PDA

Επιστροφή στο Forum : GEYER



giannisXXX
08-10-20, 15:36
Καλησπέρα σας,

Μπορείτε να μου πείτε για αυτήν τη εταιρία τι ξέρετε;
Έχω δει σε πολλούς πίνακες αυτήν την εταιρία σε εγκαταστάσεις 90s-00s.
Επάνω στις αυτόματες ασφάλειες κτλ. δεν λέει που φτιάχνονται.

Πρωσική εμπειρία φαίνεται εντάξει.

Ευχαριστώ.

apavlidis1997
08-10-20, 15:37
Καλησπέρα σας,

Μπορείτε να μου πείτε για αυτήν τη εταιρία τι ξέρετε;
Έχω δει σε πολλούς πίνακες αυτήν την εταιρία σε εγκαταστάσεις 90s-00s.
Επάνω στις αυτόματες ασφάλειες κτλ. δεν λέει που φτιάχνονται.

Πρωσική εμπειρία φαίνεται εντάξει.

Ευχαριστώ.Οι Geyer δεκαετίας 80-90 κατασκευάζονταν στην Ελλάδα. Νομίζω και οι σημερινές. Υπάρχει εργοστάσιο μου φαίνεται στη Χαλκίδα

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΗΝ1984
08-10-20, 15:53
Καλησπέρα σας,

Μπορείτε να μου πείτε για αυτήν τη εταιρία τι ξέρετε;

Ευχαριστώ.

Περνάμε κάποιες εξετάσεις; Θα κερδίσω κάποια συνδρομή εάν απαντήσω; Η απάντηση να είναι υπό μορφή εκθέσεως ή υπό μορφή πολλαπλών επιλογών;

vasilllis
08-10-20, 16:04
εχω πάει σε ενα σεμιναριο της για εξυπνο σπίτι.Ωραια προιοντα.χαλκιδα η εδρα,αν και δεν νομίζω οτι ήταν εργοστασιο.Μαλλον κινα μου κανουν.

apavlidis1997
08-10-20, 16:07
εχω πάει σε ενα σεμιναριο της για εξυπνο σπίτι.Ωραια προιοντα.χαλκιδα η εδρα,αν και δεν νομίζω οτι ήταν εργοστασιο.Μαλλον κινα μου κανουν.Για τώρα δεν ξέρω παντως δεκαετία 80 Και 90 ήτανε όλες οι Geyer Ελληνικής Κατασκευής

Στάλθηκε από το SM-A320FL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giannisXXX
08-10-20, 16:11
Περνάμε κάποιες εξετάσεις; Θα κερδίσω κάποια συνδρομή εάν απαντήσω; Η απάντηση να είναι υπό μορφή εκθέσεως ή υπό μορφή πολλαπλών επιλογών;

NAI!11! ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΔΟΘΟΥΝ 5 ΣΟΜΠΕΣ ΚΟΥΜΤΕΛ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΤΝΗΣΗ!!1!1!!

/end.joke

Απορία έχω πάνω δεν γράφουν τίποτα λέω μήπως είναι κινέζικες και η geyer hellas κάνει εισαγωγή και τυπώνει το brand.

Ούτε οι παλιές 20+ χρονών γράφουν κάτι ούτε και οι καινούργιες.

Επίσης παλαιά νομίζω ήταν είχαν κάποια σχέση με διακοπτικο υλικο ELMAT.

IXHEM
08-10-20, 16:22
NAI!11! ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΔΟΘΟΥΝ 5 ΣΟΜΠΕΣ ΚΟΥΜΤΕΛ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΑΤΝΗΣΗ!!1!1!!

/end.joke

Απορία έχω πάνω δεν γράφουν τίποτα λέω μήπως είναι κινέζικες και η geyer hellas κάνει εισαγωγή και τυπώνει το brand.

Ούτε οι παλιές 20+ χρονών γράφουν κάτι ούτε και οι καινούργιες.

Επίσης παλαιά νομίζω ήταν είχαν κάποια σχέση με διακοπτικο υλικο ELMAT.

μην δινεις σημασια πρεπει να περασεις απο του bulling ως νεος χρηστης. :P

ttoni
08-10-20, 20:58
Ολλανδική.

www.geyer.nl (http://www.geyer.nl)

Εχούν πολλα εργοστάσια σε πολλές χώρες

Ειναι μια χαρά. Ασε που όλες οι αυτόματες ασφάλειες ράγας της GEYER είναι 10KA και κοστίζουν λιγότερα από αντίστοιχες άλλες επώνυμες μάρκες του εμπορίου οι οποίες είναι στα 6ΚΑ.

giannisXXX
08-10-20, 22:02
Ολλανδική.

www.geyer.nl (http://www.geyer.nl)

Εχούν πολλα εργοστάσια σε πολλές χώρες

Ειναι μια χαρά. Ασε που όλες οι αυτόματες ασφάλειες ράγας της GEYER είναι 10KA και κοστίζουν λιγότερα από αντίστοιχες άλλες επώνυμες μάρκες του εμπορίου οι οποίες είναι στα 6ΚΑ.

GEYER παλιές καινούργιές είναι 6kΑ

http://www.geyer.nl/index.php?id=44 1990??
http://www.geyer.nl/index.php?id=38 ο χάρτης λέει Θεσσαλονίκη

ttoni
08-10-20, 22:12
GEYER παλιές καινούργιές είναι 6kΑ

Το ειδα και γω στο internet:001_unsure::confused1:. Το 2008 που πήρα για μια οικοδομή ήταν 10ΚΑ.

http://www.geyer.nl/index.php?id=44 1990??
http://www.geyer.nl/index.php?id=38 ο χάρτης λέει Θεσσαλονίκη

GEYER Nederland B.V.
Weegschaalstraat 50
7324 BH Apeldoorn
Postbus 20108
7302 HC Apeldoorn

Καλο Βράδυ

thomasgree
09-10-20, 13:01
Για να μην φτιάχνω νέο θέμα αν πρόκειτο να εξοπλίζατε 10 πίνακες με ραγουλικό ποιο νομίζετε ότι έχει το μεγαλύτερο ποσοστό αξιοπιστίας σήμερα? και αυτό ανεξαρτήτως τιμής και ας βρίσκεται και στο εξωτερικό.
Έχω πελάτη που διαθέτει όσα χρήματα χρειάζονται για αυτούς με τα καλύτερα υλικά.
Αν υπάρχει εταιρεία εξαιρετική ή επιλέξτε με ποσοστό αυτές που θα τοποθετούσατε.
Ευχαριστώ όσους απαντήσουν.

Edit Η εφαρμογή του υλικού θα αφορά ξενοδοχειακό τμήμα που θα περιλαμβάνει και κίνηση.

vasilllis
09-10-20, 16:10
Για να μην φτιάχνω νέο θέμα αν πρόκειτο να εξοπλίζατε 10 πίνακες με ραγουλικό ποιο νομίζετε ότι έχει το μεγαλύτερο ποσοστό αξιοπιστίας σήμερα? και αυτό ανεξαρτήτως τιμής και ας βρίσκεται και στο εξωτερικό.
Έχω πελάτη που διαθέτει όσα χρήματα χρειάζονται για αυτούς με τα καλύτερα υλικά.
Αν υπάρχει εταιρεία εξαιρετική ή επιλέξτε με ποσοστό αυτές που θα τοποθετούσατε.
Ευχαριστώ όσους απαντήσουν.

Edit Η εφαρμογή του υλικού θα αφορά ξενοδοχειακό τμήμα που θα περιλαμβάνει και κίνηση.Τι υλικο ;ασφαλειες ρελε και λαμπακια;

Ηλιας Α
09-10-20, 16:19
Για να μην φτιάχνω νέο θέμα αν πρόκειτο να εξοπλίζατε 10 πίνακες με ραγουλικό ποιο νομίζετε ότι έχει το μεγαλύτερο ποσοστό αξιοπιστίας σήμερα? και αυτό ανεξαρτήτως τιμής και ας βρίσκεται και στο εξωτερικό.
Έχω πελάτη που διαθέτει όσα χρήματα χρειάζονται για αυτούς με τα καλύτερα υλικά.
Αν υπάρχει εταιρεία εξαιρετική ή επιλέξτε με ποσοστό αυτές που θα τοποθετούσατε.
Ευχαριστώ όσους απαντήσουν.

Edit Η εφαρμογή του υλικού θα αφορά ξενοδοχειακό τμήμα που θα περιλαμβάνει και κίνηση.

<< Έχω πελάτη που διαθέτει όσα χρήματα χρειάζονται για αυτούς με τα καλύτερα υλικά.>>
Τυχεράκια πάλι τα οικονόμησες!

antonisfa
09-10-20, 19:36
<< Έχω πελάτη που διαθέτει όσα χρήματα χρειάζονται για αυτούς με τα καλύτερα υλικά.>>
Τυχεράκια πάλι τα οικονόμησες!


Αφήστε το παιδί να εκφραστεί:laugh: χαχαχαχα, Θωμά μη μασάς προχώρα χεχεχε:001_tongue:

antonisfa
09-10-20, 19:47
Για να μην φτιάχνω νέο θέμα αν πρόκειτο να εξοπλίζατε 10 πίνακες με ραγουλικό ποιο νομίζετε ότι έχει το μεγαλύτερο ποσοστό αξιοπιστίας σήμερα? και αυτό ανεξαρτήτως τιμής και ας βρίσκεται και στο εξωτερικό.
Έχω πελάτη που διαθέτει όσα χρήματα χρειάζονται για αυτούς με τα καλύτερα υλικά.
Αν υπάρχει εταιρεία εξαιρετική ή επιλέξτε με ποσοστό αυτές που θα τοποθετούσατε.
Ευχαριστώ όσους απαντήσουν.

Edit Η εφαρμογή του υλικού θα αφορά ξενοδοχειακό τμήμα που θα περιλαμβάνει και κίνηση.
Εγώ θα σου έλεγα να πας επίσκεψη μέχρι την πιο κοντινή σου βιομηχανική μονάδα ή βιοτεχνία που να λειτουργεί πάνω από 30 χρόνια (αν υπάρχει ) και δες τι υλικά είναι τοποθετημένα σε φωτισμό και κίνηση και βγάλε συμπέρασμα.
Το πιο σημαντικό είναι αυτός που θα κάνει τις συνδέσεις να τις κάνει σωστά και με σεβασμό στα προιόντα που θα συνιστούν στην ασφάλεια των χρηστών του.

ttoni
09-10-20, 21:49
Για να μην φτιάχνω νέο θέμα αν πρόκειτο να εξοπλίζατε 10 πίνακες με ραγουλικό ποιο νομίζετε ότι έχει το μεγαλύτερο ποσοστό αξιοπιστίας σήμερα? και αυτό ανεξαρτήτως τιμής και ας βρίσκεται και στο εξωτερικό.
Έχω πελάτη που διαθέτει όσα χρήματα χρειάζονται για αυτούς με τα καλύτερα υλικά.
Αν υπάρχει εταιρεία εξαιρετική ή επιλέξτε με ποσοστό αυτές που θα τοποθετούσατε.
Ευχαριστώ όσους απαντήσουν.

Edit Η εφαρμογή του υλικού θα αφορά ξενοδοχειακό τμήμα που θα περιλαμβάνει και κίνηση.

Καλησπέρα Θωμά.

Εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάποια σημαντική ποιοτική η λειτουργική διαφορά στο ραγουλικό από τους οίκους των κατασκευαστών. Τα πιο συχνά ραγουλικά που συναντουνται στην ελληνική αγορά απ ότι έχω διαπιστώσει είναι

1. ΑΒΒ 30%
2. hager 30%
3. Legrand 15%
4. Schneider 10%
5. Siemens 5%
6. GE 2%
7. Geyer 6%
8. AEG 2%

Στην Γερμανία δουλεύεται πολύ η

1. ABB
2. hager
3. Siemens
4. Eaton
5. Busch Jaeger