PDA

Επιστροφή στο Forum : Οριστική Διαγραφή Δεδομένων



Leonardo
12-07-18, 22:13
Γεια παιδια!
Οτα κανω απεγκατασταση ενος προγραμματος- παιχνιδιου, πως κανουμε οριστικη διαγραφη των δεδομενων που απομενουν στον φακελο στο Programs Files. Εκανα απεγκατασταση ενα παιχνιδι για παραδειγμαα και οταν εκανα εγκατασταση το ιδιο αλλα διαφορετικα εκδοση μου εμφανισε τις ρυθμισεις της προηγουμενης εκδοσης που ειχα. Αυτο ισχυει και για τα προγραμματα ε...!!!

Πατέντες
12-07-18, 22:46
Οι ρυθμίσεις αυτές, μπορεί να είναι κλειδιά στην registry που θέλουν και το ανάλογο registry cleaner. Αλλά αν δεν το έχεις ξανακάνει (την εκκαθάριση της registry) μπορεί ο υπολογιστής να μην ξανανοίξει......

Leonardo
12-07-18, 23:01
Οι ρυθμίσεις αυτές, μπορεί να είναι κλειδιά στην registry που θέλουν και το ανάλογο registry cleaner. Αλλά αν δεν το έχεις ξανακάνει (την εκκαθάριση της registry) μπορεί ο υπολογιστής να μην ξανανοίξει......

Οχι, δεν εχω ξανακανει εκκαθαριση μητρωου, αλλα ξερω τι ειναι. Εαν ειναι ευκολη διαδικασια ας πει καποιος να το κανω. Το λαπτοπ ετσι κι αλλιως θα παει για φορματ (αυτο με την επαναφορα της αρχικης κατασταασης του συστηματος, που ειναι σαν φορματ).

gep58
12-07-18, 23:47
Οχι, δεν εχω ξανακανει εκκαθαριση μητρωου, αλλα ξερω τι ειναι. Εαν ειναι ευκολη διαδικασια ας πει καποιος να το κανω. Το λαπτοπ ετσι κι αλλιως θα παει για φορματ (αυτο με την επαναφορα της αρχικης κατασταασης του συστηματος, που ειναι σαν φορματ).


εγώ αντί για αφαίρεση προγραμμάτων μέσω win χρησιμοποιώ το IObit Unistaller (https://www.iobit.com/en/advanceduninstaller.php?) και την επιλογή του "Powerfull scan" όταν πρόκειται να απεγκαταστήσω ένα πρόγραμμα. Ψάχνει εναπομείναντα στοιχεία στην registry και φακέλους και τους διαγράφει

74572

74573

Gaou
12-07-18, 23:51
βαλε το ccleaner σβησε ολα τα προγράμματα και άστο να κάνει καθαρισμο. εχει και επιλογή για την μητρώο.

Leonardo
18-07-18, 16:00
εγώ αντί για αφαίρεση προγραμμάτων μέσω win χρησιμοποιώ το IObit Unistaller (https://www.iobit.com/en/advanceduninstaller.php?) και την επιλογή του "Powerfull scan" όταν πρόκειται να απεγκαταστήσω ένα πρόγραμμα. Ψάχνει εναπομείναντα στοιχεία στην registry και φακέλους και τους διαγράφει

74572

74573

Καλο φαινεται αυτο, το εχω το προγραμμα, αλλα τωρα το εχω κανει φορματ. Σιγουρα θα μου χρειαστει στο μελλον, οποτε θα κρατησω αυτο το προγραμμα, το CCleaner το ειχα και δεν μου αρεσε και πολυ...