη σωστή;
Άρα αυτός που δεν ρώτησε τίποτα στην τύχη τα έφτιαχνε και κακώς προσελήφθη.


Ε,λογικα θα ειχε τις παλιες πανω και θα ειδε τα αμπερ..Εκτος κ αν ο εργοδοτης ηταν ασχετος και ενθουσιαστηκε απο την εργατικοτητα του ηλεκτρολογου.Γενκα οι εργοδοτες θελουν να ξεπετανε γρηγορα τις δουλειες για να πηγαινενουν στις επομενες ,αν φουντωσει και καμια ασφαλεια μετα απο κανενα μηνα οκ δεν τρεχει και κατι παντα οι αλλοι φταινε.:001_smile:

Panoss
24-06-18, 11:00
Α οκ, νόμιζα ότι με το 'καρβουνιασμένο'

καρβουνιασμένο βιομηχανικό πίνακα
εννοούσε καρβουνιασμένο, να έχει μείνει μόνο κάρβουνο.

SProg
24-06-18, 11:29
Αλλο μηνυμα προσπαθει να περασει. Δε μας ενδιαφερει το παραδειγμα σαν παραδειγμα.

nestoras
24-06-18, 11:40
Συνηθως στα βιογραφικα αναφερεις αν εισαι επικοινωνιακος, συνεργασιμος, αν εχεις συμμετοχη σε συλλογους κτλ. για να δειξεις οτι δεν εχεις προβλημα να εργαζεσαι σε ομαδα (αν και θα το κρινει ο εργοδοτης σου στην τελικη).

Επισης, αν υπαρχει οποιαδηποτε εξειδικευση (πχ plc, αυτοματισμοι ή οτιδηποτε αλλο σχετικο) πρεπει να το αναφερεις.

IRF
24-06-18, 22:19
Άρα αυτός που δεν ρώτησε τίποτα στην τύχη έβαζε τις ασφάλειες και κακώς προσελήφθη.
Όχι φυσικά δεν τις έβαζε στην τύχη έψαξε μόνος του και βρήκε που πάει το κάθε τι και τι πρέπει να βάλει και μάλιστα σωστά.Δεν γίνεται για τα πάντα να ρωτάει κάποιος για το οτιδήποτε.

Panoss
25-06-18, 00:33
Πώς το έκανε αυτό; Αφού μπροστά του είχε έναν καρβουνιασμένο πίνακα:

καρβουνιασμένο βιομηχανικό πίνακα

vasilllis
25-06-18, 08:35
Γιατί απορειτε;σε ένα καμμένο πίνακα δεν ξεχωρίζεις την διατομή των καλωδίων ώστε να τα ασφαλίσεις με την κατάλληλη ασφάλεια;

Panoss
25-06-18, 09:27
Εγώ απορώ γιατί ως 'καρβουνιασμένο πίνακα' φαντάζομαι (δεν έχω δει) ένα κάρβουνο.
Στο οποίο, φυσικά, δεν μπορείς να ξεχωρίσεις απολύτως τίποτα.

Τώρα, αν ως 'καρβουνιασμένο πίνακα' εννοεί κάτι στο οποίο μπορείς να ξεχωρίσεις διατομές καλωδίων, τότε μιλάμε για κάτι τελείως διαφορετικό.
Και στο φτιάχνω ακόμα κι εγώ.

nestoras
25-06-18, 10:45
Πανο, μηπως ήσουν στους υποψηφιους που τελικα δεν πηραν στη δουλεια τοτε με τον καρβουνιασμενο πινακα; :-D