PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με καταγραφικό hikvision.



serthan
10-08-18, 11:14
Καλημέρα, έχω ένα καταγραφικό hikvision όπου μετά από διακοπή ρεύματος χάνει την ώρα και την ημερομηνία και σήμερα παρατήρησα ότι χάνει τις καταγραφές και αναβοσβήνει το status. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν αλλάξω την μπαταρία 1220 που έχει αν θα λυθεί το πρόβλημα ή αν υπάρχει κάποια άλλη λύση;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

kioan
10-08-18, 11:34
Για την απώλεια ημερομηνίας και ώρας σίγουρα θα βοηθήσει η αλλαγή της μπαταρίας. Την έχεις μετρήσει εκτός πλακέτας με πολύμετρο;

Θεωρητικά οι καταγραφές δεν θα έπρεπε να χάνονται, αλλά υποθέτω (χωρίς να έχω εμπειρία από hikvision) μήπως αυτό είναι παρενέργεια της απώλειας ημερομηνίας. Ίσως στο ξεκίνημα του μετά από διακοπή ρεύματος, εφόσον έχασε την ημερομηνία και γύρισε πχ 01/01/2000, να βλέπει στον δίσκο εγγραφές με μελλοντική ημερομηνία και να τις διαγράφει.

stam1982
10-08-18, 14:26
Το δισκο τον ελενξες;Αν ο δισκος ειναι σε καλη κατασταση πιθανοτατα πας για καταγραφικο.

serthan
10-08-18, 14:54
Το δισκο τον ελενξες;Αν ο δισκος ειναι σε καλη κατασταση πιθανοτατα πας για καταγραφικο.

Άλλαξα την μπαταρία(1220) τελικά και λειτουργεί κανονικά τώρα. Ο δίσκος δεν μου έβγαλε κανένα σφάλμα.