PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπόγραψα Συμβόλαιο και δεν τηρήθηκε. ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΞΑΝΑ.



Panagiotis1988
31-05-19, 21:12
καλίσπερα ειμαι μαλάκας υποψραψά συμβολαίο χωρήσ να ξερω τι γινεταί στη αγορά και με τα συμβόλαια υπογραψά σε μια τεχνική εταιριά Α.Ε μεσα στη 20 μεγαλύτερες ελληνίκες αλλα απο της μικροτερές βιάστικα νομιζοντάς οτι δεν θα έβρισκα δουλειέ και εχάσα συμβολαιο με δουλειά της δεη σε πέρασμα γραμμών και σύμβαση με χοτ σποτ ανανέωση και έμεινα άνεργος ξανα, υπόγραψα συμβόλαιο με τεχνική αιτερια ηλεκτρολογικων εργασιών το συμβολαιο ελεγε αρχιζη να δουλευεισ 9 το πρωι και τελιωνης 15.40 αλλα δεν τελιωνα 15.40 ουτε αρχιζα 9.00 το ωραριων ητανε 6.30 και τελιωνα 19.00 το απογευμα 80 λεπτα ητανε η μεταφορα μου. Και μου πληρώνανε ξενοδοχειο φτηνό με συγκάτοικο αλλα οχι τρωφή και επερνα 33,5 ε το ένσυμο ητανε ακριβό λόγο επικυνδινώτητας γυρω στα 15 ε εχω αδεια βοηθου ηλεκτρολόγου δουλευα στη καρυστο στη κατασκευη ενωσ υποσταθμου η συνθηκεσ ητανε ασκημες φυσαγε σκονη και βαραγε ο ηλιος ολη την ωρα υμασταν σε υψομετρο πανω απο 800 μετρα ,εδωσα το 100% τη πρωτη μερα τραβιξα καπου 30 αγωγουσ 4-5 εκατοσα παχουσ συν χαμαλικη δευτερη μερα ητανε χειροτερα εφτιαξα καλωδια υπερυψηλησ με ενα εμπειρο που δεν μιλαγε ητανε μουγκόσ μεταφορικά χειριζοτανε το καλουπι ακροδεκτη και εγω παταγα την πρεσα φτιξαμε 7 καλωδια το καθε καλωδιο ηθελε 3 πρεσαρισματα στο πανω και 3 στο κατω ακροδεκτη καθε πρεσαυσμα ηθελε 130 πατηματα λασκαρε η πρέσα καπωσ και ο χειριστησ γερανοφορου μου ειπε να το πληρώσω νευριασα με κηταγε και καθότανε ειμουνα ετιμοσ να το δειρο μετα λιμαρα τουσ ακροδεκτεσ ο αλλοσ του τοποθετισε επιασα ο μαλακασ κουβεντα με το εργοδηγο ευχαριστω το θεο που τα επαθα ωστε να φυλαγομε καταλαβα οτι ο εργοδηγοσ ητανε ενα μοχθηρο ανθρωπακι δεν σεβοτανε κανενα ητανε χειροτεροσ απο ενα κλευτη υπεργολαβο που δηλωνε κουμουνιστης ητανε πονηροσ κουβεντιασαμε μετα μου ειπε μιλαω πολυ ενω δουλευα και μιλισαμε λιγο ωστε να μειωση την αξια τησ δουλειας μου εκανα το λαθος να σζητησουμε για το συμβολαιο του ειπα εχω υπερωρια 5 ε μου ειπε βγαζησ ποιο πολλα απο εμενα και αλλαξε σταση με πιεσε να βγαλω ποιο πολυ δουλεια το καθε καλωδιο ειθελε 800 πατηματα πρεσασ ειχα βγαλη 7 την επομενη μερα εβγαλλα αλλα 4 καλωδια πρεσαριστά και λιμαρισμένα και τα ειχα κοψη με το εναριτη που κραταγε το καλουπι του ειπα ειμαι λιωμα με εβαλε και καθαρισα 4 δωματια 60 τμ το καθε ενα σφουγκαρισμα σκουπισμα ,αυτο μετα τα 4 καλωδια πρεσαριστα μετα συναρμολογουσαμε γεφυρα μου ειπε βιδωσε , δεν ειχε αεροκληδο μπορουσαμε να το βιδωσουμε η με καστανια απο πανω η με γερμανικο κληδει απο κατω μου ειπέ δεν ξερήσ τι ειναι το "παξιμαδί" ενω ήξερα εκατσα στησ πετρεσ μου πονεσε ο χιαστος που εχω θεμα λερωσα το παντελονι σηκωθηκα και μου ειπε το μοχθηρο ανθρωπακι λερωσες απο πισω επιδη εκατσες και δεν δουλεψες ενω ειχα κατσει να βιδωσω τησ λαμές τησ γεφυρας νευριασα υποχωρισε δεν σας ειπα οτι δεν μου ειπε ο εργοδηγος οτι η εραιρια πληρωνη τα μεταφορικα του ζητησα τα ειδητηρια κτελ μου ζητησε αποδηξη αυτο τη 2' μερα φυγαμε 3' μερα τρελαθικα το πειρα τηλεφωνω υπολογισα οτι ειχα κανη καπου 8500 πατηματα πρεσας και βγηκε μια σειρα απο το υποσταθμο απο τησ 5-6 σειρεσ που ειχε το περνω τηλ δου λεω η θα αλλαξης τακτικη να ισώμηραστει η σκληρη δουλεια η παρετουμαι δεν σε εχω αναγκη λεφτα εχω και ο πατερα μου χωραφιά μου ειπε δεν αλλαζω τακτική και με εβριξε τον πειρα ξανα να επανωρθωσω μου λεέι δεν το συζητω θα μιλισουμέ μου λεεί το πρωί για την παρετησή .Το πρωι ήθελε να με βριση υποχωρισε επιδη καταλαβε οτι αν τσακωνομσταν θα μασ εβλεπαν η αλλη και θα εβριζαν αυτον μου ειπε αυτο το ανθρωπακι ζημιωσα την εταιρια επιδη πειρα και ρουχα εργασιας ενω αυτα ηθελα να τα αφισω μου ειπε παρτα ωστε να κλεψη την εταιρια και καλα αγοραζοντας καινούρια ενώ θα ειχε τα παλια ζυτησα απολυση μου ειπανε θελουμε τα ρουχα η εταιρια και ξεχασα να σας πω οτι του ειπα αν φυγω εγω θα φυγουνε και αλλη και θα εχεισ προβλημα με τη θεση σου αυτός ητανε μοχθηρός πονηρός αχαριστως τελιώνα κατι δυσκολό αλλα δεν εβαζέ αλλούς να μειραστούμε τη δουλεια με ειχε σαν δουλό εγω δεν ζημιωσα την εταιρια τους εβγαλα κερδός πολυ και της υπερωριές ισως δεν της παρώ δεν μπορεσά να φυγω για βορειο εύβοια δεν εχει λεωφορείο πειγα με κτελ μαρμαρί πληρωσά εισητηριο για πλοιο εμηνα ραφινά πειρα κτελ και εφτασα κεντρό αθηνας μετα ταξί μετα εφτασά κτελ για βορείο ευβοια και στο τελός πληρωσα ταξι για το σπιτή ξανα βγηκα και ζημιωμενός στο τελός εχασά 2 δουλείες και καθιστερησε και το ταμειο ανεργείας.

kioan
31-05-19, 21:34
Διακρίνω ένα επαναλαμβανόμενο (https://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=91085) μοτίβο (https://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=92650)

Panagiotis1988
31-05-19, 21:36
καλισπέρα Σα παρακαλώ βοηθηστέ με ειμαι σε δυκόλη θεση δεν θελώ εςιρωνικά σχολία περι δυσλεξείας ειναι αναγκή εχω προβλήμα ο καθε ένας θα μπορουσέ να ητανέ στη θεσή μου

Panagiotis1988
31-05-19, 21:38
ΘΕΛΩ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΗ ΑΘΕΤΙΘΙΚΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΚΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ 3 ΔΟΥΛΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΓΟΣ ΕΠΙΔΗ ΒΙΑΣΤΙΚΑ

nick1974
31-05-19, 21:46
Διακρίνω ένα επαναλαμβανόμενο (https://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=91085) μοτίβο (https://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=92650)κατσε να ριξω υποτιτλους γιατι που να το καταλαβει...Μεταφραση απο Ελληνικα σε Παναγιωτιστικα:"δοίακρηνο αινά αιπαναλβάνωμαινω μωτιβώ" Τουλαχιστο να καταλαβαινει ωστε να χει δικαιωμα απαντησης (τετοια ...Κλιγκον δεν εχει ουτσε στη μεταφραση του google)

SV1JRT
31-05-19, 21:47
Καλησπέρα Παναγιώτη.
Τι ακριβώς ζητάς από το φόρουμ δεν έχω καταλάβει....
Την παροιμία που λέει "Την υπογραφή μας και την πού##α μας προσέχουμε που την βάζουμε" ΔΕΝ την είχες ακούσει ποτέ ??
Και καλά, είσαι δυσλεξικός και δεν το έχεις. ΓΙΑΤΙ δεν έδωσες 50 ευρώ σε έναν δικηγόρο να σου πει τι λέει το συμβόλαιο πριν το υπογράψεις ??
Τώρα που έχουν την υπογραφή σου δεν γίνετε τίποτα !!!!!

.

nick1974
31-05-19, 21:53
ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΓΟΣ ΕΠΙΔΗ ΒΙΑΣΤΙΚΑ

Επειδη βιαστηκες η μηπως εγραψες κατι -οτιδηποτε- και σε διωξαν?

Panagiotis1988
31-05-19, 22:00
ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΓΟΣ ΕΠΙΔΗ ΕΙΧΑ ΑΛΛΕΣ 2 ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΦΙΣΑ ΓΙ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗΣ 3'

Panoss
31-05-19, 22:09
Συνονόματε.
Κι υπογραφή σου ανορθόγραφη θα είναι οπότε άκυρη!
Δεν έχεις υπογράψει τίποτα.
Τους την έφερες!:lool:

744
31-05-19, 22:15
Ακόμα και τώρα, με την υπογραφή του, δεν σημαίνει ότι δεν έχει δικαιώματα ή δεν μπορεί να τα διεκδικήσει.

Η λύση δυστυχώς όμως, πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις, είναι μόνο δικαστικά.

Δικηγόρος, καλός στα εργατικά και καλή τύχη.

nick1974
31-05-19, 22:18
καλισπέρα Σα παρακαλώ βοηθηστέ με ειμαι σε δυκόλη θεση δεν θελώ εςιρωνικά σχολία περι δυσλεξείας ειναι αναγκή εχω προβλήμα ο καθε ένας θα μπορουσέ να ητανέ στη θεσή μουΠαναγιωτη αν σε ενοχλουν τα ειρωνικα σχολια για την υποτειθεμενη δυσλεξια σου μια καλη αρχη ειναι ασχετα με την ανορθογραφια (που μπορει οντως να ειναι αληθινη) να σταματησεις το δουλεμα και τουλαχιστο να μη βαζεις τονους. Το να τους βαζεις στη σωστη θεση ειναι οκ, το να μη βαζεις καθολου ειναι επισεις οκ, το να τους βαζεις οπου να ναι απλα δειχνει οτι μας δουλευεις.
(σε ολοκληρο το κειμενο μονο η λεξη "μαλακας" ηταν σωστα τονισμενη)
Επισεις ΑΝ οντως ισχυουν ολα αυτα τα απομνημονευματα που εχεις γραψει κατα καιρους, που δεν πειθομαι και τοσο αλλα τεσπα, καλως ηρθες στον πραγματικο κοσμο που για να πληρωνεσαι πρεπει να δουλευεις κι οχι να κριτικαρεις και να δουλευεις τους γυρω σου. Αν δε σ αρεσει το επαγγελμα που διαλεξες και το κανεις απο αγγαρια βρες ενα που να σου ταιριαζει και ακολουθα το (απεφυγε το "μαγειρας" παντως γιατι εκει εχουν μαχαιρια )



Ακόμα και τώρα, με την υπογραφή του, δεν σημαίνει ότι δεν έχει δικαιώματα ή δεν μπορεί να τα διεκδικήσει.

Η λύση δυστυχώς όμως, πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις, είναι μόνο δικαστικά.

Δικηγόρος, καλός στα εργατικά και καλή τύχη.

Ναι νταξ... να διεκδικικησει, ισως και να γινεται, αλλα ΤΙ να διεκδικησει ακριβως?
Το σιγουρο καρκινο που τους εβγαλε? Αν δεις το παρελθον του καθε λιγους μηνες ανοιγει θεματα για το "που εμπλεξε" και το "ποσο μαλακες ειναι ολοι γυρω του" και ποσο "ασχετοι και καριοληδες ειναι οι μαστορες του" κτλ κτλ κτλ

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Panagiotis1988
31-05-19, 22:28
ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΘΕΤΙΘΗΚΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ 9.00 ΜΕ 15.40 ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑ 7.15 ΜΕ 6 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.

ΕΚΑΝΑ 3 ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΑ ΜΕ 12 ΩΡΕΣ ΥΠΕΡΩΡΙΑ ΧΡΕΩΘΗΚΑ ΣΩΒΡΑΚΑ ΡΟΥΧΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ 100 Ε ΚΑΙ 100 ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ 100 Ε ΧΩΡΗΣ ΤΗ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΝ ΤΟ ΩΡΑΡΙΑ ΗΤΑΝΕ 8 ΩΡΕΣ ΘΑ ΕΙΜΟΥΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ

nick1974
31-05-19, 22:32
ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ

Καλως ηρθες στον κοσμο των μεγαλων, ξερεις ποσες φορες εχω μπει μεσα οικονομικα?

Panagiotis1988
31-05-19, 22:46
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΝΑ ΜΕ ΥΠΟΣΤΙΡΙΞΗ ? ΑΘΕΤΙΣΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΕΤΑΙΡΙΑ ΥΠΟΓΡΑΨΑ 8 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ 12 ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΙΘΩ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΠΙΔΗ ΑΓΟΡΑΣΑ ΡΟΥΧΑ 100Ε ΚΑΙ 100 ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ

lepouras
31-05-19, 22:52
σαν τή υποστήριξη θες?

nick1974
31-05-19, 22:53
σαν τή υποστήριξη θες?

Αν αποφασιστει παντως απεργια πεινας εξω απ την τεχνικη εταιρια εμενα υπολογιστε με, ψαχνω ενα καλο κινητρο να χασω 12 κιλα :lool:

Panagiotis1988
31-05-19, 22:53
ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑ ΠΑΘΩ

jimk
31-05-19, 22:54
σαν τή υποστήριξη θες?
Η ψυχολογικη η χρηματικη
Οτι εχουμε ευχαριστηση

nick1974
31-05-19, 22:55
ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑ ΠΑΘΩ

Απλο, να αλλαξεις επαγγελμα και να ακολουθησεις κατι που να σ αρεσει (αν σ αρεσει τιποτα) ωστε να μην πριζεις τους γυρω σου και να μη σε διωχνουν με τις κλωτσιες ουτε να σε τρολλαρουν

Panagiotis1988
31-05-19, 22:56
ΓΙΑΤΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΟΟΛΙΓΚ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΛΟ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΘΕΜΑ ΑΝΟΙΞΟ

Panagiotis1988
31-05-19, 23:00
ΤΙ ΕΠΑΓΚΕΛΜΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΡΕ ΜΕ ΑΣΚΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΕΧΕΤΑΙ ΔΗΞΗ ΦΩΤΩΣ ΝΑ ΤΡΑΒΑΝΕ ΦΑΣΗ ΟΧΙ ΑΠΟ ΚΟΥΤΙ ΔΙΑΚΛΑΔΩΣΗΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΚΟΥΤΙ ΜΠΡΙΖΑΣ ΣΟΥΚΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΗ ΤΕΤΟΙΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΙΝΕΤΕ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΤΟΝΟΥΣ ΣΤΑ ΑΘΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΤΑΙ ΓΙΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΤΕΜΠΕΛΗ ΧΩΡΗΣ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΤΑΙ ΠΑΡΗ ΣΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ ΚΡΙΝΩΝΤΑΣ ΜΕ ΑΧΡΗΣΤΟ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΗΝΗ ΠΟΥ ΕΙΜΟΥΝΑ ΕΦΤΙΑΞΑ 11 ΚΑΛΩΔΙΑ ΥΨΗΛΗΣ ΤΑΣΗ ΚΟΨΙΜΟ ΛΙΜΑΡΙΣΜΑ ΠΡΕΣΑΡΙΣΜΑ 8500 ΠΑΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΡΙΞΗ ΧΙΑΣΤΟΥ ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΠΟΔΙ ΘΑ ΜΕ ΠΙΕΖΑΝΕ ΝΑ ΕΒΓΑΖΑ ΚΙ ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΕΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΘΕΝΑ ΖΗΜΙΑ ΣΤΟ ΓΟΝΑΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΛΕΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΑ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ 33 ΚΟΛΟ ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΕΡΓΟΔΗΓΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΜΑΙΜΟΥ ΠΟΥ ΒΓΑΖΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΥΓΑ ΞΥΓΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΣΗ

nick1974
31-05-19, 23:02
ΓΙΑΤΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΟΟΛΙΓΚ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΛΟ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΘΕΜΑ ΑΝΟΙΞΟ

κατ αρχας γιατι μιλας στον πλυθηντικο? Ολοι οι υπολοιποι απαντανε ευγενεστατα, και μονο εγω σε ειρωνευτηκα στα ισια.
Απαντηση τωρα στην ερωτηση:

1. Γιατι ΟΛΑ ανεξαιρετως τα θεματα που ανοιγεις ειναι ακριβως το ιδιο θεμα με διαφορετικους εργοδοτες
2. γιατι γραφεις εσκεμενα ανορθογραφα (τωρα ξεκινησες και τα κεφαλαια που υπονοουν οτι φωναζεις) και χρησιμοποιεις τονους οπως να ναι κι οπου να ναι
3. Γιατι εδω ΔΕΝ ειμαστε δικηγοροι και τα θεματα σου αφορουν τετοιους
4. Επισεις δεν ειμαστε κατι σαν τους ανωνυμους αλκοολικους για να παρεχουμε ψυχολογικη υποστηριξη.
5. ...θες κι αλλα?


EDIT:
5
ΜΕ ΑΣΚΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΜΕ ΑΔΕΙΑ ΕΧΕΤΑΙ ΔΗΞΗ ΦΩΤΩΣ ΝΑ ΤΡΑΒΑΝΕ ΦΑΣΗ ...ΚΤΛ ΚΤΛ ΚΤΛ
Και γι αυτο...

Panagiotis1988
31-05-19, 23:05
ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΣΕΤΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΑΦΑΝΕ ΦΑΣΗ ΑΠΟ ΚΟΥΤΙ ΣΟΥΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΘΑ ΤΗΣ ΕΧΟΥΝΕ ΞΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΑΝΕ ΩΠΟΣ ΜΕΡΙΚΗ ΕΔΩ ΓΑΜΑΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΟΔΑΠΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝΕ ΒΟΗΘΗ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΓΥΡΙΖΗ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΔΑ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΝΕ ΣΤΗ ΘΕΗ ΑΥΤΗ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ Η ΞΕΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ

stauros772000
31-05-19, 23:11
nik,οπως βλεπουν ολοι,το συγκεκριμενο νημα,σε χαλαει.ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ.......ξερεις οτι αν ειμασταν σε ενα τραπεζι,δεν θα ειχες αυτο το ξερολιδικο υφακι.....και αυτα που τραβαει ο νηματοθετης,ειναι διοτι δεν αντιδρα οπως πρεπει,σε ατομα σαν εσενα......μπηκα μονο και μονο διοτι απαντας με εναν τροπο,που μονο μια απαντηση σηκωνει.αλλα δεν μπορω απο πληχτρολογιου..........
στο θεμα σου παναγιωτη,οπως βλεπεις,οταν δινεις σημασια και κατα συνεπεια δινεις και αξια,σε ανθρωπακια,αυτα θα παθαινεις.......για ποιον λογο παραιτηθηκες?θα πηγαινες στην δουλεια οτι ωρα ελεγε το συμβολαιο,και θα εφευγες οτι ωρα ελεγε....τι θα σου εκαναν?το πολυ πολυ να σε απελυαν,και θα ησουν μια χαρα......αν θελουν δουλους,να ζητανε δουλους,και οχι εργατες και δη,με γνωση του αντικειμενου.......

lepouras
31-05-19, 23:15
ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑ ΠΑΘΩ


ΓΙΑΤΙ δεν έδωσες 50 ευρώ σε έναν δικηγόρο να σου πει τι λέει το συμβόλαιο πριν το υπογράψεις ??


.

τέλος να σου πω ότι υπάρχουν κάτι πράγματα που λέγονται "εργατικό δίκαιο"και σωμάτια, που συνήθως προβλέπουν σε αυτόν που ξέρει και ασχολείται , να ξέρει τα δικαιώματά του( και φυσικά τις υποχρεώσεις του ) ώστε να μην τον κάνουν ότι θέλουν και φυσικά να τον προστατέψουν και από τέτοιες συμπεριφορές αν όντος συμβαίνουν (και αυτό δεν είναι μόνο όταν το λες απλά εσύ). κατά τα άλλα θα πρέπει τώρα όπως τα έκανες να πας στην επιθεώρηση εργασίας ή σε δικηγόρο εφόσον λες ότι σε κατέστρεψαν και ότι σου πει (αν σε συμφέρει ή τον συμφέρει οικονομικά ) .

Panagiotis1988
31-05-19, 23:19
εχω ριξη χιαστου το ξερεται εχω θεμα παταγα τη πρεσα πολλεσ φορεσ ,με το δεξι ποδι ισωσ την πατισα και 900 φορεσ και θα παθενα ζημια ισωσ και σοβαρη το αριστερο γονατο μου εχει κακωση γι αυτο παρετιθικα λογο τησ πρεσας και με το χαμαλικη σηκωνω πολλα βαρη ειμαι γυμνασμενοσ αλλα δεν αντεξα την πρεσα εχω θεμα σοβαρο με το δεξι ποδι και το αριστερο σηκωνη το βαροσ μου και μου εχει παθει κακωση αν το συνεχισα 5-6 μερεσ με το ιδιο ρυθμο θα ειμουνα στο νοσοκομειο και με το θεμα του ωραριου δεν μπορουσα να κανω αλλιωσ επιδη η δουλεια ητανε μακρια απο την πολη σε υψομετρο 900 μετρα και αποσταση 30 χιλιμετρα

nick1974
31-05-19, 23:25
nik,οπως βλεπουν ολοι,το συγκεκριμενο νημα,σε χαλαει.

ΟΛΟΙ? Ολος ο πλανητης σε εβαλε εκπροσωπο? Εχεις 7 δισεκατομμυρια υπογραφες?
Φοβερο!


ξερεις οτι αν ειμασταν σε ενα τραπεζι,δεν θα ειχες αυτο το ξερολιδικο υφακι.....


Αυτο ΕΣΥ το πιστευεις, εγω δεν το ξερω καθολου (βασικα ουτε μου παιρναει καν απ το μυαλο :lool:)



και αυτα που τραβαει ο νηματοθετης,ειναι διοτι δεν αντιδρα οπως πρεπει,σε ατομα σαν εσενα.....

:biggrin: εισαι αστερι, θα σου δωσουν βραβειο λενιν...


.μπηκα μονο και μονο διοτι απαντας με εναν τροπο,που μονο μια απαντηση σηκωνει.αλλα δεν μπορω απο πληχτρολογιου..........


γιατι λειπουν πληκτρα?

Πριν κανεις τον ρομπεν της πονεμενης εργατιας δες λιγο παρελθον του op (οπου ολοι γυρω του μια ζωη ηταν ασχετοι και μαλακες, απ τους δασκαλους του στο δημοτικο μεχρι τους εργοδοτες του και τους μαστορες του σημερα). Ο ιδιος τα χει γραψει... Αν του χαιδεψεις τ αυτια δηλαδη θα κερδισει τιποτα?
Ακουγοντας το πως λειτουργει ο αληθινος κοσμος ΙΣΩΣ και να ειναι πιο θετικο γι αυτον, αναλογα πως θα το χειριστει

stauros772000
31-05-19, 23:26
η βαση της εταιριας που ειναι?πηγαινεις στην βαση και χτυπας καρτα,και ας αναλαβουν αυτοι την μεταφορα σου στον τοπο εργασιας........


εδιτ:μαλλον το 1974 στο nikname σου το εβαλες για να αποκτησεις καποιο κυρος.διοτι τετοιες απαντησεις που δινεις(και εντελως εκτος θεματος)τετοιες απαντησεις δινουνν τα 10χρονα,αντε 14χρονα βαρια βαρια....

Panagiotis1988
31-05-19, 23:26
δεν το πεζω ξερολας λεω πραγματα λογικα οχι αλογικευτα δεν ειμουνα σαν το κοπροσκυλο το χειριστη σκαπτικου το γιοτα που βαρεθικε να με βλεπει και το επεζε αναπηροσ εγω ειχα το προβλημα στο γονατο σε ωσεσ δουλειεσ δουλεψα εβγαλα τα 3-4 σε αξια δουλειε αλλα εκι δεν θα μπορουσα να συνεχισω λογο ωραριου και οτι με βαλανε στη πρεσα και εχω ριξη χιαστου ειναι αναπηρια αυτο επρεπε να βηθιθω στη δουλεια και οχι να με εχουνε σαν το μουλαρι με βηθισανε κατι ατομα λιγα και εγω το ιδιο απο φιλοτιμο και μασ βγηκε η δουλεια ωρεσ ποιο γρηγορα επιδη ητανε καποτε και στη δικη μου θεση και αυτο που λετε οτι δινω συμβουλεσ πσ να γινονται τεχνικα ζητηματα δεν ισχυη το ειχα παει για μια δουλεια που ειχα μαυρα απο επιλογη μου οχι νομιμη με 2 μεροκαματα σε συνεργειο κατασκευη ηλεκτρικων σε σουπερ μαρκετ η τεχνιτεσ βαλανε στραβεσ τησ σειρεσ το φωτιστικων και τα φωρτωσαν σε εμεναο εγολαβοσ δεν ειχε δει στη ζωη του κλεμα τριφασικη λαμπασ σωληνωτησ που εχει επαφεσ πανω κατω ανεξαρτητεσ

nepomuk
31-05-19, 23:31
Παναγιωτη επετρεψε μου για να καταλαβουμε :Ποσα χρηματα μπηκες μεσα; 2,3 κατοσταρικα ;
Απο την εταιρεια τι ζητας πλεον ;Αποζημιωση λογω ψυχικης οδυνης; Επειδη σου τα πρηξανε;
Διαφυγοντα εσοδα-κερδη απο αλλες εργασιες;
Τεσπα ολα μαζι σουμα ποσα κανουνε; Δειχνεις λυπημενος η και οργισμενος , ας σε βοηθησουμε ολοι εδω
να συνελθεις και να ερθεις στα ισα σου.

Απ οσα εκθετεις εδω φαινεσαι καλο παιδι , εργατικος ,φιλοτιμος ,φιλομαθης και εξελιξιμος.
Οπως ειναι τα πραγματα στην πατριδα μας στον κατασκευαστικο τομεα θα υπαρχει
νηνεμια για αρκετα χρονια ακομα , οσο κι αν βελτιωθει η διακυβερνηση.
Για να μην χανεις το χρονο σου με απληρωτες υπερωριες ,με κακες συνθηκες εργασιας
να σε βριζει ο καθε αρχιμαστορας κτλπ .. προτεινω την μεταναστευση.
Ουτε ο πρωτος ,ουτε ο τελευταιος θα εισαι . Δες Γερμανια , Νορβηγια αν αντεχεις το δριμυ ψυχος
αλλα και προς την αραπιά , εμιρατα ,Ντουμπαι πχ , Ντοχα κτλπ βλεπε και πετροδολαρια και αμα
το βαρελι οδευσει παλι προς τα 100 ποιος σε πιανει ...
Μια καλη νυφη και καποια στιγμη επιστροφη στην πατριδα , θα εχουν στρωσει τα πραματα,
ανοιγεις και τη δικη σου επιχειρηση και εισαι Αφεντικο .
Το παραπανω ειναι ενα κλασικοτατο σεναριο που ελαβε χωρα απειρες φορες .Τολμα το .

Panagiotis1988
31-05-19, 23:35
δεν ζηταω τιποτα μπηκα μεσα 100 ευρω ρουχα 100 μεταφορα και αθετιθικε το συμβολαιο στο ωραριο και θα παρω 100 ε ενω κανονικα ειναι 135-140 με μισθολογιο το κανονικο και ο εργοδηγοσ με εβαλε να παταω τη πρεσα με ειδε καλο και με πιεσε και εχω ριξη χιαστου δεν του το ειπα και ουτε ειμουνα υποχρεμενοσ θα με εβγαζε ψευτη και οτι ειμαι τεμπελησ ωποσ τη στιγμη που λεροθηκα στο κωλο βιδονοντας την γεφυρα και ειπε οτι εκτσα και ξεκουραζομουνα 90% παρετιθικα λογο του εργοδημου που ητανε ενα ανθρωπακι σαν το εργολαβο το κουμουνιστη που ετρωγε λεφτα απο το δημο και απο τουσ εργαζομενουσ και μιλαγε για εργατια αλλα ο εργδηγοσ ητανε χειρωτεροσ επιδη ο εργολαβοσ μπορει να ητανε κλευφτησ αλλα εδηχνε ενα σεβασμο στουσ αεργαζομενουσ

Panagiotis1988
31-05-19, 23:44
μπορω να σασ πω που δουλευα αλλα σε πρωσοπικο μυνημα ειναι εταιρια

mtzag
31-05-19, 23:48
Παναγιωτη καπνιζεις ?
Τη ρηξη χιαστου που και πως την επαθες ?
Ποιος γιατρος σου εκανε τη διαγνωση ?
Τι εξετασεις εκανες για να σου κανει τη διαγνωση ?

stauros772000
31-05-19, 23:49
μαρεσει που ενω τον θεωρεις τρολ,χλευαζεις και απο πανω.....

Panagiotis1988
31-05-19, 23:50
επεσα απο μπαρα μπι εμ εξ 18 χρωνων χωρησ να ξερω μπι εμ εξ δεν κανα χειρουργειο μου εβγαλε διαγνωση γιατροσ ιδιωτησ και μου κανανε μαγνητικη γονατου εχω ριξη οχι ολικη αλλα αριστερα στο δεξι γονατο μπροστα και κλαει το γονατο και δεν εκανα χειρουργειο τωτε που επρεπε να κανω το ειχα αφιση

Panagiotis1988
31-05-19, 23:51
κολαει το γονατο μου και εχω μαθει να το ξεκολαω και αν δεν καταφερω να το ξεκωλισω να παει στη σωστη θεση πριζεται με υγρα και κανουνε να φυγουνε 20 μερεσ

mtzag
31-05-19, 23:56
καπνιζεις ?
ονομα γιατρου ?
Ποσα tesla ειτανε ο μαγνητικος τομογραφος που εκανες την μαγνητικη ? (Το λεει στην αρχη η διαγνωση της μαγνητικης)

Panagiotis1988
31-05-19, 23:58
για 33 ευρω δεν θα γινω αναπηροσ να παω με αναπηρικο καροτσακι ακουτε και σταματιστε τη ειρωνιεσ εχω αναπηρια στο δεξι γονατο και εχω θεμα ωταν σκυβο και το λιγιζω και αν χοροπηδηξω η πεσω απο μεγαλο υψοσ μπορει να μου βγη ειναι και επικυνδινω αυτο και αν συνεχιζζα εκηνη τη δουλεια με την απετηση τησ μαιμους σε 4 μερεσ θα ειμουνα στο νοσοκομειο και δεν θα μπορουσα να κουνισω τα γονατα μου για 33 ευρω 12 ωρεσ

mtzag
01-06-19, 00:04
Δεν ειναι ειρωνια εγω λυση προσπαθω να σου βρω..

stauros772000
01-06-19, 00:18
για 33 ευρω δεν θα γινω αναπηροσ να παω με αναπηρικο καροτσακι ακουτε και σταματιστε τη ειρωνιεσ εχω αναπηρια στο δεξι γονατο και εχω θεμα ωταν σκυβο και το λιγιζω και αν χοροπηδηξω η πεσω απο μεγαλο υψοσ μπορει να μου βγη ειναι και επικυνδινω αυτο και αν συνεχιζζα εκηνη τη δουλεια με την απετηση τησ μαιμους σε 4 μερεσ θα ειμουνα στο νοσοκομειο και δεν θα μπορουσα να κουνισω τα γονατα μου για 33 ευρω 12 ωρεσ

παναγιωτη,μην απολογησε στα ανθρωπακια....η αποψη σου ειναι σωστοτατη.για κανεναν και για καμια δουλεια ,αξιζει να παθεις οποιαδηποτε ζημια εσυ......πρωτα θα προσεχεις την υγεια σου ,και μετα να γινει η δουλεια,αν δεν κινδυνευει η υγεια......αλλα πρεπει να βρεις λιγο θρασος,διοτι ετσι μαλθακος που εισαι,θα σε εκμεταλευονται και οι ασχετοι......

lepouras
01-06-19, 00:18
τώρα θα γίνω και εγώ Nick. βρε Παναγιώτη πλάκα μας κάνεις? μας έφαγες για το 12ωρο και τελικά ήταν μαζί με την διαδρομή να πάτε και να γυρίσετε από την δουλειά? λες για το πόδι σου τόση ώρα και τελικά πήγες σακάτης ενώ το ήξερες να κάνεις τέτοια δουλειά και σου φταίνε οι άλλοι? εσύ δεν έχεις ευθύνη σε αυτό να μην πω ότι είναι και εκ προθέσεως ?διαβάζω τόση ώρα να κατηγορείς όλους τους άλλους κοπρόσκυλο ο ένας ρεμάλι ο άλλος απατεώνας ο παρά άλλος τελικά μόνο εσύ είσαι ο σωστός?
αυτά που σου έγραψα τα διάβασες?

τελικά όλη η ιστορία είναι για 40-50 ευρό?

ε θα το πω δεν βαστιέμαι.

δεν μας χέζεις ρε Παναγιώτη?


τελικά το ΜΟΝΟ ΣΩΣΤΟ που έγραψες σε όλο το νήμα είναι στο #1 στην αρχή της πρότασής σου.....

picdev
01-06-19, 01:30
παναγιώτη με όλο το συμπάθιο , αλλά αν εισαι του 88, δεν εχεις καταλάβει ότι πας να δουλέψεις σαν εργάτης πλέον και θα είσαι του κλώτσου και του μπάτσου ?
τοσα χρόνια δούλευες στα χωράφια και τώρα πήγες να δουλέψεις ηλεκτρολόγος χωρίς εμπειρία ? τι περίμενες δηλαδή να σε έχουν στα πούπουλα ?
τέτοιες δουλειές θέλουν πολλά χρόνια προσπάθειας για να φτάσεις σε ενα επίπεδο.
Πρόσφατα άκουσα για εταιρεία που παίρνει διαγωνισμούς και στέλνει εκτός έδρας με ενα πιάτο φαί την ημέρα

IRF
01-06-19, 07:19
Βάλε ένα σκανάρισμα του συμβολαίου που υπέγραψες, κρύβοντας τα στοιχεία σου και της εταιρείας,να δούμε αν έχει παράνομους και καταχρηστικούς όρους

elektronio
01-06-19, 08:01
Με τόση γκρίνια που βγάζεις και με πρόβλημα στο πόδι στα φανάρια θα βγάλεις καλύτερο μεροκάματο με ελεύθερο ωράριο αφεντικό του εαυτού σου και ίσως λίγο πιο ξεκούραστο....

satland
01-06-19, 09:06
Τι δουλεια υπαρχει στα φαναρια και δεν το ξερουμε?

makocer
01-06-19, 09:27
Παναγιωτη εφ οσον εισαι ανεργος πλεον, πηγαινε στον ΟΑΕΔ της περιοχης σου να εγγραφεις κατ αρχην και κατοπιν να ζητησεις βοηθεια για ευρεση εργασιας.
Θα πρεπει να σου 'φτιαξουν' ΑΣΔ (ατομικο σχεδιο δρασης) με το οποιο αφου δωσεις ολα τα στοιχεια του βιογραφικου σου (τι εχεις σπουδασει,τι εμπειρια εχεις, αν εχεις προβλημα υγειας κλπ, κλπ) θα προσπαθησουν να βρουν δουλειες καταλληλες για σενα.Ειδικα στην Αθηνα πιστευω οτι θα υπαρχει καποια σχετικη με το αντικειμενο αλλα και τις ικανοτητες σου.
Εχω την εντυπωση οτι μπλεκεις σε λαθος δουλειες και ειδικα η τελευταια εκτος απο εμπειρια θελει και να εισαι "παλια καραβανα",γιατι οταν μιλαμε για εργα με εργολαβους,υπεργολαβους,εργοδηγους κλπ μην περιμενεις καποιον εργασιακο παραδεισο.

υγ.και επειδη ειμαστε ΖΩΑ σαν τους λυκους να ξερεις οτι οποιος δειχνει αδυναμια οι υπολοιποι απλα πεφτουν πανω του και τον ξεσκιζουν......

Panagiotis1988
01-06-19, 10:15
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΗ ΚΑΨΩΝΙΑ Η ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΗ ΑΛΟΥΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΗ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟΔΗΓΟ

makocer
01-06-19, 11:14
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΗ ΚΑΨΩΝΙΑ Η ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΗ ΑΛΟΥΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΝΕ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΗ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟΔΗΓΟ

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ΔΕΝ μπορεις να κανεις αυτη τη δουλεια γιατι ειναι απαραιτητη η πολυ καλη φυσικη κατασταση, την οποια δεν εχεις (απ οσα εχεις αναφερει ο ιδιος)
αλλαξε καλυτερα πεδιο αναζητησης εργασιας σε αλλους τομεις με αναλογο αντικειμενο - ετσι κι αλλιως για εστω λιγοτερα απο 33 ευρω θα βρεις λιγοτερο "επικινδυνη" δουλεια...
οσο για καψωνια,εργοδηγους,ασχετους κ.α. κανε πρωτα μια ανασκοπηση στις δουλειες που εχεις εργαστει, τι εμπειρια πηρες απ αυτες , κανε την αυτοκριτικη σου και προσπαθησε ν αλλαξεις πορεια για να μην βρισκεις τα ιδια εμποδια συνεχως.......
αληθεια, ποσο χρονων εισαι και ποσα 'ενσημα' εχεις κολησει γενικα σε δουλειες (οτιδηποτε) ?

mtzag
01-06-19, 11:16
Παναγιωτη πηγενε να βρεις ενα καλο γιατρο κατα προτιμηση σε δημοσιο πανεπιστημιακο νοσοκομειο να δει τι μπορει να σου κανει στο ποδι. Αμα γινεις καλα ψαχνεις μετα δουλεια.

Panagiotis1988
01-06-19, 11:31
ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΟΛΙΣΗ ΚΟΝΤΑ 400 ΕΝΣΥΜΑ

Gaou
01-06-19, 11:45
τελικά τα μονα τρολλ που περνετε χαμπαρι ειναι του μουστακια.

makocer
01-06-19, 11:47
ΑΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΟΛΙΣΗ ΚΟΝΤΑ 400 ΕΝΣΥΜΑ

δεν ειπα για αλλη δουλεια, αλλα σχετικη με τα ηλεκτρολογικα και τις γνωσεις σου...
αν "1988"=> 31 ετων κι εχεις 400 ενσημα...φιλε εχεις μεγαλο δρομο μπροστα σου.
αυτο με τον ΟΑΕΔ που σου εγραψα το σκεφτηκες?

Panagiotis1988
01-06-19, 12:05
ΟΚ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑΤΗ ΕΙΜΑΙ ΠΙΣΩ ΕΧΑΣΑ 1 ΤΑΞΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ 2 ΧΡΟΝΙΕΣ ΕΠΙΔΗ ΔΕΝ ΒΓΑΖΗ ΤΕΧΝΙΤΕ ΤΟ ΕΝΙΑΙΟ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ ΣΥΝΟΛΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΜΕ ΑΠΟΒΑΛΕ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΜΕΤΑ ΓΡΑΦΤΙΚΑ ΙΕΚ ΗΘΕΛΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΙΑΞΑΝΕ ΤΜΗΜΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΩΣΑ ΘΕΡΜΟΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΜΕΤΑ ΓΡΑΦΤΙΚΑ ΕΠΑΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΙΑς ΚΑΙ ΤΕΛΙΩΣΑ ΤΟ 2013 ΚΑΙ ΕΙΜΟΥΝΑ ΠΙΣΩ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥ ΣΥΝΟΜΙΛΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΣΥΝΕΠΕΣΗ Η ΚΡΙΣΗ ΕΒΓΑΛΑ ΑΔΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΥ 6 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΡΑΤΟ ΤΟ 2017 ΒΡΙΚΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΧΟΤ ΣΠΟΤ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ 16 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΕΛΗΞΕ Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΤΑΣΗ 30 ΚΑΙ ΕΧΩ 16 ΜΗΝΕΣ ΠΕΙΡΑ ΩΜΟΣ ΤΗΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΙΕΚ

Panagiotis1988
01-06-19, 12:10
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΓΝΩΣΗΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ ΣΠΙΤΙΟΥ ΟΧΙ ΣΕ ΑΛΟΥΣ ΤΟΜΗΣ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ ΑΥΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟ 60% ΗΤΑΝΕ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΑ ΣΕ ΣΠΙΤΙΑ Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΛΕΓΟΤΑΝ ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΩΠΟΣ ΣΤΑΡΤ-ΣΤΟΠ ΜΑΝΔΑΛΩΣΗ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΣ ΓΚΑΡΑΖΟΠΟΡΤΑς ΜΕ ΗΛΕΚΤΡΟΚΙΝΗΤΗΡΑ ΛΙΓΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΘΕΩΡΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΒΑΣΙΚΗ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΣΥΝΕΧΟΥΣ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΗΣ

nick1974
01-06-19, 12:22
τελικά τα μονα τρολλ που περνετε χαμπαρι ειναι του μουστακια.


μπα, πολλοι το καταλαβαινουν αλλα κουβεντα να γινεται...
Επισεις καποιοι (ναι πλυθηντικος γιατι ψιλογνωριζω κι αλλους) εικαζουν ποιος κρυβεται πισω απ το εν λογο τρολλ -κι αν ανατρεξεις ιστορικα θα δεις ενα μπαναρισμα και ταυτοχρονα κατι περιεργα μυνηματα αγανακτησης για την παρουσια ηλεκτρολογων στο φορουμ που βγαζει νοημα- αλλα ...Ε ΚΑΙ? αυτο δε παιζει και μεγαλο ρολο, αφου οπως εχω πει και σε αλλον που καναμε αυτη τη συζητηση, "ασχετα ποιος μπορει να νομιζουμε οτι ειναι ας του απαντησουμε σα να ειναι πραγματικος" (που οπως και να το κανεις στην τελικη υπαρχουν και πιθανοτητες οντως να ειναι)
Στην τελικη ΑΝ ειναι οντως αυτος και τρολλαρει ειναι το πιο αποτυχημενο τρολλ της ιστοριας

IRF
01-06-19, 13:19
Αν κάνεις καλή δουλειά σαν ηλεκτρολόγος σπιτιού έχει χρήμα εφόσον έχεις τις απαραίτητες άδειες εργασίας φυσικά.

Prezonautis
01-06-19, 13:57
Φίλε μου Παναγιώτη και εγώ το 1988 είμαι γεννημένος.
1. Είμαι και εγώ δυσλεκτικός, οπότε πιστεύω ότι έχω το δικαίωμα να σου πω αυτά που θα γράψω παρακάτω.
2. Αν έχεις πρόβλημα με τις ώρες εργασίας σου και αυτές διαφωνούν με το ΧΑΡΤΙ που υπόγραψες, η λύση είναι παραίτηση και επιθεώρηση εργασίας.
3. Θα σε παρακαλούσα να παρατηρήσεις το πως γράφουν οι υπόλοιποι και να προσπαθήσεις να γράψεις παρόμοια και ΟΧΙ κεφαλαία.
4. Δεν υπάρχει "έκανα λάθος και υπέγραψα" Χμ... τώρα θέλω βοήθεια παρακαλώ...
5α. Έχω εμπειρία Σε κατασκευαστικές εταιρίες από τα 8 μου... Και δεν αστειεύομαι!
5β. Το χαϊβάνι και ο Μ@λ@κας μάστορας πάει σύννεφο σε όλες τις δουλειές οπότε προσαρμόζεσαι αν όχι, goto 2
6. Θέλει @@ για να δουλέψεις έξω με τέτοιες εταιρίες, πρέπει να είναι κατά κάποιον τρόπο σωστός μάγκας.

Όλα αυτά τα γράφω 100% φιλικά, ελπίζω να μην παρεξηγηθούμε. :001_smile:

Υ.Γ. Τώρα τι ψάχνεις; Aν εσύ έκανες λάθος ή τα μαστόρια;
Βγες στο μπαλκόνι σου, πάρε μια μπύρα, κάνε ένα τσιγάρο και σκέψου που θα βρεις νέα δουλειά και πως θα συμπεριφερθείς στην
καινούργια δουλειά.

Τέλος, Γνωρίζεις πολλές εταιρίες που ασχολούνται με Ηλεκτρολογικά να ξεκινάνε δουλειά 09:00;;;;
Φως φανάρι..

lepouras
01-06-19, 14:08
ο διευθυντής γιατί σε έδιωξε Παναγιώτη??

vasilllis
01-06-19, 14:08
Τυγχάνει από αυτούς που δεν ασχολείται, οπότε και δεν γνωρίζω ποιο τρολ είναι ή και αν είναι.
Θα πρότεινα πάντως τα εξής:
1 Ξεκινά πρώτα σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο να βρεις έναν ορθοπεδικό που θα σε βοηθήσει στο πρόβλημα σου.Αδιανοητο το 2020 να μιλαμε για αναπηρια από κάκωση χιαστών.απαραδεκτο τελείως.
2.Υπάρχει μια ομάδα στο φβ ηλεκτρολόγοι όπου αρκετά συχνά ζητάνε τεχνίτες.κανε μια εγγραφή να ψάχνεις και εκεί.
3.αν δεν έχεις πρόβλημα κατανόησης το ίντερνετ είναι φίλος σου.αναζητησε τι είναι αυτό που υπογράφεις,τι υποχρεώσεις αποκτάς και τι δικαιώματα.κακως υποθέτεις ότι αν υπογραψεις σύμβαση εργασίας δεν σου δίνει το δικαίωμα να φύγεις.

Panoss
01-06-19, 15:05
1. Σας συγχαίρω που καταλαβαίνετε τι γράφει.
2. Σας συγχαίρω που του απαντάτε.
3. Σας συγχαίρω που του απαντάτε σοβαρά!:lool:
4. Παρακαλώ το θέμα να γίνει στίκυ. Σαν οδηγός τρολαρίσματος για επίδοξα τρολ.

nick1974
01-06-19, 15:22
1. Σας συγχαίρω που καταλαβαίνετε τι γράφει.
2. Σας συγχαίρω που του απαντάτε.
3. Σας συγχαίρω που του απαντάτε σοβαρά!:lool:
4. Παρακαλώ το θέμα να γίνει στίκυ. Σαν οδηγός τρολαρίσματος για επίδοξα τρολ.


γιατι ειναι επιτυχημενο τρολλινγ αυτο?
Σκοπος του τρολλ ειναι να διχασει μια κοινοτητα και να τους κανει ολους να σφαζονται μεταξυ τους (κι αν ο συγκεκριμενος ειναι αυτος που νομιζουμε μερικοι ο στοχος ειναι ο λεπουρας).
Εδω ειδες να συμβαινει κατι τετοιο? ΕΝΑΣ ΜΟΝΟ πηρε το μερος του "κακομοιροιυ παιδιου της εργατιας / να τον βαλουμε στο κομμα" κι αυτος υποθετω απο καποια λεγομενα πιο πολυ λογο πολιτικης ιδεοληψιας οποτε δεν ποιανεται καν...
Μαλλον λοιπον ειναι οδηγος αποφυγης προς τα τρολλ κι οχι οδηγος για επιτυχια τους :001_tt2:

Gaou
01-06-19, 16:30
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΩ


Αιγό πεισταίβο ώτοι πραιπυ να αλαξις χαιρει μοιν παθι καμοια ζειμυα και αφτώ. ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΗΓΑ....?

nepomuk
01-06-19, 18:40
υγ.και επειδη ειμαστε ΖΩΑ σαν τους λυκους να ξερεις οτι οποιος δειχνει αδυναμια οι υπολοιποι απλα πεφτουν πανω του και τον ξεσκιζουν......


Σε περιοδους μεγαλης οικονομικης και κοινωνικης κρισης , η ανθρωποφαγια και οι κεφαλοκυνηγοι δεν σπανιζουν.
Το εκλαμβανω ως εχει , ενα μελος εδω ηλεκτροτεχνιτης δηλ απο κλαδο που εχει κτυπηθει αλυπητα,βγηκε να πει
τον πονο του και να ζητησει ηθικη συμπαρασταση.
Παναγιωτη δεν εισαι ο μονος κακοπληρωμενος ,εχει γινει σχεδον κανονας πλεον.
Τετοιος μπορει να ειναι και ενας ελευθερος επαγγελματιας με ικανη πελατεια που τον εχουν "φεσωσει" οσο δεν παει αλλο.
Οτι εγραψα για την μεταναστευση ισχυει ,οι πιο πολλοι την ψαχνουν και οταν βρεθει μια ακρη , ενα στηριγμα , ενας γνωστος
που προηγηθηκε ,τοτε "τη κανουν" .
Φιλε Παναγιωτη μην πτοεισαι , τα περι τρολ εγω "τ'ακουω βερεσε".
Η νεα καραμελα ,οποιος αποκλινει του "φυσιολογικου" ,οποιος στραβοκοιταξε , αμεσως .. τρολ .
Στο φιναλε δηλ ποιος εμπαιζει ποιον;

Panagiotis1988
01-06-19, 19:34
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕΧΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟ ΤΕΜΠΕΛΙΑ ΙΣΩΣ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΩ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΝΙΘΙΣΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΥΘΜΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝΕ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΩΣΤΩ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΙΘΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟΔΗΓΟ ΕΠΙΔΗ ΗΤΑΝΕ ΜΑΛΑΚΑΣ ,ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΒΓΑΖΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΛΕΙΜΑΤΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥΣ ΕΒΓΑΛΑ ΠΟΛΟΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ 11 ΚΑΛΩΔΙΑ ΥΨΗΛΗΣ ΤΑΣΗΣ ΕΤΗΜΑ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΚΑΙ 30-40 ΚΑΛΩΔΙΑ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΜΑΤΑ ΚΟΥΤΙΩΝ ΜΕ ΓΕΡΑΝΩΦΟΡΟ ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΣΦΟΥΓΚΑΡΙΣΜΑ 200 ΤΜ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΤΑ ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΑ 3 ΜΕΡΕΣ 159 Ε

Panagiotis1988
01-06-19, 19:39
ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΩ 2 ΩΡΕΣ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΡΟΦΙΜΑ ΚΑΙ 8 Ο ΥΠΝΟΣ 14 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΗΤΑΝΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ 12'ΩΡΩ

makocer
01-06-19, 20:06
για 33 ευρω δεν θα γινω αναπηροσ να παω με αναπηρικο καροτσακι..............................δεν θα μπορουσα να κουνισω τα γονατα μου για 33 ευρω 12 ωρεσ


ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ............................................. ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΤΑ ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΑ 3 ΜΕΡΕΣ 159 Ε

μια χαρα σε πληρωσανε Παναγιωτη....πηρες και μπονους..... 60 ευρω!!
και τωρα θα σε ρωτησω κι εγω μετα τον mtzag...
τι καπνιζεις?

gregpro
01-06-19, 21:07
γιατι ειναι επιτυχημενο τρολλινγ αυτο?
Σκοπος του τρολλ ειναι να διχασει μια κοινοτητα και να τους κανει ολους να σφαζονται μεταξυ τους (κι αν ο συγκεκριμενος ειναι αυτος που νομιζουμε μερικοι ο στοχος ειναι ο λεπουρας).
Εδω ειδες να συμβαινει κατι τετοιο? ΕΝΑΣ ΜΟΝΟ πηρε το μερος του "κακομοιροιυ παιδιου της εργατιας / να τον βαλουμε στο κομμα" κι αυτος υποθετω απο καποια λεγομενα πιο πολυ λογο πολιτικης ιδεοληψιας οποτε δεν ποιανεται καν...
Μαλλον λοιπον ειναι οδηγος αποφυγης προς τα τρολλ κι οχι οδηγος για επιτυχια τους :001_tt2:

Αποκλείεται να είναι αυτός. Δεν πιστεύω να έχει τόση φαντασία ώστε να κάτσει να γράψει όλα αυτά τα κατεβατά.

Panagiotis1988
01-06-19, 21:21
καλισπερα με εχετε παρεξιγιση δεν ειμαι κουμουνι ειμαι ποιο πολυ τησ δεξιασ φιλοσοφιας

lepouras
01-06-19, 21:23
καλισπερα με εχετε παρεξιγιση δεν ειμαι κουμουνι ειμαι ποιο πολυ τησ δεξιασ φιλοσοφιας
φαίνεται....:lool:

nepomuk
01-06-19, 21:35
καλισπερα με εχετε παρεξιγιση δεν ειμαι κουμουνι ειμαι ποιο πολυ τησ δεξιασ φιλοσοφιας



Προλεταριοι ολου του κοσμου Ενωθειτε για καλυτερες αμοιβες και ανθρωπινες συνθηκες εργασιας.
Στο προλεταριατο πλεον συγκαταλεγεται και το Επιστημονικο Δυναμικο,βλεπε Guest Arbeiter ιατρικο προσωπικο
πχ στη Γερμανια.

aktis
01-06-19, 22:18
Παναγιώτη κοίτα να βρεις μια δουλειά που να μην σφάζεσαι με τους συναδέλφους σου γιατί θα καταλήξεις να πηγαίνεις σε ψυχίατρο με 100 ευρώ ραντεβού , 80 μαύρα.
Το ότι κατάλαβες ότι δεν ταιριάζεις εκεί και ξεμπέρδεψες σε 3 μέρες είναι θετικό. Δεν νομίζω να σε αδικήσανε όμως και οικονομικά , όπως έλεγες στην αρχή .

ThanosGr
01-06-19, 22:26
Υπομονή Παναγιώτη. Υπομονή.

nick1974
01-06-19, 22:45
Παναγιώτη κοίτα να βρεις μια δουλειά που να μην σφάζεσαι με τους συναδέλφους σου γιατί θα καταλήξεις να πηγαίνεις σε ψυχίατρο με 100 ευρώ ραντεβού , 80 μαύρα.


Χρηστο offtopic αλλα για 100 το ραντεβου θα γουσταρες να εισαι ψυχιατρος? (κανονικος που κανει ψυχαναλυση οχι απλα να συνταγογραφεις ψυχοφαρμακα)
σκεψου το λιγο και μετα λεμε και για τα μαυρα (και σε αντιθεση με τους δικους μας κλαδους αυτοι αμφιβαλλω αν μπορουν να σηκωσουν σημαια Βουλγαριας)

picdev
02-06-19, 15:45
καλισπερα με εχετε παρεξιγιση δεν ειμαι κουμουνι ειμαι ποιο πολυ τησ δεξιασ φιλοσοφιας

μια παροιμία λέει μακρυά από κομμουνιστή αφεντικό και δεξιό συνάδελφο:lool:

nick1974
02-06-19, 16:18
μια παροιμία λέει μακρυά από κομμουνιστή αφεντικό και δεξιό συνάδελφο:lool:μια χαρα καποιος μπορει να ειναι αναρχοαυτονομος και εφοπλιστης (εχω ζωντανο παραδειγμα) και να ειναι ο καλυτερος ανθρωπος ανθρωπος και μια χαρα μπορει καποιος να ανηκει στην εργατικη ταξη και να υποστηριζει μια αμιγως δεξια φιλοσοφια (οχι βλαχοδεξιος, μιλαω για καθαρα φιλοσοφικα ρευματα που απτονται σε μετεξελιξη του καπιταλισμου) και να ναι επισεις ο καλυτερος ανθρωπος.
Η παροιμια εχει να κανει με ρηχους ανθρωπους των συμφεροντων και της ηλιθιας κομματικοποιησης κι οχι με πραγματικες φιλοσοφικες κατευθυνσεις, αλλα οι ρηχοι αχρηστοι ειναι ρηχοι αχρηστοι οτι κι αν ειναι

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

picdev
02-06-19, 17:22
υπάρχει αναρχο-αυτονομος εφοπλιστής ? θα ήθελα να τον γνωρίσω, κολεκτιβα εχει ή εταιρεία ?:lool:
χρηματοδοτεί στα εξάρχεια τα παιδιά να κάνουν κανένα επεισόδιο όταν πρέπει ? και να βάλουν πλάτες στη διακίνηση της πρέζας :lool:

nepomuk
02-06-19, 18:37
υπάρχει αναρχο-αυτονομος εφοπλιστής ? θα ήθελα να τον γνωρίσω, κολεκτιβα εχει ή εταιρεία ?:lool:
χρηματοδοτεί στα εξάρχεια τα παιδιά να κάνουν κανένα επεισόδιο όταν πρέπει ? και να βάλουν πλάτες στη διακίνηση της πρέζας :lool:



Εδω υπαρχει συγχυση , αλλο κομμουνιστης ,σταλινικος ,δογματικος,μπολσεβικος σκληροπυρηνικος ,με μια λεξη δηλ πανω - κατω ΚΚΕ
και εντελως αλλη περιπτωση το αναρχι , ο αναρχικος και στο βαθος ο αναρχοαυτονομος , ο αλανιαρης,αδεσποτος και γιατι οχι
ο φιλελέ ,ο ανθρωπος δηλ που δεν μπαινει σε καλουπια με ολη τη σημασια της λεξεως.

Κλασικη περιπτωση οι παραδοσιακοι Ελληνες Εφοπλιστες ,απογονοι των Καραβοκυρηδων ,εξ ορισμου αναρχοαυτονομοι ,χωρις κρατος η τεσπα "σοβαρο" κρατος στα νωτα
να τους υποστηριξει ψαχναν στη γυρα να βρουν φορτιο , εσπαγαν αποκλεισμους ,ψιλολαθρεμπορουσαν κτλπ.
Ετσι κατα κανονα δεν ειχαν τα βαπορια τους σε σταθερες γραμμες ,δηλ κινουνταν και τελικα κυριαρχησαν στην "σποτ" αγορα,
δεν μπαιναν στα χρηματιστηρια,κτλπ .
Βεβαια τη σημερον ημερα οι γονοι των παλιων καπεταναιων που ειναι στο τιμονι αφου σπουδασαν στην εσπερια ,
ενιοτε δεν δισταζουν να βαλουν συνεταιρους και δεν λενε οχι στις κεφαλαιαγορες.
Καποιοι τη χωθηκαν και στις σταθερες γραμμες , τεσπα εξελισσονται και πολλα εχουμε να δουμε ακομη.


Την ηρωινη ειναι γνωστο ποιοι την εμπορευονται , ποτέ δεν ακουστηκε κατι για τους Καραβοκυρηδες,
(μην ακους τις αηδιες του μακη),για την δε κοκα οτι και να πω ..
ο Παυλος (Εσκομπαρ) την εσπρωχνε με παν προσφορο μεσο ,ακομα και με υποβρυχια.

Μετα ταυτα και την αποκατασταση της αδικιας , ο εφοπλιστης στο μπαρκο του και το
αναρχι στη στουρναρη.Δεν ειναι συγκοινωνουντα δοχεια .
Αν ΔΕΝ καιγανε τα κομπιουτερομαγαζα και μαλιστα κατ επαναληψη,
αν δεν μυριζε ακομη η στουρναρη καρβουνιλα ,θα μιλαγαμε για την
Σιλικον Βαλευ της Ελλαδας.

Makissat
02-06-19, 18:52
Συνονόματε.
Κι υπογραφή σου ανορθόγραφη θα είναι οπότε άκυρη!
Δεν έχεις υπογράψει τίποτα.
Τους την έφερες!:lool:
:lool::lool::lool:

nick1974
02-06-19, 20:41
υπάρχει αναρχο-αυτονομος εφοπλιστής ? θα ήθελα να τον γνωρίσω, κολεκτιβα εχει ή εταιρεία ?:lool:
χρηματοδοτεί στα εξάρχεια τα παιδιά να κάνουν κανένα επεισόδιο όταν πρέπει ? και να βάλουν πλάτες στη διακίνηση της πρέζας :lool:η αληθεια ειναι πως υπαρχει και να ναι καλα ο ανθρωπος.
οσον αφορα τα υπολοιπα αν διαβαζει ας απαντησει ο ιδιος.(και να διαβαζει δε θα απαντησει αλλα τεσπα)
Οσον αφορα εταιριες και κολεκτιβες, και να θες να εφαρμωσεις αυτες τις ιδεες σε μια εταιρια δε γινεται λογο της νοοτροπιας των υπαλληλων (true storry δυστυχως. σκεψου πως καποτε ειχα ενα λογιστομαλακα που ολη του η εννοια καθημερινα ηταν να καρφωνει το τεχνικο, λες και θα επαιρνε... bonus! και για αρκετο καιρο με επηρρεαζε κι ολας... )





...

δε τα διαβασα ολα αλλα μονο που ειδα τη λεξη "καραβοκυρης" μου ρθε να αφησω μια ζαμπονοτυροπιτα δυο καλαμακια και δυο μπυρες μες τη μεση του δρομου.
ΜΕ ΕΝΑΝ γαμημενο απατεωνα αυτου του ειδους εχω συνεργαστει στη ζωη μου (βασικα δε νομιζω να υπαρχει και δευτερος,ενας απατεωνας ελευσινιωτης παπαρας ειναι ολος κι ολος που χει μεινει μ αυτον τον τιτλο) και φυσικα εφαγα δαγκωμα στο λαιμο.

μη μπερδευεις τους κανονικους πλοιοκτητες με αυτα τα αρχιδια, ειναι αδικια...
Οι ανθρωποι του κλαδου δε λεω πως ειναι αγιοι, αλλα δεν ασχολουνται μ αυτες τις μαλακιες που περιγραφεις και γενικοτερα δεν ασχολουνται ετσι κι αλλιως με το τι συμβαινει στην Ελλαδα (πολλοι δε ζουν καν στην Ελλαδα)

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

lepouras
02-06-19, 21:01
το θέμα των εκλογών έχει κλείσει. αν δεν σταματήσουν εδώ οι πολιτικοκομματικές συζητήσεις θα κλειδώσει το θέμα και θα μείνει ο Παναγιώτης χωρίς υποστήριξη..... ή ότι ήταν αυτό..

nepomuk
02-06-19, 21:03
καποτε ειχα ενα λογιστομαλακα
ειδα τη λεξη "καραβοκυργς" μου ρθς να αφησω μια ζαμπονοτυροπιτα δυο καλαμακια και δυο μπυρες μες τη μεση του δρομου.



Μπαστα με τους Λογιστες .. το επαγγελμα κανονικα θα επρεπε να Υπαγεται στα Βαρεα και ανθυγιεινα.
Οι μεγαλες εφοπλιστικες οικογενειες , τα τζακια απο που προηρθαν;
Αναδυθηκαν μιαν ωραιαν πρωιαν απο τη χαμενη Ατλαντιδα;
Ειναι προφανες οτι για καποιο αδιορατο λογο εχεις μαλωσει με την ιστορια ιδιαιτερα αυτου του τοπου,
πιστευω με τα χρονια οι εμμονες φευγουν , το μυαλο καθαριζει και επερχεται η συμφιλιωση με την ιστορια.

exop
02-06-19, 22:51
είπα να μην γράψω κάτι εφόσον δεν είναι σχετικό με το θέμα του OP αλλά:


Αν ΔΕΝ καιγανε τα κομπιουτερομαγαζα και μαλιστα κατ επαναληψη,
αν δεν μυριζε ακομη η στουρναρη καρβουνιλα ,θα μιλαγαμε για την
Σιλικον Βαλευ της Ελλαδας.

αν δεν καίγονταν (ή δεν είσεπρατταν από την ασφαλιστική), κάποια θα είχαν παραμείνει στα χαρτικά
να μην μιλήσουμε για "πνευματικά δικαιώματα" ή/και αντιγραφές από την, κατ'εσε "Σιλικον Βαλευ της Ελλαδας"...

να σε παραπέμψω λοιπόν στα γραφόμενα σου


Ειναι προφανες οτι για καποιο αδιορατο λογο εχεις μαλωσει με την ιστορια ιδιαιτερα αυτου του τοπου,πιστευω με τα χρονια οι εμμονες φευγουν , το μυαλο καθαριζει και επερχεται η συμφιλιωση με την ιστορια.

nick1974
03-06-19, 02:33
Οι μεγαλες εφοπλιστικες οικογενειες , τα τζακια απο που προηρθαν;

Ναι μπορει καποιοι προγονοι τους να ταν καραβοκυρηδες, αλλα αυτο τι σχεση εχει με το τι ειναι τωρα?
Για το σημερα μιλαμε

nepomuk
03-06-19, 08:59
Ναι μπορει καποιοι προγονοι τους να ταν καραβοκυρηδες, αλλα αυτο τι σχεση εχει με το τι ειναι τωρα?
Για το σημερα μιλαμε

Το DNA των ελληνικων εφοπλιστικων οικογενειων αναγεται στους καραβοκυρηδες.
Τετοιοι ειναι οι πλοιοκτητες των συγχρονων ferry της πλεον παραγωγικης γραμμης της χωρας
Περαμα-Παλουκια,οπου δεν μας διευκρινισες αν σε φεσωσε κανεις ,η απλα δεν ασχολεισαι μαζι τους
ενεκα προτερας τραυματικης εμπειριας απο την ελασσονα πλοιοκτησια.Οι Μεγαλοι πληρωνουν παντα
στην ωρα τους.

Οσο για τον Παναγιωτη τον νηματοθετη που εμεινε ανεργος η Θαλασσα εχει λεφτα και συγκινησεις.
Εκτος απο μεταναστης ,τωρα πλεον με καλυτερη διακυβερνηση θα ερθουν δουλιες ,δηλ κτισιμο πλοιων στα ναυπηγεια
βλεπε και κινεζους ,Συρο κτλπ ,γιατι οχι δηλ ηλεκτροτεχνιτης με διετη συμβαση σε ναυπηγειο;
Τελος αν εχει τα κοτσια θα μπορουσε να μπαρκαρει βοηθος στα ποσταλια .

vasilllis
03-06-19, 10:03
Το DNA των ελληνικων εφοπλιστικων οικογενειων αναγεται στους καραβοκυρηδες.
Τετοιοι ειναι οι πλοιοκτητες των συγχρονων ferry της πλεον παραγωγικης γραμμης της χωρας
Περαμα-Παλουκια,οπου δεν μας διευκρινισες αν σε φεσωσε κανεις ,η απλα δεν ασχολεισαι μαζι τους
ενεκα προτερας τραυματικης εμπειριας απο την ελασσονα πλοιοκτησια.Οι Μεγαλοι πληρωνουν παντα
στην ωρα τους.

Οσο για τον Παναγιωτη τον νηματοθετη που εμεινε ανεργος η Θαλασσα εχει λεφτα και συγκινησεις.
Εκτος απο μεταναστης ,τωρα πλεον με καλυτερη διακυβερνηση θα ερθουν δουλιες ,δηλ κτισιμο πλοιων στα ναυπηγεια
βλεπε και κινεζους ,Συρο κτλπ ,γιατι οχι δηλ ηλεκτροτεχνιτης με διετη συμβαση σε ναυπηγειο;
Τελος αν εχει τα κοτσια θα μπορουσε να μπαρκαρει βοηθος στα ποσταλια .

Ποσο μεγάλοι, γιατί οι μεγάλοι των υπολοίπων γραμμών έχουνε φορέσει φέσια σε υπαλλήλους-ναυτικόυς παρόλο που τσεπωνουν τις επιδοτήσεις.

demy
03-06-19, 10:20
κολαει το γονατο μου και εχω μαθει να το ξεκολαω και αν δεν καταφερω να το ξεκωλισω να παει στη σωστη θεση πριζεται με υγρα και κανουνε να φυγουνε 20 μερεσ

εχεις κάνει ενεσεις κολλαγόνου? πήγαινε και σε αλλο γιατρό ορθοπεδικό , επίσης επειδη κι εγω εχω κινητική αναπηρια και δεν μπορω πλέον να εργαστω στο επαγγελμα που ειχα σπουδάσει αρχικα , θα σε συμβούλευα να αφιερωσεις χρόνο να μάθες καποιο αλλο επαγγελμα ή καποια ειδικευση εντός του επαγγελματος σου. είμαι λιγο μεγαλύτερη σου με οικογενεια και το τόλμησα.

οσο για το ωράριο, ο συζυγος μου ηλεκτροτεχνίτης σε κατασκευαστική που δούλευε μεχρι πρόσφατα, πολλές φορές εφευγε νύχτα και γυριζε νυχτα... κι οταν λέω νυχτα εννοω 9-10 το βράδυ. πληρωνοταν ομως τις υπερωρίες. αν θες στειλε μου πμ να σου πω εταιρεια να στειλεις βιογραφικό, εχουν ζήτηση για πολλές περιοχές της χωρας

nick1974
03-06-19, 11:29
Τετοιοι ειναι οι πλοιοκτητες των συγχρονων ferry

Ελεος, για ακτοπλοια μιλας ακομα? νταξ θα φτιαξω στολο με πλαστικα παπακια στη μπανιερα μου να γινω κι εγω εφοπλιστης



δεν μας διευκρινισες αν σε φεσωσε κανεις ,η απλα δεν ασχολεισαι μαζι τους

λες στα 25 χρονια που ειμαι στην πιατσα να μην εμπλεξα ποτε με ακτοπλοους?
Λες να ημουν ευχαριστημενος και να χω απλα χομπυ να διωχνω πελατες?



ενεκα προτερας τραυματικης εμπειριας απο την ελασσονα πλοιοκτησια.Οι Μεγαλοι πληρωνουν παντα
στην ωρα τους.


ναι οτι πεις


Οσο για τον Παναγιωτη τον νηματοθετη που εμεινε ανεργος η Θαλασσα εχει λεφτα και συγκινησεις.
Εκτος απο μεταναστης ,τωρα πλεον με καλυτερη διακυβερνηση θα ερθουν δουλιες ,δηλ κτισιμο πλοιων στα ναυπηγεια

ΟΡΙΣΤΕ?????
Ποσα δευτερολεπτα του δινεις μεχρι ειτε να φυγει τρεχοντας ειτε να προκαλεσει δυστηχημα?
Σε ενα εναλλακτικο συμπαν βεβαια που επαιζε μια στι δισεκατομμυριο να τον προσλαμβανανε. Απορω η αντιληψη σου για τους ανθρωπους ειναι εντρλως αγνωστη ικανοτητα για σενα? (βεβαια θα μου πεις εδω ειχες πιστεψει οτι ο παπαρδελος ειναι γνωστης της κβαντικης και μας τον κουβαλησες να παπαρολογει απεναντι οχι μονο σε ηλεκτρονικους αλλα και καθηγητες Φυσικους!!! )
επι πλεον δε μπορω να ακουω ηλιθιοτητες οτι θα ερθει ανθρωπος να κανει new building σε χωρα με ευρω...
Το πολυαγαπημενο σου κολονομισμα ξερεις ειναι για καταναλωτες οχι για παραγωγη


Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Panagiotis1988
03-06-19, 16:26
Το θέμα εκλησέ μετανιώσα που παρετιθίκα παρετιθίκα λογο κακήσ συμπεριφοράς του εργοδηγού

nepomuk
03-06-19, 16:34
Ποσο μεγάλοι, γιατί οι μεγάλοι των υπολοίπων γραμμών έχουνε φορέσει φέσια σε υπαλλήλους-ναυτικόυς παρόλο που τσεπωνουν τις επιδοτήσεις.



Απο τα συμφραζομενα οπως προκυπτει και απο nick74 ,μιλαμε για τους Μεγαλους της Ποντοπορου που ειναι
κυριοι στις συναλλαγες τους,ουτε μπλακ λιστ ουτε τιποτα.
Η ακτοπλοοια καθως γνωριζεις επιβαρυνεται με ικανο αριθμο πληρωματων και επανδρωσης, επι πολλους μηνες
"αγονους" ,απο ακριβα καυσιμα και λογω υποχρεωτικης ανωτερης ποιοτητας αλλα και γιατι οι τιμες ανεκαμψαν.
Τεσπα οι επιδοτησεις δεν χαριζονται , αλλα κερδιζονται με σκληρα χτυπηματα στους διαγωνισμους και ενιοτε
το κρατος οταν δεν πληρωνει , παιζει μεγαλη καθυστερηση και σοι παει το φεσι ,μεταφερεται απο τον εναν στον
αλλο.Ειναι τοσα πολλα τα θεματα της ναυτιλιας , αλλα να προσθεσω και κατι για τον Παναγιωτη.
Αν δεν τον σηκωνει η θαλασσα ,αλλα ουτε και η ελληνικη στερια , η εργασιακη μαυριλα - καφριλα κτλπ ...
Πολλα λεγονται και γραφονται για τον τελευταιο επιγειο εργασιακο παραδεισο (Περσικη ειναι η λεξη) , την Νορβηγια.
Ακουει εδω ο κατοχος μαστερ και διδακτορικου ποσα παιρνει ο καθαριστης της καλλιοπης στην Νορβηγια και
βαραει ενεσεις.Τα μισα να ειναι αληθεια .. παλι ειναι πολλα τα λεφτα... παναγιωτη.
Για τους νεωτερους ειναι πιο ευκολο , να την κανεις , να μαθεις ξενη γλωσσα ,αλλες μυρωδιες ,αλλες γευσεις.

demy
03-06-19, 18:12
Πολλα λεγονται και γραφονται για τον τελευταιο επιγειο εργασιακο παραδεισο (Περσικη ειναι η λεξη) , την Νορβηγια.
Ακουει εδω ο κατοχος μαστερ και διδακτορικου ποσα παιρνει ο καθαριστης της καλλιοπης στην Νορβηγια και
βαραει ενεσεις.Τα μισα να ειναι αληθεια .. παλι ειναι πολλα τα λεφτα... παναγιωτη.
Για τους νεωτερους ειναι πιο ευκολο , να την κανεις , να μαθεις ξενη γλωσσα ,αλλες μυρωδιες ,αλλες γευσεις.

η Νορβηγία επειδη το εχω ψάξει αρκετά μπορεί να εχει υψηλούς μισθούς αλλά εχει και πολύ μεγαλύτερο κόστος ζωής με κυριοτερο τη διαμονη. Ενας μέσος μισθός μπορει να είναι 3-4000 ευρω αλλά απο αυτα τα 2000 πάνε στο ενοικιο, αν βαλεις και τα υπόλοιπα εξοδα είναι σαν να ζεις στην Ελλάδα με ενα μισθό 1000 ευρώ. Επίσης οι ειδικότητες που εχουν μεγαλη ζήτηση αυτή τη στιγμή είναι προγραμματιστές, γιατροί, μηχανικοί και γενικά ειδικευμένοι επιστήμονες, ανιδεικευτοι δεν έχουν πολλές ελπίδες. Για εναν που τώρα ξεκινά ή δεν εχει μεγάλη εμπειρία, ειδικά σε τεχνικό επάγγελμα όπως ο Παναγιώτης, η Γερμανία είναι μια καλή επιλογη

Fixxxer
03-06-19, 21:42
Η δουλειά μάλλον ήταν σε κατασκευή υποσταθμού σε αιολικό πάρκο απ' όσο κατάλαβα, δεν ξέρω τι στο καλό έλεγε το συμβόλαιο αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην πληρωθεί τις έξτρα ώρες...
Η δουλειά ναι είναι δύσκολη λόγω καιρικών συνθηκών παρά σωματική...
Δε νομίζω μια τοπ εταιρεία να κολλάει στις μισθοδοσίες εκτός αν δεν είναι τοπ...
Το πρόβλημα Παναγιώτη νομίζω ότι κυρίως είναι δικό σου κι όχι των άλλων...

Panagiotis1988
03-06-19, 23:02
ΠΗΡΑ ΤΑ ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΕΡΓΟΔΗΓΟ ΗΤΑΝΕ ΜΑΛΑΚΑΣ

SRF
04-06-19, 00:32
Το θέμα εκλησέ μετανιώσα που παρετιθίκα παρετιθίκα λογο κακήσ συμπεριφοράς του εργοδηγού

Φίλτατε, σου έχω λύση, αφού "μετάνοιωσες" που παραιτήθηκες!
Πες τους ότι ποτέ δεν έκανες κάτι τέτοιο, και μάλλον παρεξηγήσαν την υπογραφή σου, εξ' αιτίας ορθογραφικου σου λάθους!
Είμαι απολύτως ΒΕΒΑΙΟΣ ότι θα σε πιστέψουν με μιάς!

nyannaco
04-06-19, 07:53
Εμενα παλι μου εχει μεινει η απορια πώς βγηκε ορθογραφημενος ο τιτλος του νηματος. Ξεχαστηκε;;;

nestoras
04-06-19, 09:16
Εμενα παλι μου εχει μεινει η απορια πώς βγηκε ορθογραφημενος ο τιτλος του νηματος. Ξεχαστηκε;;;

Διορθώθηκε από εμάς.

gregpro
04-06-19, 16:28
Εμενα παλι μου εχει μεινει η απορια πώς βγηκε ορθογραφημενος ο τιτλος του νηματος. Ξεχαστηκε;;;
Που να έβλεπες τον αρχικό τίτλο!

nyannaco
04-06-19, 16:53
Που να έβλεπες τον αρχικό τίτλο!Θα το ήθελα :)
Τον έχετε κρατήσει;

Panoss
04-06-19, 22:27
Θα το ήθελα :)
Τον έχετε κρατήσει;
Είσαι θαυμαστής του γνήσιου, του αυθεντικού, του ανόθευτου ε;
Εύγε και ρισπέκτ!:biggrin:

Panagiotis1988
05-06-19, 01:16
διαχιριστη σβισε το θεμα δεν ισχιυ δεν ισχιυ ουτε ο τιτλοσ ο τιτλοσ ειναι λαθος

nepomuk
05-06-19, 08:34
Είσαι θαυμαστής του γνήσιου, του αυθεντικού, του ανόθευτου ε;
Εύγε και ρισπέκτ!:biggrin:



Λησμονησες:Του Ωραιου,Του Μεγαλου και του αληθινου.Working class Hero.
Υποκλινομαι.
Καταραμενε επιστατη.

antonis_p
05-06-19, 09:16
διαχιριστη σβισε το θεμα δεν ισχιυ δεν ισχιυ ουτε ο τιτλοσ ο τιτλοσ ειναι λαθος

Το σωστό είναι "υπέγραψα" (http://www.greek-language.gr/greekLang/modern_greek/tools/lexica/triantafyllides/search.html?lq=%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%A C%CF%86%CF%89&dq=). Το "υπόγραψα" χρησιμοποιείται στον προφορικό λόγο.

kioan
05-06-19, 10:28
Το σωστό είναι "υπέγραψα" (http://www.greek-language.gr/greekLang/modern_greek/tools/lexica/triantafyllides/search.html?lq=%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%A C%CF%86%CF%89&dq=). Το "υπόγραψα" χρησιμοποιείται στον προφορικό λόγο.

Πολύ σωστά, καθώς το "γράφω" είναι από τα ρήματα εκείνα που στον παρατατικό και αόριστο παίρνουν χρονική αύξηση.
Το "υπόγραψα" είναι έτσι και αλλιώς λάθος, είτε προφορικώς, είτε γραπτώς.



Αλλά η διόρθωση του αρχικού τίτλου δεν είχε να κάνει με γραμματική :wiink: