PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχετικα με τις "υπεροπτικες πριγκηπισες"



nupogodi
01-08-19, 19:07
Εδω η ψυχολογος-life coach Μινα Μαϊοπουλου μιλαει για την μεριδα εκεινη των γυναικων που επειδη γεννηθηκαν πολυ ομορφες νομιζουν οτι ο κοσμος περιστρεφεται γυρω τους και
οτι τους χρωστανε τα παντα.Επισης βλεπουν ανταγωνιστικα τις αλλες γυναικες και δεν μπορουν να διατηρησουν φιλιες μαζι τους.Τελος το κριτηριο επιλογης τους για τις σχεσεις τους με το αλλο φυλο ειναι τα φραγκα και το κοινωνικο στατους.Μεσα σε ολα αυτα καταδεικνυει και τον ρολο της ελληνικης οικογενειας η οποια διαμορφωνει τον χαρακτηρα τους.
Εσεις τι λετε για ολα αυτα?Ψαχνουν αραγε οι συγχρονες γυναικες για χορηγο η για συντροφο?Παρακατω το λινκ απο το youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=tIMbDrKU6NM

antonis_p
01-08-19, 19:09
Καλά κάνουν. Εκμεταλλεύονται το προσόν τους. Εδώ το κάνουν και άλλες που δεν "το χουν".

chipakos-original
01-08-19, 19:42
Εδω η ψυχολογος-life coach Μινα Μαϊοπουλου μιλαει για την μεριδα εκεινη των γυναικων που επειδη γεννηθηκαν πολυ ομορφες νομιζουν οτι ο κοσμος περιστρεφεται γυρω τους και
οτι τους χρωστανε τα παντα.Επισης βλεπουν ανταγωνιστικα τις αλλες γυναικες και δεν μπορουν να διατηρησουν φιλιες μαζι τους.Τελος το κριτηριο επιλογης τους για τις σχεσεις τους με το αλλο φυλο ειναι τα φραγκα και το κοινωνικο στατους.Μεσα σε ολα αυτα καταδεικνυει και τον ρολο της ελληνικης οικογενειας η οποια διαμορφωνει τον χαρακτηρα τους.
Εσεις τι λετε για ολα αυτα?Ψαχνουν αραγε οι συγχρονες γυναικες για χορηγο η για συντροφο?Παρακατω το λινκ απο το youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=tIMbDrKU6NM
Η μοναδική ένσταση που έχω αφορά την οδήγηση που σε κάποιες περιπτώσεις είναι ακατάλληλη και η εμμονή και επιμονή των όμορφων κυριών σπάει τα νεύρα και του πιο λογικού ανθρώπου.Κατά τα άλλα αν είναι όμορφη ας χαίρεται την ομορφιά της.

ILIAS GR
01-08-19, 20:10
Που κολλάει αυτό με τα ηλεκτρονικά; 78603

Κυριακίδης
01-08-19, 21:43
Που κολλάει αυτό με τα ηλεκτρονικά;
Ίσως στο μέλλον στα περί τεχνητής νοημοσύνης / πως θα φτιάξεις τεχνητή νοημοσύνη αν δεν ξέρεις συγκεκριμένες απαντήσεις .
Εάν ήμαστε ανίκανοι να απαντήσουμε σε τέτοια ερωτήματα , τότε σαφώς τεχνητή νοημοσύνη δεν θα υπάρξει ποτέ .:001_tt2:

Dragonborn
01-08-19, 22:04
Τελος το κριτηριο επιλογης τους για τις σχεσεις τους με το αλλο φυλο ειναι τα φραγκα και το κοινωνικο στατους.Εννοείται, αν και παράλληλα βρίσκουν και έναν βαρβάτο γκόμενο. Συνήθως τον personal trainer.


Μεσα σε ολα αυτα καταδεικνυει και τον ρολο της ελληνικης οικογενειας η οποια διαμορφωνει τον χαρακτηρα τους.Ωχ καημένε, αυτό είναι διαχρονικό, όταν η γυναίκα έχει περιθώρια να διαλέξει τις σχέσεις της, το 90% θα φερθεί έτσι.


Ψαχνουν αραγε οι συγχρονες γυναικες για χορηγο η για συντροφο?Ανάλογα την φάση που περνάνε. Οι πιο ξύπνιες διατηρούν ταυτόχρονα έναν χορηγό (έχεις ακούσει για sugar daddies?) και έναν σύντροφο. Ή έναν ματσωμένο σύζυγο και διάφορα τεκνά. Δεν υπάρχει κάτι καινούργιο σε όλα αυτά, πάντα έτσι ήταν.

kostas_dh
01-08-19, 22:57
Κλασικό παράδειγμα¨https://en.wikipedia.org/wiki/Anna_Nicole_Smith

Dragonborn
02-08-19, 04:06
Όντως κλασσικό παράδειγμα, στα όρια του σουρεαλισμού. Όμως στο Skyscraper ήταν υπέροχη !

Stratocaster
02-08-19, 07:32
Αφού το όλο σύστημα δουλεύει με χορηγούς,
αυτές γιατί να λειτουργούν διαφορετικά;

mtzag
02-08-19, 08:07
Οι πολυ ομορφες ειναι χαρισματικες.
Οι λεφταδες αν δεν τα εχουνε αποκτησει τυχαια σιγουρα ειναι εξυπνοι.
Οποτε ομορφια+μυαλο=εξελιξη του ειδους

argizel
02-08-19, 09:44
Οι πολυ ομορφες ειναι χαρισματικες.
Οι λεφταδες αν δεν τα εχουνε αποκτησει τυχαια σιγουρα ειναι εξυπνοι.
Οποτε ομορφια+μυαλο=εξελιξη του ειδουςΜάνο μου αν ο κάθε απόγονος κληρονομούσε ότι χαρισματικό είχαν οι γονείς του, τότε θα ήμασταν όλοι Αϊνστάιν με το πρόσωπο της Μπελούτσι. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν εξελίσσονται έτσι τα είδη, είναι πιό πολύπλοκη ή διαδικασία και προφανώς όχι του παρόντος φόρουμ.

Dragonborn
02-08-19, 13:33
Παράλληλα υπάρχουν και απόγονοι που κληρονομούν την φάτσα του Αϊνστάιν με το μυαλό της Μπελούτσι, ώστε να επέρχεται κάποια ισορροπία στον κόσμο.

Για να μην γίνομαι κακός, η Μόνικα δεν είναι χαζή, απλώς κάπου στον μέσο όρο.

Panoss
02-08-19, 13:38
Απλά πράγματα, αν δεν υπήρχαν οι πελάτες δεν θα υπήρχαν οι πουτ#νες.
Αρχαίο ρητό.8-)

rama
02-08-19, 13:55
Προσωπικά κάνω οτι μπορώ για να φέρνω την ισορροπία.
Η μορφονιά που κάνει τα γλυκά μάτια για να την αφήσω να περάσει με το αμάξι, παίρνει τα @@ μου. Αντίθετα, δίνω προτεραιότητα σε κάθε λιγότερο προικισμένη, και το κάνω και με ειλικρίνεια. Αντίστοιχα πράττω και σε πολλά άλλα μικρά καθημερινά.

Πάντως επί του θέματος της εξέλιξης, τίποτα δεν είναι τυχαίο. Ο πλούσιος θα πάρει κατά μέσο όρο πιό ωραία γυναίκα. Σε βάθος γενεών, τα παιδιά είναι ωραιότερα, και παραμένουν και πλουσιότερα. Κατά μέσο όρο επίσης, λαμβάνουν καλύτερη μόρφωση, οπότε εξελικτικά προκύπτει συνδυασμός ομορφιά-φράγκα-εξυπνάδα.

ILIAS GR
02-08-19, 14:17
Συμφωνώ... και το αντίθετο, είναι π@#στ%ς φτωχός και άσχημος.

klik
02-08-19, 15:46
Όντως κλασσικό παράδειγμα, στα όρια του σουρεαλισμού. Όμως στο Skyscraper ήταν υπέροχη ! ποια; η nikol η πεθαμενη;

vasilllis
02-08-19, 15:56
Ίσως κάποια εποχή να γινόντουσαν αυτά.

antonis_p
03-08-19, 07:05
Εσεις τι λετε για ολα αυτα?Ψαχνουν αραγε οι συγχρονες γυναικες για χορηγο η για συντροφο?

Δεν ξέρω αν διαβάζεις την συζήτηση που άνοιξες αλλά
εξαρτάται από το ζώδιό τους. Σίγουρα πράγματα.

Βέβαια, αν ήθελες να γ@μήσει$ "πολύ όμορφη γυναίκα" και πήγες να την ρίξεις με το LADA, ίσως και αυτό να έπαιξε κάποιο ρόλο.

nick1974
03-08-19, 10:41
εγω τουλαχιστο στους κυκλους μου παντα θυμαμαι να υπηρχαν ντιβες ασχετου ομορφιας η ασχημιας, και μαλλον συνηθως οι πιο ντιβε που νομιζαν πως ειναι θεογκομενες ηταν κατι ψιλομπαζακια κατω του μετριου.
Το θεμα αφορα αποκλειστικα καποιες μοντελες οι οποιες ανηκουν στην κατηγορια και τυγχανει να ειναι ΚΑΙ ομορφες, ομως στην πραξη εχω δει οτι τα δυο αυτα δεν ταυτιζονται.
Το θεμα αναζητησης χορηγου ειναι παλι τελειως διαφορετικο και εχει να κανει με την εξελιξη κι οχι με την ομορφια. Σε μια φυσιολογικη κοινωνια (αυτο τελευταια υπηρξε μαλλον πριν τη γεωργικη επανασταση) η αναζητηση γινοταν με οπτικα κριτηρια ωστε να βρεθει ενας συντρογφος οσο γινεται πιο ομορφος και πιο νεος γιατι αυτα ειναι χαρακτηρηστικα καλυτερης υγειας που δειχνουν εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες να βγαλει υγειεστερους απογονους. Σημερα ειναι πιο μπερδεμενο, γιατι απ τη μια στο DNA εχουμε ακομα οι περισσοτεροι τις ιδιες εντολες που ειχαν και τα πιθικακια,απ την αλλη εντος ανθρωπινου πολιτισμου αυτος που θα μπορεσει να κρατησει υγειεστερους τους απογονους του ειναι αυτος που εχει οικονομικη δυναμη

Κυριακίδης
03-08-19, 11:38
Εκ βαθείας σκέψεως υπάρχει ισορροπία "ελαττωμάτων"μεταξύ ανδρών και γυναικών , δεν υπάρχουν πρακτικές διαφορές από όποια σκοπιά και να το δεις / "ωραίες" μπορεί να θέλουν να δείχνουν οι γυναίκες με τον τρόπο τους και για δικά τους συμφέροντα . αλλά και οι άντρες το ίδιο κάνουν με διαφορετικούς τρόπους π.χ. ωραίο ντύσιμο / τατουάζ / σκουλαρίκια / μερσεντές για "προίκα" κτλ . Ανεξαιρέτως φύλου είναι και θέμα χαρακτήρα / επιδιώξεων του καθενός .
Γελάω σε κουβέντες φίλων που πετάνε την ιδέα ότι τάχα οι γυναίκες "προτιμούν τους παντρεμένους" , και δεν βλέπουν οι ίδιοι τι προτιμούν επίσης . Επομένως καμία ουσιαστική διαφορά .
Είμαστε σε εποχές ανδροκρατούμενες από κάθε άποψη (οικονομικό / εξουσίας κτλ ) αν αυτές οι εξουσίες ανατραπούν υπέρ των γυναικών θα γίνουμε και εμείς οι άντρες "πουτάνες " , θα έχεις άλλη επιλογή?

nupogodi
03-08-19, 11:54
Δεν ξέρω αν διαβάζεις την συζήτηση που άνοιξες αλλά
εξαρτάται από το ζώδιό τους. Σίγουρα πράγματα.

Βέβαια, αν ήθελες να γ@μήσει$ "πολύ όμορφη γυναίκα" και πήγες να την ρίξεις με το LADA, ίσως και αυτό να έπαιξε κάποιο ρόλο.
Eχω και δουλειες φιλε στα αλλα νηματα που ανοιξα ομως μια χαρα μπορεις να δεις οτι απαντω στα νηματα που ανοιξα με μια επισκεψη στο προφιλ μου.
Ποτε δεν ειχα την αυταπατη οτι με λαντα θα πηδηξω αλλα στην λατρεμενη ΕΣΣΔ μια χαρα πηδαγες με ενα καλτσον καλα τα λεω συντρολλε?:lool:

nupogodi
03-08-19, 11:59
εγω τουλαχιστο στους κυκλους μου παντα θυμαμαι να υπηρχαν ντιβες ασχετου ομορφιας η ασχημιας, και μαλλον συνηθως οι πιο ντιβε που νομιζαν πως ειναι θεογκομενες ηταν κατι ψιλομπαζακια κατω του μετριου.
Το θεμα αφορα αποκλειστικα καποιες μοντελες οι οποιες ανηκουν στην κατηγορια και τυγχανει να ειναι ΚΑΙ ομορφες, ομως στην πραξη εχω δει οτι τα δυο αυτα δεν ταυτιζονται.
Το θεμα αναζητησης χορηγου ειναι παλι τελειως διαφορετικο και εχει να κανει με την εξελιξη κι οχι με την ομορφια. Σε μια φυσιολογικη κοινωνια (αυτο τελευταια υπηρξε μαλλον πριν τη γεωργικη επανασταση) η αναζητηση γινοταν με οπτικα κριτηρια ωστε να βρεθει ενας συντρογφος οσο γινεται πιο ομορφος και πιο νεος γιατι αυτα ειναι χαρακτηρηστικα καλυτερης υγειας που δειχνουν εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες να βγαλει υγειεστερους απογονους. Σημερα ειναι πιο μπερδεμενο, γιατι απ τη μια στο DNA εχουμε ακομα οι περισσοτεροι τις ιδιες εντολες που ειχαν και τα πιθικακια,απ την αλλη εντος ανθρωπινου πολιτισμου αυτος που θα μπορεσει να κρατησει υγειεστερους τους απογονους του ειναι αυτος που εχει οικονομικη δυναμη

Εισαι η φωνη της λογικης σε αυτο το νημα απεσπασες το λαηκ και την ευχαριστια μου.Ομορφες καλημερες.

Panoss
03-08-19, 13:04
Είμαστε σε εποχές ανδροκρατούμενες από κάθε άποψη (οικονομικό / εξουσίας κτλ ) αν αυτές οι εξουσίες ανατραπούν υπέρ των γυναικών θα γίνουμε και εμείς οι άντρες "πουτάνες " , θα έχεις άλλη επιλογή?
Πέτρο πού ζεις; Πάρα πολλές γυναίκες έχουν πλούτο δύναμη.
Αν επιχειρήσεις όμως να ζήσεις σαν άντρας - πουτάνα θα πεθάνεις της πείνας.
(ποιο κοσμοπόλιταν, ηλεκτρονικα.γρ λέμε :lool:)

Κυριακίδης
03-08-19, 14:06
Πέτρο πού ζεις; Πάρα πολλές γυναίκες έχουν πλούτο δύναμη.
Αν επιχειρήσεις όμως να ζήσεις σαν άντρας - πουτάνα θα πεθάνεις της πείνας.
(ποιο κοσμοπόλιταν, ηλεκτρονικα.γρ λέμε :lool:)
Αυτό δεν σου λέω τόση ώρα ? επαναλαμβάνω ΑΝ οι γυναίκες αποκτήσουν και αυτές (πλειοψηφικά ) ίδια εξουσία και οικονομική διαχείριση τότε οι άντρες θα δουλεύουν και πάλι αλλά όχι τρόπος του λέγειν με γκασμάδες αλλά με κάτι όρθιους σωλήνες και ασκήσεις πάνω σε αυτόν .
https://www.youtube.com/watch?v=7j4l7-GRxVQ
Εκεί να δεις τι ξεφτίλα και πουτανιά έχει να πέσει για τους άντρες . (παλιά δεν υπήρχαν αυτά , τώρα ξεκινάει η νέα μόδα και σε αυτό δεν φταίνε οι άντρες αλλά το χρήμα και η ανεργία ΚΑΙ στους άντρες )

fomalhaut
03-08-19, 15:19
Δυο πράγματα πανανθρώπινα και πανάρχαια.
μαργαριτάρια , σε χοίρους

α) ποτέ μια όμορφη γυναίκα ή άντρας δεν μπορεί επί μακρον να ανταποκρίνεται στις προσδοκίες που γεννά η εξωτερική εμφάνιση.
β) το ωραίο μπορεί να είναι άσχημο. Το όμορφο ποτέ.

micalis
03-08-19, 16:04
Εδω η ψυχολογος-life coach Μινα Μαϊοπουλου μιλαει για την μεριδα εκεινη των γυναικων που επειδη γεννηθηκαν πολυ ομορφες νομιζουν οτι ο κοσμος περιστρεφεται γυρω τους και
οτι τους χρωστανε τα παντα.Επισης βλεπουν ανταγωνιστικα τις αλλες γυναικες και δεν μπορουν να διατηρησουν φιλιες μαζι τους.Τελος το κριτηριο επιλογης τους για τις σχεσεις τους με το αλλο φυλο ειναι τα φραγκα και το κοινωνικο στατους.Μεσα σε ολα αυτα καταδεικνυει και τον ρολο της ελληνικης οικογενειας η οποια διαμορφωνει τον χαρακτηρα τους.
Εσεις τι λετε για ολα αυτα?Ψαχνουν αραγε οι συγχρονες γυναικες για χορηγο η για συντροφο?Παρακατω το λινκ απο το youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=tIMbDrKU6NM
Για την ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ γυναικα συνφωνεις με την Μινα ?

nupogodi
03-08-19, 18:02
Για την ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ γυναικα συνφωνεις με την Μινα ?

Επιφυλασσομαι να σου απαντησω.Παντρεμενος δεν ειμαι βεβαια ακομα,αλλα ειμαι αρκετα ωραιος και φραγκα δεν εχω.
Οποτε δεν νομιζω οτι θα ειναι μαζι μου για το μπαγιοκο.

nick1974
03-08-19, 20:49
τότε οι άντρες θα δουλεύουν και πάλι αλλά όχι τρόπος του λέγειν με γκασμάδες αλλά με κάτι όρθιους σωλήνες και ασκήσεις πάνω σε αυτόν .



Νταξει, θα ηταν πολυ μειοψηφικο το να εχεις παει σε αντρικο στριπτιζαδικο, ομως οντως αγνωεις οτι υπαρχουν?

antonis_p
03-08-19, 22:06
Ποτε δεν ειχα την αυταπατη οτι με λαντα θα πηδηξω αλλα στην λατρεμενη ΕΣΣΔ μια χαρα πηδαγες με ενα καλτσον καλα τα λεω συντρολλε?:lool:

Δεν στήριξαν την επανάσταση οι προλετάριοι σύντροφε, όποιος γ@μη$€ με καλτσόν, γ@μη$€. Τώρα ακουμπήστ€ καπιταλιστικά, ας προσέχατε.

Panoss
03-08-19, 22:56
Αυτό δεν σου λέω τόση ώρα ? επαναλαμβάνω ΑΝ οι γυναίκες αποκτήσουν και αυτές (πλειοψηφικά ) ίδια εξουσία και οικονομική διαχείριση τότε οι άντρες θα δουλεύουν και πάλι αλλά όχι τρόπος του λέγειν με γκασμάδες αλλά με κάτι όρθιους σωλήνες και ασκήσεις πάνω σε αυτόν .
https://www.youtube.com/watch?v=7j4l7-GRxVQ
Εκεί να δεις τι ξεφτίλα και πουτανιά έχει να πέσει για τους άντρες . (παλιά δεν υπήρχαν αυτά , τώρα ξεκινάει η νέα μόδα και σε αυτό δεν φταίνε οι άντρες αλλά το χρήμα και η ανεργία ΚΑΙ στους άντρες )
Και γιατί πρέπει να αποκτήσουν την εξουσία και μάλιστα πλειοψηφικά για να μας πληρώνουν να τις ##άμε;
Δηλαδή εμείς πληρώνουμε για να μαμήσουμε επειδή έχουμε την εξουσία...πλειοψηφικά;
Και αν τη χάσουμε θα μας πληρώνουν για να μαμήσουμε;
Άμα είναι έτσι γιατί δεν τους την παραχωρούμε; :-k
(btw εγώ προσωπικά δεν νομίζω να έχω καμιά εξουσία)

Η απλή περίπτωση να είμαστε απλά μ@λάκες δεν παίζει;
Την έχουμε αποκλείσει παντελώς;