PDA

Επιστροφή στο Forum : ΞΈΚΛΕΙΔΟΜΑ ΜΟΝΆΔΑΣ PARADOX SP ΚΑΙ EVO



ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΟΙΝΙΑΔΕΣ
26-02-20, 20:59
Χαίρεται μαστόρια ακουσα οτι κυκλοφορεί στην πιάτσα σύστημα για ξεκλείδωμα κέντρων PARADOX γνωρίζει κάποιος σχετικά με αυτό ;αν ισχυεί η πληροφορία θα γλιτώσει πολλούς συναδελφους απο ταλαιπορίες και τους πελάτες απο επιπλέων εξοδα μιας και ο εγκαταστατης τους που τους τα εφτιαξε είναι πλέων άφαντος και ΄΄ ξέχασε ΄΄ να αφησει στον πελάτη τους κωδικούς τεχνικού πράγμα αδιανόητο αφου ο συναγερμος είναι ιδιοκτησια του πελάτη και οχι του τεχνικού.... παρακάλω οποιον συναδελφο γνωριζει κατι να κανει τον κόπο .

RAFAHL
28-02-20, 23:56
εγω ρε φιλε εχω το εξης προβλημα .... δεν μπορω να καταλαβω πως προγραμματιζεις την καθε ζωνη εχω βρει σχεδον ολο το προγραμματισμο αλλα δεν ξερω αυτο γιατι με δυσκολευει τοσο ... προγραμματιζω κατευθειαν απο πληκτρολογιο πχ κ10 led

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΟΙΝΙΑΔΕΣ
03-03-20, 22:14
γιατι σε ζορίζει ; κοιτα ο προγραματισμος ειναι απλος μπαινεις με κωδικο τεχνικου 0000 και δινεις στην διεύθυνση 001 πρωτη ζωνη 08 01 08 που δηλωνεις οτι η πρωτη ζωνη ειναι αμεση με το 08 , ανηκει στο πρωτο παρτισιον 01 , αν ανοιξεις παρτισιον και εχει βιαια οπλιση με ανοιχτη πορτα 08 ....αν θες ρανταρ ακολουθειας του δηλωνεις στην δευτερη ζωνη π.χ. 002 07 01 08 το ρανταρ ακολουθειας δηλωνεται με το 07 αναλογα και με τις αλλλες ζωνες κανεις .....

RAFAHL
04-03-20, 19:12
αυτο ισχυει για ολους τους paradox σειρα sp h kai mg ? και με τους παλιους ?

ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΟΙΝΙΑΔΕΣ
04-03-20, 23:24
τα παλία spectra εχουν αλλο τροπο αλλα τι σε νοιαζει αν πεσεις σε παλιο κεντρο παρε ενα τηλεφωνο στην paradox και θα σε εξυπηρετησουν βημα βημα .... αλλα κοιτα για να μην μπλεκεις αν θελεις να ασχοληθεις με αυτο το σπορ αγορασε ενα πληκτρολογιο LCD K32 να βλεπεις τι περνας και θα ξεμπερδευεις ...

RAFAHL
05-03-20, 00:53
με βλεπω με λαπτοπ και babyware η winload !