Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 32

Θέμα: η Κοροϊδία της Forthnet

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη gcostas
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    174

    Προεπιλογή η Κοροϊδία της Forthnet

    έκανα την βλακεία να συνδεθώ για ίντερνετ και σταθερό στην Forthnet , έξη φορές τον τελευταίο χρόνο μακρόχρονη βλάβη πότε τηλ πότε ίντερνετ και υπομονή υπομονή. Τώρα το κακό έχει παραγίνει 56 ώρες χωρίς τηλ αλλά με ίντερνετ ,τηλεφωνώ στις βλάβες "είναι βλάβη γραμμής κόπηκε η γραμμή του τηλεφώνου και έμεινε αυτή του ίντερνετ" (τα σχόλια δικά σας ) , μετά τηλέφωνο " θα έρθει τεχνικός να μετρήσει την γραμμή 1 με 2 το μεσημέρι " (μέτρησα εγώ 12V στην είσοδο με ανοικτό το κύκλωμα) , άφησα δουλειές και περιμένω τον τεχνικό, δεν ήρθε τηλέφωνο διαμαρτυρίας "θα έρθει κάπου θα άργησε μέχρι τις 4 θα έρθει".
    Συνάδερφοι οι περισσότεροι είμαστε επαγγελματίες, έτυχε να αργήσουμε , ποτέ όμως χωρίς να ειδοποιήσουμε και ποτέ μετά δύο μέρες. ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ , ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ FORTHNET , ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΕΣ.

    2 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    2.008

    Προεπιλογή

    φιλε μου μπορει και να δουλευω σε ανταγωνιστη τους. εχω να πω τα εξης: με μια φορα δεν βγαζεις συμπερασμα. ουτε απο εναν τεχνικο βγαζεις συμπερασμα. επίσης να πω οτι αυτο που περιγραφεις μπορει να τυχει σε ολες τις εταιρειες. δεν ειναι χαρακτηριστικο μιας εταιρειας.

    2 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη gcostas
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    174

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xsterg Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου μπορει και να δουλευω σε ανταγωνιστη τους. εχω να πω τα εξης: με μια φορα δεν βγαζεις συμπερασμα. ουτε απο εναν τεχνικο βγαζεις συμπερασμα. επίσης να πω οτι αυτο που περιγραφεις μπορει να τυχει σε ολες τις εταιρειες. δεν ειναι χαρακτηριστικο μιας εταιρειας.
    Αγαπητέ
    δεν είμαι άδικος, εμφανίστηκε τελικά ένας τεχνικός (στις 4) που αφού συνέδεσε διάφορα όργανα για να αποδείξει ότι το θέμα ήταν εσωτερικής εγκατάστασης μου είπε "βλάβη ΟΤΕ σε τρεις εργάσιμες μέρες θα το αποκαταστήσουν " στην διαμαρτυρία μου ότι χρειάστηκαν τελικά τρεις μέρες για αυτό που ήδη ήξερα λέει "έχω έρθει εδώ με όργανα εκατομμυρίων δεν με νοιάζει τι λές εσύ" του λέω δευτέρα η βλάβη τετάρτη εσύ και τρεις ο ΟΤΕ δευτέρα άν όλα πάνε καλά, οκτώ μέρες χωρίς τηλέφωνο, είναι βλάβη ΟΤΕ η απάντηση του.
    Αυτός θα πάρει σήμερα το μεροκάματο , η Fortnet θα απαιτήσει τα χρήματά της , και εγώ αφού τους έχω πληρώσει όλους να κάνω σήματα καπνού, καθόλου δεν με ενδιαφέρει ποιανού είναι τα δίκτυα με ενδιαφέρει να έχω τηλέφωνο. Σε ποια χώρα να μετακομίσω?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.017

    Προεπιλογή

    ε όχι και όργανα εκατομμυρίων τα ίδια και χειρότερα πέρσι με την WIND τους ξεφορτώθηκα και ησύχασα

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.962

    Προεπιλογή

    Όποιος έχει μείνει στον ΟΤΕ (δεν είναι και λίγοι) για το θέμα των λιγότερων προβλημάτων έχει μείνει...

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Κάποτε είχα ΟΤΕ για πολλά χρόνια ...

    Είπα και εγώ να μεταβώ (τότε) σε κάτι το διαφορετικό, έτσι χωρίς ουσιαστικό λόγο,
    απλά πίστευα οτι δεν με ικανοποιούσε.

    Τα τελευταία λοιπόν 7-8 περίπου χρόνια, έχω αλλάξει σχεδόν όλους τους παρόχους ...
    Εκτός απο την CΥTA που την μισώ θανάσιμα.

    Τώρα έχω δυο τηλ, το ένα είναι HOL (Πάτρα) και το άλλο και σχετικά προσφατο, εδώ
    Αντίκυρα, είναι ΟΤΕ. Ο λόγος που "επέλεξα" ΟΤΕ, είναι οτι ήταν μονόδρομος μιας και
    εδώ δεν υποστηρίζεται τίποτα άλλο ..., κάτι σαν Ουγκάντα.

    Οφείλω να ομολογήσω οτι τελικά ο ΟΤΕ είναι χρόνια μπροστά απο τους υπόλοιπους ...
    Ασφαλώς δεν λεω οτι δεν έχει προβλήματα, αλλά ΠΟΤΕ τελικά ο ΟΤΕ, δεν θα σε αφήσει
    8 μέρες ... χωρίς τηλέφωνο/ιντερνετ.

    Σαφώς και ο ΟΤΕ είναι ακριβότερος. Αλλά λογικό είναι. Κάπως πρέπει να δικαολογήσει
    την ποιοτητά του, τουλάχιστον σε σχέση με τον ανταγωνισμό του ... και οχι γενικά
    .

    4 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον moutoulos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    xsterg (27-08-14)

  8. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    May 2008
    Μηνύματα
    251

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ
    δεν είμαι άδικος, εμφανίστηκε τελικά ένας τεχνικός (στις 4) που αφού συνέδεσε διάφορα όργανα για να αποδείξει ότι το θέμα ήταν εσωτερικής εγκατάστασης μου είπε "βλάβη ΟΤΕ σε τρεις εργάσιμες μέρες θα το αποκαταστήσουν " στην διαμαρτυρία μου ότι χρειάστηκαν τελικά τρεις μέρες για αυτό που ήδη ήξερα λέει "έχω έρθει εδώ με όργανα εκατομμυρίων δεν με νοιάζει τι λές εσύ" του λέω δευτέρα η βλάβη τετάρτη εσύ και τρεις ο ΟΤΕ δευτέρα άν όλα πάνε καλά, οκτώ μέρες χωρίς τηλέφωνο, είναι βλάβη ΟΤΕ η απάντηση του.
    Αυτός θα πάρει σήμερα το μεροκάματο , η Fortnet θα απαιτήσει τα χρήματά της , και εγώ αφού τους έχω πληρώσει όλους να κάνω σήματα καπνού, καθόλου δεν με ενδιαφέρει ποιανού είναι τα δίκτυα με ενδιαφέρει να έχω τηλέφωνο. Σε ποια χώρα να μετακομίσω?
    Μπορείς να απαιτήσεις μείωση στον λογαριασμό επειδή δεν χρησημοποίησες την υπηρεσία την περίοδο που είχες πρόβλημα. Πριν χρόνια είχα μείνει και γω χωρίς ίντερνετ για 15 μέρες (Είχα μόνο ιντερνετ απο forthnet και τηλ οτε) και τους έστειλα ένα έγγραφο με το αίτημα μου και μου είχαν κάνει μείωση 50%. Γενικά άμα ψάξεις στο συμβόλαιό σου πρέπει να έχει παράγραφό με τα δικαιώματα σου στις περιπτώσεις βλαβών.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Πίσω απ' τον ήλιο
    Μηνύματα
    760

    Προεπιλογή

    Παιδια ειναι πολυπλοκο το θεμα μπορει να φταιει η εσωτερικη εγκατασταση μπορει να φταιει μεχρι και η συγκεκριμενη θυρα του DSLAM...
    Προσωπικα δεν ειχα ποτε κανενα θεμα με καμια εταιρεια και σε 3 διαφορετικες πολεις οπου εζησα/ζω και μαλιστα με τη forthnet ειχα συμβολαιο απο το 2007-2010 και απο το 2012 ως τωρα...
    Η αληθεια ειναι πως ο ΟΤΕ εχει αμεση ανταποκριση στο θεμα που εχει ο πελατης σε σχεση με πριν 6-7 χρονια, βεβαια τοτε ηταν και μαζικες οι αιτησεις για ADSL και η τεχνογνωσια πολυ μικρη...
    Η γνωμη μου ειναι πως επειδη ο φιλος εχει επαναλαμβανομενα προβληματα καλα θα κανει πρωτα να απειλησει να διακοψει το συμβολαιο μηπως και διορθωθει κατι...

    @moutoulos στην πεσινε δουλευεις?

    0 Not allowed! Not allowed!
    See me...
    And if my face becomes sincere...
    Beware!!!

  10. #9
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.017

    Προεπιλογή

    εγω γυρισα εκει μετα απο πολλα και αλυτα προβληματα και με κοροιδια τις wind

    και ναι οντως ακριβοτερος ο οτε αλλα πληρως αξιοπιστος

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη diony
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    451

    Προεπιλογή

    Και σε μένα έτυχε με τη Forthnet να μην έχω τηλέφωνο ενώ είχα ιντερνετ για 2 μέρες και το πρόβλημα ήταν από οξειδωμένη ρεγκλέτα σε διανομέα του ΟΤΕ δυστυχώς με όλους τους εναλλακτικούς παρόχους ο χρόνος αποκατάστασης μεγαλώνει

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ειδικός είναι αυτός που γνωρίζει όλο και περισσότερα σχετικά με όλο και λιγότερα θέματα, ώστε ξέρει τα πάντα γύρω από το τίποτα.

Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. συνέχεια στο ρεζίλι της FORTHNET
    By gcostas in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-14, 17:44
  2. Forthnet αναγνώριση κλήσεων
    By stratos111 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-13, 11:10
  3. forthnet ή OTE;
    By yianni99 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-13, 15:20
  4. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-09, 13:43
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-08, 16:56

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας