PDA

Επιστροφή στο Forum : RDS CODER AEV RDSI 3800



Xailanter
27-04-19, 19:55
Καλησπέρα παιδιά και χριστός ανέστη προκαταβολικά..Έχω το συγκεκριμένο Rds Coder το συνδέω κανονικά βγάζει μήνυμα κανονικά στα ραδιόφωνα άλλα δεν μπορώ να στείλω κάποιο μήνυμά γιατί δεν έχω βρει κάποιο λογισμικό,Από ένα γνωστό που ρώτησα ιταλο μου είπε οτι λειτουργεί μονο σε περιβάλλον Dos..Άλλα δεν μπόρεσα να καταλάβω κατι!Αν υπάρχει κάποιος φίλος που να είχε το συγκεκριμένο μοντέλο και μου εξηγήσει πως λειτουργεί θα ήμουν υπόχρεος..Σας Ευχαριστώ προκαταβολικά..
Σε λίγο ανεβάζω και φωτογραφίες ισως βοηθήσει λιγο...

7790577906779077790877909

mikemtb
28-04-19, 09:48
Με την εταιρία, επικοινωνησες?
http://www.aev.eu/index.php/contatti/

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Xailanter
28-04-19, 11:59
Ναι φίλε μου έστειλα εμαιλ και μου απάντησαν οτι δεν έχει σειριακή ο 3800 ενώ εχει βλέπε την τελευταία φωτογραφία Νο 5 που ανέβασα πιο πάνω!


77913

Xailanter
28-04-19, 12:11
Το rds λειτουργεί κανονικά όταν το ανοίγω άπλα γράφει
Aev το μοντέλο του coder τα τηλεφωνά της εταιρίας και την διεύθυνση..
Άπλα εγω δεν μπορώ να στείλω τα δικά μου μηνύματα, σίγουρα υπάρχει τρόπος αλλα δεν με απαντάνε δεν ξέρω γιατί!
Μονό ενα γνωστός ιταλος με είπε οτι δουλεύει σε περιβάλλον dos άλλα μετά απο εκεί χάθηκε και αυτός..

77914

mikemtb
28-04-19, 19:03
Ο ιταλός είπε ότι η σειριακή θύρα στον 3800 δεν είναι ενεργή... Τώρα, πως προγραμματίζεται αυτό, τι να σε πω.
Εκει που λέει keyboard , μάλλον κάνα δικό του θέλει.
Στείλε στον ιταλό ότι θέλεις το
user/programming manual, με φωτογραφία του serial number του μηχανήματος.


Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Xailanter
28-04-19, 21:21
Έτσι λέει άλλα εγώ που άνοιξα και κοίταξα μέσα μια χαρά συνδέεται στην mainboard και είναι και ενεργή αυτός η λάθος κάνει η με δουλεύει!
Του ξανά έστειλα μήνυμα με φωτογραφίες να δούμε αν απαντήσει..

electron
28-04-19, 22:43
Αν και αυτό που θα πω δεν αποτελεί λύση επί του συγκεκριμένου, γιατί δεν πας σε κάτι software του τύπου stereo tool; Αυτός ο coder είναι πλέον μιας άλλης εποχής.

Xailanter
29-04-19, 03:44
Ναι το δουλεύω το στερεό τοολ είναι και πολύ καλό μάλιστα και γρήγορο,Αλλα επειδή έχω το συγκεκριμένο μηχάνημα θα ήθελα να το χρησιμοποιήσω χωρίς να συνδέω υπολογιστές ...Δεν θέλω να κάνει και πολλά πράγματα άπλα να δείχνει το όνομα του σταθμού και την συχνότητα..Και να το συνδέω απο την ανεξάρτητη είσοδο του εξιτερ που έχει για RDS Χωρις να τα περνάω όλα από το MPX..
Kαι μιας και αναφέραμε το στερεό τοολ μήπως έχει κάνεις το airomate 2 full Καθως και το BreakawayOne or Breakaway Broadcast (http://www.breakawayone.com)