PDA

Επιστροφή στο Forum : Ευρεση ρολογιου ΔΕΗ χωρις αριθμο παροχης



Jason EV
09-03-19, 22:12
Καλησπέρα σας. Υπάρχει ένα σπίτι στην επαρχία που έχει κοπεί το ρεύμα εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Σκοπός μου είναι να μάθω αν υπάρχει χρέος απλήρωτο. Δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος λογαριασμός και από την ΔΕΗ μου ζητάνε το αριθμό παροχής για να μου που πουν το χρέος. Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν πάω στο σπίτι εκεί να βρω ποιο είναι το ρολόι του σπιτιού; να επισημάνω ότι δεν θα είναι το μοναδικό ρολόι που δεν θα δουλεύει από το σύνολο των 7 που υπάρχουν.

el greco 1
09-03-19, 22:18
στο κιβωτιο του δεδηε μπρωστα υπαρχει αλουμινενιο ταμπελακι με αριθμους αν δεν εχει χαθει αλλα αν παρεις ενα λογαριασμο απο γειτονικο μετρητη θα το βρουν.

klik
10-03-19, 00:43
Αν πάρεις όλους τους αριθμούς μετρητών χωρίς σύνδεση και ρωτήσεις στη ΔΕΗ δεν θα σου πουν; Στη ΔΕΗ μαζί με το όνομα έχουν καταχωρήσει και τον αριθμό ορόφου και διαμερίσματος. (Θα πρέπει βέβαια να ξέρεις σε τι όνομα έβγαινε).

Υπάρχει μολυβδοσφραγίδα στο ρολοί; Αν όχι, μπορεί κάποιος ηλεκτρολόγος με ένα πολύμετρο ή μια λάμπα να στο βρει στο πι και φι.

facnis
10-03-19, 10:34
Να φανταστώ δεν είναι στο όνομα σου ή όχι ? Αν έχεις εν νομό συμφέρων με αποδεικτικά μπορείς και με το ΑΦΜ, ΑΔΤ και με το Όνομα του χρήστη μέσο του συστήματος ΕΡΜΗ. Τα αποδεικτικά δεν ξέρω αν υπάρχουν αν οχι δεν νομίζω να κάνεις κατι.

koxlas
10-03-19, 10:51
Μονο ο ιδιοκτητης μπορει να μαθει για το μετρητη αν υπαρχει χρεος κλπ ή καποιος με εξουσιοδοτηση δεν σου λενε ζητανε ταυτοτητα και ενα λογαριασμο

rama
10-03-19, 11:44
Ζήτα από τον ιδιοκτήτη του ρολογιού να πάει να αιτηθεί επανασύνδεση. Μιά χαρα θα τα βρούν και τα νούμερα, και τα χρέη, και τις σφραγίδες, και όλα. Και μετά αποφασίζεις αν θα πληρώσεις.

Jason EV
10-03-19, 18:06
Δυστυχως δεν το βρισκουν με το αφμ. Το ρολοι δεν ξερω αν εχει σφραγιδα καθως δεν εχω παει εκει ακομη.

mikemtb
30-12-21, 20:16
Δυστυχως δεν το βρισκουν με το αφμ. Το ρολοι δεν ξερω αν εχει σφραγιδα καθως δεν εχω παει εκει ακομη.ποτέ δε μας είπες: τι εγινε τελικα, εβγαλες ακρη? και με ποιο τρόπο ?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρελός Επιστήμονας
31-12-21, 10:15
Αν αγοράσατε, νοικιάσατε ή κληρονομήσατε το σπίτι, έχετε έννομο συμφέρον και η ΔΕΗ θα σας εξυπηρετήσει. Διαφορετικά το αίτημά σας στερείται νομικής βάσης.

vasilllis
31-12-21, 10:39
Κληρονομιά με 15 κληρονόμους το κόβω

Jason EV
31-12-21, 13:53
Κληρονομιά με 15 κληρονόμους το κόβω
Με λιγότερους αλλα καλή η μαντεψιά. Η προσπάθεια εγκαταλήφθηκε δυστυχώς.