PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορα θερμαντικου σωματος για υπνοδωματιο βρεφους



wolverine
19-01-21, 07:28
Καλησπερα,
Θελω να αγορασω ενα θερμαντικο σωμα για υπνοδωματιο που κοιμαται το μωρο και ηθελα να ρωτησω εαν συμφερει και εχει μικροτερο κοστος καταναλωσης το καλοριφερ λαδιου η να παρω ενα θερμοπομπο?
Ο θερμοπομπος ειναι 2000w αρα θα θελει κανενα 60 ευρω το μηνα για 8 ωρες καθε βραδυ?
Τι θα παιρνατε εσεις?

mikemtb
19-01-21, 07:51
Λαδιου. Το αλλο μαζευει σκόνη μεσα...

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

vasilllis
19-01-21, 08:34
Καλησπερα,
Θελω να αγορασω ενα θερμαντικο σωμα για υπνοδωματιο που κοιμαται το μωρο και ηθελα να ρωτησω εαν συμφερει και εχει μικροτερο κοστος καταναλωσης το καλοριφερ λαδιου η να παρω ενα θερμοπομπο?
Ο θερμοπομπος ειναι 2000w αρα θα θελει κανενα 60 ευρω το μηνα για 8 ωρες καθε βραδυ?
Τι θα παιρνατε εσεις?Απο κατανάλωση δεν αλλαζει κατι με αυτες τις συσκευες.2000w θα καιει λιγη ωρα.1000w θα καιει την διπλασια.

Ηλιας Α
19-01-21, 09:02
Καλημέρα, λόγω του μωρού την επιλογή που θα κάνεις για το θερ σώμα, εκτός των άλλων παραγόντων να επιλέξεις σώμα που δεν ξηραίνει τον αέρα.

chipakos-original
19-01-21, 11:34
Καλησπερα,
Θελω να αγορασω ενα θερμαντικο σωμα για υπνοδωματιο που κοιμαται το μωρο και ηθελα να ρωτησω εαν συμφερει και εχει μικροτερο κοστος καταναλωσης το καλοριφερ λαδιου η να παρω ενα θερμοπομπο?
Ο θερμοπομπος ειναι 2000w αρα θα θελει κανενα 60 ευρω το μηνα για 8 ωρες καθε βραδυ?
Τι θα παιρνατε εσεις?
Με τον θερμοπομπό με την ενεργοποίηση έχεις κατευθείαν ζέστη, ενώ με το καλοριφέρ λαδιού περιμένεις μέχρι να ζεσταθεί το λάδι που έχει μέσα.Και αντίστροφα όταν τα σβήσεις ο θερμοπομπός σταματάει αμέσως να παράγει θερμότητα το καλοριφέρ λαδιού συνεχίζει να παράγει ζέστη μέχρι να κρυώσει εντελώς..Νομίζω ότι για την χρήση που το θέλεις το καλοριφέρ λαδιού θα σου δώσει αυτό που ζητάς.

xsterg
23-01-21, 09:49
το να περιμενει 5 λεπτα μεχρι να ζεσταθουν τα λαδια στο λαδιου δεν ειναι προβλημα. για δωματιο μωρου και εγω θα ελεγα σωμα λαδιου λογω του οτι δεν υπαρχει εντονη κυκλοφορια αερα και συνεπως σκονης.

Ηλιας Α
23-01-21, 10:11
Ο νηματοθέτης wolverine (https://www.hlektronika.gr/forum/member.php?u=70943)
από την ώρα που έγραψε το θέμα 19-01-21, 07:28 την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια, τι χολοσκάτε.
βλέπε Τελευταία Δραστηριότητα
19-01-21 07:28

mikemtb
28-01-21, 22:59
Καλησπερα,
Θελω να αγορασω ενα θερμαντικο σωμα




Δε προλαβαινει τώρα να απαντήσει τελικα τι πηρε, αλλαζει θερμοστατη [emoji56]


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk